Má sa mliečny zub blombovať?

aktak
11. nov 2010

Najstarsiemu pred mesiacom vrtala bolestivu 4ku, zablombovala, blomba vypadla. Ma sa vobec mliecny zub blombovat? Zajtra tam idem, boli ho to.

zuzka_338
8. júl 2012

ahoj. Mám 11 rokov. Asi pred 2-3 mesiacmi mi mpja zubná lekárka zablombovala predný ľavý zub. Nepamätám sa či mi už vypadol. A ten zub sa mi začal kyvať. Čo mám robiť.
Prosím o rýchlu odpoveď.
Zuzka ☹

ikke
9. júl 2012

@zuzka_338 povedat to rodicom, mama urcite vie, ci to mas mliecny alebo trvaly zub.

dagmarvan
17. júl 2012

mojej 7rocnej dcere iba vyvrtali a nedavali plombu.

horseshoe
17. júl 2012

ano blombovat a poriadne. Dodnes si pamatam na hrozny zazitok z detstva - mala som asi 5 rokov a na stolicke kaz. Zubarka mi zub rozvrtala a davala do neho kadejake vlozky na preliecenie a neplombovala - mala som strasne bolesti - trvalo to snad mesiac - mama ma nosila na rukach, co som uz nevladala ani chodit, iba som furt plakala. Az to nakoniec skoncilo tak, ze sme sli na pohotovost - tam mi zub vytrhli a uz si len pamatam ako som z ordinacie vychadzala vysmiata. Sranda, ze clovek si maloco pamata z tak ranneho detstva, ale vacsinou tieto bolestive zazitky si zapamata navzdy 😉 Takze zub riadne dokoncit, zaplombovat, nech je s tym svaty pokoj 😉

berusaa
23. aug 2012

mojho 7 rocneho strasne boli mliecna stolicka.n
ie ta trvala ale ta ktora vypadne.ma ho do polovicky strasne prehnity.boli sme aj u zubarky ta mu ho vycistila a vzala 6 eur.co som pocula ze sa pri mliecnych zuboch neplati.ale ide hlavne o to ze msly stale place a nechce mi jest.tak neviem ci mam mu ist ju vytrhnut alebo ...

lucia19121
31. jan 2013

dobry den ja by som sa chcela spitat ma 4rocnu dceru a uz tyzden sa mi stazuje ze ju boli zub je to stolicka na pravej strane hore je to uz taki zubok ze je odlomeny rozdvojil sa a medzi tim ma dasno a boli ju davam jej obklad sme objednane u zubarky na zajtra len mam vescii strach ist knej ako moja dcera neviete mi poradit co jej stim budu robyt?dakujem

blackjack
13. nov 2013

Nám sa opätovne robia takéto hnisave vačky
Uz sme boli u lekárky -vyvrtala-vložku dala -ta vypadla a povedali že to mame nechať otvorené
Lenže uz druhý den mame teplotu a neviem či to moze byt zo zubka alebo mame vírus ?!? ☹
Aj zvnútra mame zubok napuchnuty ....

francesska2
5. jan 2018

@blackjack auuu to vyzerá bolestivo... ako to vtedy dopadlo?

shira_
25. jan 2018

@filipal ale ano, praveze trvale patky su casto nezalozene (anodoncia) a vtedy pretrvavaju mliecne patorky, typicky do 30.roku.

shira_
25. jan 2018

@blackjack takyto zubok je tam veru uplne zbytocne a navyse udrziava infekciu vedla trvalej sestky, ktora tam ma vydrzat cely zivot.

katka1981
18. apr 2019

@yukki, a tebe trvala patka nenarastla?

katka1981
18. apr 2019

@dagmarvan, prosim ta ako je na tom dcekin zubok po rokoch, ktory zub to bol? Dakujem ti

yukki
18. apr 2019

@katka1981 mne osmičky ani jedna, sedmičku mám jednu, päťku jednu ešte mliečnu, jednu trvalú.... No, dokopy s mliečnym 23 ich je..... Nič trvalé mi jakziv nevypadlo, netahali mi..... Toľko to narástlo. Namiesto 32....

yukki
18. apr 2019

@filipal jej, až teraz čítam príspevky... No, je to mliečny zub, tento rok aj rtg robené... Jeden koreň už nemá, ale drží.... Zubárka sa tým pobavila tiež..

dagmarvan
18. apr 2019

@katka1981 no to si už nepamätám

katrin21
18. apr 2019

Jasne ze sa da.. a ma sa veru zaplombovat...

dagmarvan
19. apr 2019

@katka1981 joj to je dávno ,to si už nepamätám,ale už malá 3 zuby opravovane

majinka81
17. máj 2021

@blackjack Ahoj ako ste dopadli s tym zubkom?Nasa ma ten isty vyvrtany a nechany tak.Ale ma iba 5 rokov.

wewa125
18. dec 2021

@majinka81 aj naša má šesť rokov a tiež jej ho len vyvrtala prosím ťa ako ste dopadli

tncka
18. dec 2021

No my vzdy ked sa toto stalo ze zub uz s mega kazom lebo byvala zubarka mliecne neplombovala s vyhovorkou,ze aj tak vypadne... a teraz ma decko 8 a pol a uz 3 takto vytrhnute mliecnaky lebo uz sa s tym nedalo nic. Mega diera,hnisalo,navrtala vraj aby vytiekol hnis,bolest a isiel von. Ten posledny ma stal 250e a aj tak som ho nakoniec dala vytrhnut lebo uz ina cesta nebola. Zmenili sme zubarku,dala naporiadok a dufam ze uz bude dobre. Ta nova zubarka normalne neverila ked pozrela malej do ust ze s nou chodim na preventivky,ano chodim pravidelne od 2r. A takato katastrofa v jej ustach.

majinka81
19. dec 2021

@wewa125 Ahoj no tak takto sme dopadli,
Teraz pred mesiacom jej ten otvorený ešte zahladila,čiže jej ho nevidno a čistíme.
Hnis nemá,dúfam,že už nevidno.
Štve ma ale že horné 4-ky sa jej chytili.
Ono ja by som jej to dala spraviť,ale jej sa začinajú pod vplyvom kazu akosi lámať.Že keď jej ich vyvrtá tak sa to rozsype.Ostatné zdravé má pekné biele.
Na spodnom druhom mala medzizubný kaz a pod vplyvom neho sa jej odlomil-ako keby oslabol tak jej to iba čistím.Ja som z toho na nervy už.
Čistíme furt chodíme k zubárke a v mojom okolí mamičky ani neboli na prvej.

wewa125
19. dec 2021

@majinka81 a neboli ju to lebo našej to nemôžem ani čistit prosím ťa ako to čistis akože až dnu niekde do koreňa či len tu dieru lebo ja ani neviem kde vnútri by som mala čistit a keď sa jej dotknem toho podlažia dole tam ju to strašné boli. Som z toho tiež na prášky je to strašné. Keď papa vkaldame tam vatu len tá jej vypadáva. Prosím ťa ako to čistis vôbec to neboli? Lebo nás áno a vôbec sa mi zase nechce ísť s tým dole 😭😭😭😭
@majinka81

wewa125
19. dec 2021

@wewa125 našla som aj že sa to môže vytrhnúť a dať tam taká medzizubné vlozka len neviem či to robia tu niekde na Slovensku

majinka81
19. dec 2021

@wewa125 ahoj vieš čo nebolí,ak sa ti dá odfoť mozes aj ss poslať.No ja mám striekačku a streknem jej tam vodu vyplaví čo má plus špáratko.Svietim si tam svetielkom.
Už bude rok čo som z toho tiež na nervy.
Je to spodná 4-ka druha je tiež pokazená.
Tam zase bol kaz a odlomil sa tam kde bol kaz medzi zubom-tam iba čistím.
Vela zubárov toto robí-nechajú zub otvorený aby držal miesto.
To som videla ten držiak aj tu v téme niekde na mk.
A inak streknem vždy koloidným striebrom.

katarinka289
18. feb 2022

@majinka81 aby drzal miesto...no pokazeny zub kazi trvaly cez korene.Ja teraz chodim k zubarke do Brna a ta sa len za hlavu chyta nad sposobmi nasich zubarov.Dcera uz ma pokazeny trvaly v 10 rokoch

alex1212
10. dec 2023

Ahojte, dcérA Má 8 ROKOV... pred rokom sa jej zrazu objavila na zube malá bodka, zubárka dala plombu.. po roku jej vypadla a zmenila sa aj zubárka.. dnes jej už štvrtý krát vypadla tá istá plomba v priebehu roka. dokonca asi tretí krát v priebehu 2 mesiacov.. už ju to traumatizuje. vymeniť zubárku?? je to normálne??? už tam má dieru ako svet, čo jej to vyvrtáva stále viac a viac..

majinka81
10. dec 2023

@alex1212 Nemalo by vypadávať,aký je to zub?Ak ešte mliečny nevadí.

alex1212
11. dec 2023

@majinka81 mliecny

majinka81
11. dec 2023

@alex1212 keď má 8 rokov ono ide o to ktorý,horné dolné 4-ky sa kývajú okolo 9 rokov.
My sme dali opraviť 5-ku mliečnu,4-ky horné už nemá tiež má 8.

kamatopo
11. dec 2023

Moja zubárka mliečne nevrta ani netrha. A zatiaľ nemá dcéra v 12 rokoch ani jednu plombu a to už má všetky nové zúbky. Postupne jej mliecne odumreli a nahradili ich nové.Zaklad je každodenná hygiena a kvalitné pasty. My používame elmex.