6 mesačné dieťa nechce jesť

j8a8n8a
1. apr 2013

tak ahojte nasa mala ma 6 mesiacov a akosi mi nechce jest no naje sa treba rano o 6 potom je az o 13:00 a vecer o 20:00 donej nemozem dostat uz mlieko tak ide spat hladna a je az v noci o 1 treba poradte mi co snu

magic08
1. apr 2013

@j8a8n8a skor by som to konzultovala s lekarom...

sisaha
1. apr 2013

@j8a8n8a a co medzitym? detske vyzivky, kase - zeleninove, mliecne?

j8a8n8a
autor
1. apr 2013

mo rano o 6 mliecko potom pribinacek a vecer jej chcem dat zasa mliecko a to nechce

bambibam
1. apr 2013

Môže mať angínu,máš drobec 3 dni odmietal jesť ,teploty nemal a u doktorky sme zistili ,že má zapálené hrdlo ,dostal lieky a za 2 dni sa rozjedol.Príčin však môže byť viac, zbehla by som k lekárke ,a ked nebude priberať ,určite poradí

crazybabenka
1. apr 2013

Pane boz pol rocnemu dietatu dat pribinacik?!? Hnusny sladky umely humus plny cukru......a aj to ze by to mal byt akoze tvaroh...a ten sa dava az po roku...velmi zatazuje oblicky.....?.prepac, ale to som si nevedela odpustit...ale teraz k veci.....ked jej budes davat sladke...tak samozrejme ti nic ine jest nebude....ja som mala problem s dcerou, ze sa mi tiez v noci nadundala mlieka a potom cez den nejedla.....lebo si vlastne to co potrbovala do seba dostat dostala v noci......doktorka mi kazala vymenit mlieko za nesladeny caj....a tiez jej ho nedat nejak vela.....bol to boj...ale po tyzdni sa mi pekne rozpapala....velmi pomahaju aj ritualy.....

andrejka1974
1. apr 2013

a co ti zje cez den to ma len mlieko, alebo tui zje aj nieco ine

xlucia
1. apr 2013

@j8a8n8a konzultovas s pediatrickou. cika? kaka? a pribinacek je sajrajt prveho kalibru. fuuuuj. a ked uz, tak tvaroh od roka!!!!!!!!!!!

fadda
1. apr 2013

Ziadny pribinacik..skus trosku bananu,potom trosku rozvarenej zaleninky,prestriedej s mlieckom,vsetko po lyzickach. Ked zje jednu tak jednu..nic to. O pol hodinu nukaj znovu. A treba skusat. Je vela zdravich veci co 6-m babu mozes davat. A daco mu isto zachuti. A ak nechce ani mliecko nezabudni davat vodu ,po lyzickach,alebo striekackou.Caj by som radsej nedavala. A hlavne v klude,urcite ma len daku krizu .

cawes
1. apr 2013

nic v zlom ale toto sa uz neda ani komentovat. Preco rovno nedavat novorodencovi pribinacik a jogurt. Hrozne veci co dnes tu citam

okulka_db
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lukukuk
18. jan 2016

V prvom rade si prosim aapon trochu precitan,co by dieta v 6.mesiacoch malo jest. Urcite nie pribinacika😫🙏 preboha!
Viem,stare struktury nepovolia. Dieta by malo zacat zeleninkou,naparuj kazdy druha ponukaj ,daj do rucicky parenu mrkvicku nech sa s jedlom zoznamuje,skuska. dietatko v jej veku by malo mat maximalne jedno jedlo za den,neratam do toho mliecko samozrwjme. A aj to by ste este lwn mali zacat s jedlom.len ne h ochutnava,skuska

pillipilli
18. jan 2016

Ja vam poviem moju skusenost. Moj maly ked sa narodil nechcel sa prisat , proste nocna mora. Doktorky vraveli ze sa rozje no, nebolo to tak. Velmi malo jedol a ked som to povedala pediatricke tak jej odpoved bola ze on musi vypit pol litra mlieka. No ale vypil mozno 0,2 .ked som ho kojila drzala som mu flasku hodinu a vypil 0,1. Bola som zufala. Proste od druhych mamiciek som pocuvala ako deti pekne papkaju a moje nic, ani cumel nechcel. Ale moja mama mi vzdy vravela neboj sa on sa rozje ked bude moct papat aj ine veci ako mlicko. Ako skusala som vsetky mozne mliecka ale ziadne mu nechutilo. A kase to uz vobec.
Taky bol chuducky ale doktorka vravela stale ze asi mu to staci ale ze musi viac. Jasne ale ked to vypluva?
Teraz ma 2,5 roka a musim skryvat jedlo. Tak ako mechcel jest ked bol malinky, tak teraz likviduje vsetko co sa da zjest ;) Oni sa asi naozaj rozjedia neskorsie. Samozrejme pokial tam neni nieco ine zo zdravotnych dvovodou.

tweetinka.co
18. jan 2016

ahojte.. nasa zacala s prikrmami v 8-mom mesiaci... dovtedy bola cisto na mojom mliecku... a zacala tak s 1 jedlom za den.. napr. avokado / banan.. mrkvicka, natural ryza... Takze sa nemusite stresovat. Kym dietatko prospieva, je to v poriadku. Ak je na materskom mliecku, tak nie je co riesit...

ukulela
18. jan 2016

@okulka_db kolko ma mesiacov? mozno mu je este skoro ...
ja som robil prikrmy na pare. zaciatok klasika, mrkva, zemiak, cukina, kalerab, batat ...atd. inac,napr zemiak, resp prikrm, kde bolo viac zemiakuako zeleniny, mimalynechcel. nechutimu.zato napr miloval bataty, tie zjedol vzdy. a ked som chcela naucit ho na novu chut, ktoru odmietol(napr brokolicu) tak som mu ju ponukla s batatom a t uz zjedol.
ja som mixovala dohladka.ty mixujes, alebo roztlacas len vidlickou? mozno ani konzistenca tvojmumiminu nevyhovuje. mozes skusit redsie zeleninove pyre ...
inac, mojjedol prikrmy v netradicnom case od zaciatku - skor ako olovrant, nez obed. a potom som zacala prikrm davat pred spanim - to bola skoro ako desiata, vyspal sa, potom na obed kojenie a po kojeni zvysok prikrmu, conedojesol.porcia na zaciatok mala, ako ten mini vyzivovy poharik z kupenych prikrmov.a aj to jedol teda na dva krat. ale nerobila som si vrasky 🙂

perlicka666
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
okulka_db
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evittam
21. jan 2016

@okulka_db Stále nevieme koľko má mesiacov....

okulka_db
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
perlicka666
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kondaska1
23. jan 2016

Moj ma 10 mesiacov a jedlo tiez nic moc, na ranajky ozuzle kusocek rohlicka alebo chlebika, desiata ozuzle jablcko, obed nic, horko tazko lyzicka-dve nejakeho prikrmu, olovrant zase nieco ozuzle a pred spanim kasa, to je vlastne jedine co normalne zje. Inak chce vsetko ochutnavat sam, ziadne mixovanie, pucenie, krajanie chlebika nadrobno. To odmieta, musi mat kus cohokolvek v ruke a on sam si odhryzkava. Nerobim z toho zatial vedu, pekne prospieva, koji sa kedy chce a hadam to casom pride. Takze nerobila by som nejaku paniku ze v 6 mesiacoch nechce papkat

miskaalv
26. feb 2016

Ahojte ja mám 10mesačnú dcérku a tiež mi odmieta papat,je na UM a aj prikmy mi nechce už som zúfalá kojila som ju 4mesiace a ako som ju prestala tak sa to vlečie pribera veľmi málo ma 7,6kg neviem čo mám robiť či ísť na nejaký vyšetrenie alebo čo poraďte mi

mirkaaa80
26. feb 2016

Vacsinou ked nechcu papat tak budu pricinou zubky. Skuste popozerat🙂. Moj maly tak ma problem s jedlom uz vyse mesiaca, ma 17 mes. a za cely den si da tak cely rozok a vsetko ostatne odmieta. Da si 1 lyzicku a viac nechce. Este ho kojim takze aspon cicik pyta cca 100x za den 🙂. Ja myslim, ze ked dietatko dobre prospieva, netreba riesit. Ak by bolo hladne, naje sa.

kondaska1
26. feb 2016

@mirkaaa80 pravda velika, konecne sa moj rozjedol a trvalo to az tyzden a znova ide asi zubok a s jedlom je koniec, takmer iba didikujeme 😀

sylviasz
1. mar 2016

A kojis alebo pije Um?. Lebo pri kojeni to moze byt strajk. Potom kontaktuj laktacnu.

modrykonik03
26. apr 2016

@kondaska1 ahoj, a kolko mal vahu v tych 6 mesiacoch ? u nas je to podobne, mame 7 mesiacov a nechce, ozuzle salat, paprika, redkovku, mrkvu, korku z chleba a inak zatial nic 🙂

modrykonik03
26. apr 2016

@tweetinka.co ahoj... a v akej forme to jedlo si jej zacala davat ? a pred 8 mesiacom si nic neskusala alebo nechcela a tak si s tym prestala ? dakujem.

kondaska1
26. apr 2016

@modrykonik03 ahoj, vobec si s tym nelam hlavu, ze malo papa. Vsak ono skor ci neskor pekne zacne. Teraz iba skusa nove chute. V 6 mesiacoch mal maly presne 8 kg, bol poctivo kojeny a vlastne stale aj je. Uvedomila som si jednu chybu co som robila, ze hned som chcela aby jedol aj ranajky, aj desiatu, aj obed, olovrant a veceru a popritom este cuckanie...proste bolo toho vela naraz. Tak som s tym prestala, prestala som sa stresovat ze druhe deti uz papaju a moj nie a nasli sme si vlastnu cestu. Naskor to zacalo vecernou kasou, potom trosku olovrantika, neskor sme pridali trosku obedika, potom sme vecernu kasu vymenili za normalnu veceru ( to bol vlastne obed rozdeleny na dve jedla) a dnesny stav je taky ze uz papa vsetko ( ma takmer 14 mesiacov), jedine problemy mu robia este ranajky, to si chce stale cuckat ale obcas ma chut aj na jogurt s vlockami, niekedy pozuzle rohlicek alebo namaslovany chlebik ale je to skor iba take dzobkanie a nie ranajky. Ale netlacim na neho, kolko chce tolko spapa a kolko chce mliecka tolko ma. Stale mu varim osve, nesolim, nekorenim, nepapa este to klasicke jedlo, aj ked minule sa mi pustil do tarhone s masom na cibulke, tak som mu dala. Vsetko to ma svoj cas, hlavne sa nestresovat. Pokial je dietatko kludne, prosperuje tak sa nie je coho bat. Ono sa postupne rozje.

kondaska1
26. apr 2016

@modrykonik03 forma jedla je tiez dolezita, urcite jej zo zaciatku mixuj, banany popuc, jablcko nastruhaj, az ked sa rozpapa tak zacni menit formu jedla z kasovitej na popucenu, pripadne s malymi kuskami nakrajanej mrkvicky alebo zemiacika alebo cohokolvek maksieho zamiesane v popucenom prikrme. Niektorym detom zas vyhovuje ked sa mozu same krmit a "odkusovat", cize vacsie kusy chlebika, kusok rozku, kus bananika alebo niektore uprednostnuju zas nakrajane na male kusocky "jednohubky". Je to iba o skusani a testovani co vyhovuje tomu tvojmu 😊

taya4
26. apr 2016

Ako uz pisali, ten pribinacik urcite nedavat. Tvaroh sa odporuca az po roku, mozno ju z toho boli brusko a preto nechce insie jest. Zacina sa zeleninou, kasickami, treba si trochu dohladat o tom a nie dat dietatu co je po ruke najrychlejsie.

tweetinka.co
26. apr 2016

@modrykonik03 skusal sa akurat ryzovy vyvar, mrkvicka, nechcela, nenutili sa. Potom sa rozbehla