Škrípe vaše dieťa zubami?

zuzu101
27. júl 2010

Ahojte.Práve mám na noc moju trojročnú krstnú dcéru a tá celú noc strašne škrípe zubami.Je to normálne?Práve ju odúčam od cumlíka, ale že vraj to robí stále.Máte s týmto niektorá skúsenosť?

lauraaaaaa
18. nov 2020

@lessiie neviem,dala som ju spať k sebe a vždy keď skripala ja som sa na to zobudila.a postupne prestala,neviem či z napomenutia alebo samotný čas spracoval problémy ktoré ju tlačili.do teraz neviem na sto percent či ešte škrípe, vsakze spí sama...akurat len toľko že ma pohnutu sanku. Ale aj to vraj ako sa zuby menia ,narastu nové sanka sa tvaruje.a aj strojček nam hrozí...no fakt neriešim.pockam kým zuby budú trvácne a potom uvidíme. Zatiaľ nemá žiadne problémy.

nikkas
5. nov 2022

@neka ahoj prosím ťa pekne prešlo to škrípanie potom u dcérky alebo si to nejako riešila ďakujem ti a čo pomohlo

nikkas
8. mar 2023

@lauraaaaaa ahoj ako ste dopadli s tým skripanim vtedy?aj môj syn škrípe tiež

nikasmile
8. mar 2023

@romo1 aj náš mliaska

ckatka
8. mar 2023

Čítala,som nejakú štatistiku, ze drvivá väčšina detí, čo v noci skripu zubami, má parazity. Najčastejšie mrle.
Dajte vyšetriť stolicu.
Naša Dr dáva deťom aj vnucatam preventívne raz do roka nejaké antiparazitove tabletky...dali sme to aj my...A veru už neskripe

lauraaaaaa
9. mar 2023

@nikkas ahoj no už má 14r.nespí so mnou🙂ale toho času jej predpísala doktorka silikónovú ochranu do úst ,na spanie to mala viac menej ale aj cez deň to mala na chvíľu,či to malo význam...neviem ,vtedy sa mi to zdalo najlepšie riešenie práve aby sa jej sklovina nezničila.ale nejak to prešlo.mliecne zuby nahradili trvalé a naučila sa zvládať stres.ale možno teraz sú zase modernejšie spôsoby.a Radim sa porozprávať s dieťaťom či sa cíti dobre či ho niečo netrápi

janustek
15. júl 2023

@lauraaaaaa prosím vás a ako sa to po rokoch vyvinulo s tým škrípaním? Našli ste dôvod a riesenie? Mam 5 ročnú dcerku ktorá škrípe a je to hruza

lauraaaaaa
16. júl 2023

@janustek 🙂hľadajte príčinu.neviem.vlastne.po pravde odborník povedal že je to tlak ,nepohoda.nejak to neublíži skôr to že sa zbytočne trie zubna sklovina.dostala silikónovú nasadku ku kukaniu tv.a pri spaní.

lauraaaaaa
16. júl 2023

@janustek ak chcete viac do ss