Škrípe vaše dieťa zubami?

zuzu101
27. júl 2010

Ahojte.Práve mám na noc moju trojročnú krstnú dcéru a tá celú noc strašne škrípe zubami.Je to normálne?Práve ju odúčam od cumlíka, ale že vraj to robí stále.Máte s týmto niektorá skúsenosť?

janulienka1
27. júl 2010

Môj syn škripal zubami a aj teraz ešte niekedy sa mu to podarí.Bolo mi povedane ,že ma zväčšenu nosnu mandlu,tak preto.

latvia
27. júl 2010

moj syn skripe hrozne zubami, ale naschval 😅 v noci som to este nespozorovala....moja sesternica ale v noci skripala zubami pravidelne tusim do 10 rokov 😅

zibi
27. júl 2010

aj ze vraj tiez skripem od mala..hihi ..ze vraj si ludia ventiluju vnutorne napatie..takto..a stres.. 😀 tak neviem..hm..

lenkabuckova
28. júl 2010

ahojte aj moja sestra škrípavala zubami a to má 29rokov, ale už prestala. V nemecku jej doktor dal na noc nejakú násadku, ako byval kedysy strojček na noc. Neviem, či to jej to to ozaj pomohlo, ale jej to chránilo zuby, aby sa nepoškodili.

lucinka1230
28. júl 2010

Ahojte v mojom detstve hrozne skripal zubkami moj mladsi brat 🙂 my sme mali spolu izbicku takze ma to hrozne stvalo ze co to stvara moj brasko 🙂 a neraz som sa zobudila v obyvacke ci u rodicov v spalni 🙂 no a teraz ma moj brasko 27 rokov a asi tak pred 7 rokmi bol pracovat v zahranici a mal tam par frajeriek ale vsetky ho opustili kvoli nespavosti 🙂 proste moj brat este ako 20 rocny skripal zubami 🙂 a neco 5 rokov dozadu vyhladal odbornu pomoc a pomohli mu 🙂

traktor
28. júl 2010

..neviem ci v noci .....ale cez den matko skripe zubkami 🙂

lyduska1
30. júl 2010

Ahojte,moja ma ma 1,5rocka a skripka si pravidelne,ci je den alebo noc.Zdravotne je v poriadku,tak myslim,ze je to len zlozvyk.manzel ma 30 a skripe zubami hlavne v noci,tak,ze sa to neda pocuvat.Vraveli nam,ze existuje akasi nasadka,ale viete si predstavit 30-rocneho resp.1,5 rocne dieta,aby si to nechalo?Zmierila som sa s tym a uvidime co dalej.

lienka1
11. aug 2010

môj malý tiež občas škrípe zubami a keď mu poviem, aby to nerobil, tak to robí naschvál 😖 . Aj nám doktorka povedala, že má zväčšenú nosnú mandlu...

anjelicek26
11. aug 2010

Niekedy v noci skripe, ale nie casto.

imarikai
11. aug 2010

@zuzu101 aaaaaaaaaaaano 😀 najprv začala škrípať potom pridala mliaskanie tak celú noc akoby jedla a ked u niekoho spala prvé čo mi vraveli že sa do rána niečim kŕmila

sssimi
11. aug 2010

Sarah škrípala len keď jej vyliezli prvé 3 zuby. Odvtedy je kľud, ale dokedy?!

katecameron
11. aug 2010

Moja dcera mala este iba 2zuby hore a dole a nenormalne skripala zubami uz od vtedy Aj ona ma zvacsenu nosnu mandlu o 2tyzdne ideme na operaciu a tak dufam ze uz prestane to nocne skripanie aj ked teraz uz skripe menej ako ked bola mala

zuzka1.
11. aug 2010

škrípal, pokiaľvysšli všetky zúbky. V nejakom lekárskom lánku bolo spomínané, že to suvisí často s vychádzaním zúbkov a dasienkami, alebo tak nejak.

janinah
12. aug 2010

moja je v puberte a ešte občas poškrípe...je to však minimálne,tak neriešim

nina88
12. aug 2010

Moja dcer ma 5 rokov a v noci strasne skripe zubami... Hlavne tak nadranom... To nieco znamena??

vodnarky
13. aug 2010

nasa ma 2,5 roka a tiez niekedy v noci,ale aj cez den,ju pocujem ako skripe zubami..snad to neni az take nieco zle..alebo je??uz som nad tym premyslala,ze by si tym mohla nejako poskodit zuby.. 😒 ..

juicyluu
28. okt 2010

zvacsene mandle a to ako suvisi? moja ma 8 mesiacov a 2 tyzdne a ma 3 zuby - dva zuby dole, prvy ocny zub hore a dnes zacala skripat zubami. mne to pripada ze to robi naschval ale uvidime v noci.

ivett1
28. okt 2010

Aj náš malý, ktorý mal dva roky, škrípe zúbkami, ale len keď zaspáva, aj to nie vždy...neviem, čo to znamená...a začal s tým cca pred mesiacom (zúbky mal už všetky vonku). No, a zväčšená mandľa? .... Neprejavuje sa skôr chrápaním? (Aspoň tak to bolo u mojej dcérky, kým sme neboli na adenotómii...a odvtedy naozaj spinká bez pochrapkávania🙂)

katun
29. okt 2010

ja tiez skripem zubami, maly zacal tiez v noci niekedy. cez den to robi narocky iba obcas.. odborne sa to vola bruxizmus, tu som nasla nejaky starsi clanok o tom http://primar.sme.sk/c/4117335/skripanie-zubami...

michaela80
29. okt 2010

Moj starsi syn zacala skripat ked sme malu doniesli z porodnice...do vtedy to nerobil 😀 😀 😀 mozno prejav akejsi ziarlivosti... 😅

divoska
29. okt 2010

tiez som mala obdobie ked som vraj brutalne v noci skripavala zubami, ako bolo spomenute, bud sa dava spravit nasadka /akoby gelova napr ako nosia boxeri/ alebo existuju bylinne kvapky ktore podporuju dobry spanok a hlboke uvolnenie. ked som ich istu dobu uzivala tak som neskripala a potom mi to preslo same. hadam to u deti bude podobne. ale checknite si to uzivanie radsej s doktormi. spomenula som si. Balderacin boli tie kvapky.

kuratko
29. okt 2010

syn ma rok a tiez obcas skripe zubami, od vtedy co zistil ze mu narastli aj horne dva 🙂 ale teda robi to len minimalne takze sa tym nezaoberam..

neka
29. okt 2010

Ahojte mam tiez 5 rocnu dcerku a ta neskutosne silno skripe zubkami ked spinka, normalne ked nahodou spi u mna v posteli tak ja vobec nemozem spat, tak je to hlasne , mam obavy aby si neznicila takto vsetky zubky, zatial ich nastastie mame zdrave, tiez som uz kdekade hladala informacie ale vsade som sa stretla len s tym, ze je to zlozvyk, ale nikde nebolo napisane ako ju od toho odnaucit. 😒 Tak len dufam ze z toho vyrastie.

digysa
29. okt 2010

Aj moj syn skripe zubami ked spi, ale velmi malo. Ked sa pretaca na druhy bok, tak obcas zaskripe...

neka: ja som si ista, ze tvoja 5-rocna dcera si zuby neznici...predpokladam, ze su este mliecne....tak jej vypadnu este pred tym, ako si ich staci znicit 😉

annaopialova
26. okt 2011

ahoj ja mam rocneho syna ma 5zubkou a skripe a po druhe moja sestra ma 40rokou a cely zivot skripe ked spi neviem co to moze byt

acikaa
26. okt 2011

ja mam 9 mesacnu bambulku a ta ma 2 zubky dole 2 hore a teraz jej vychadzaju ocne a od kedy jej vysli hore zubky tak skripe ale nie casto len ked to na nu pride 🙂 😅 😝

modrofuzik11
11. jún 2013

kubko skripal, ale uz prestal. trvalo to asi dva mesiace. ani som ho neupozornovala. sam prestal.

lauraaaaaa
15. apr 2015

Ahojte,aj ja som spozorovala,ze moja dcera skrípe zubami,mam dost plitký spánok takze viem ze skrípe celu noc,vtedy jej chytím jemne sánku,na chvílku a upozotrním ju by neskrípala zubami,alebo ju hladkám po tváry aby sa ukludnila.je to asi mesiac aj viac co skrípe.a kedze som nasla rozne clanky a u koho sa vyskituje skrípanie zubov az som sa zhrozila,a dufam ze nie je to ani mentálne ani autistickeho ani epileptickeho dovodu.no neviem si rady,apropo,zubárka zistila ze jej sánka nesadne,je mierne vykrivená.povodne som sla k obornícke specialne na sánku,bo som si vsimla ze spodná sánka je vysunutejsia ako vrchná,a vtedy zistila ze sanka je mierne vykrivená.predpokladám následkom skrípania zubov.ledva sa viem dockat kedy idem s nou na kontrolu aby som jej to spomenula,no a nedbala by som keby sme aj k psychologovi sli.aj ja sama tam chodím,uz len preto.

romo1
8. sep 2015

Dobrý deň, moja dcéra mliaska počas spánku neviete prečo? 🙂

lessiie
13. nov 2020

@lauraaaaaa ahoj. Viem je to 5 rokov dozadu ale aký bol nakoniec problém ze mala skripala zubami? Moja drahá najstaršia to začala robiť 🙄