Zastavil rast zubného kazu Elmex gél u vašich deti?

mariteri
21. júl 2013

Moja dcéra má 2,5r. a k zubárovi chodíme pravidelne od 1. roku. Ale teraz keď je staršia ústa mu neotvorí, dokonca aj ja keď jej doma umývam zuby je to s plačom. Takže ošetrenie zuba nie je momentálne možné a bojím sa, aby ju nezačal potom bolieť.

xlucia
21. júl 2013

elmex gel je urceny az na trvale zuby, na mliecne nema efekt a nie je ani urceny

bobocka
21. júl 2013

skus jej pustit tuto pesnicku

https://www.youtube.com/watch?v=aKfGoC-VQFM

naucte sa ju a pri umyvani zubkov si ju spievajte (my to spievame na ceste do kupelky 😀 ). dobre je aj toto video

https://www.youtube.com/watch?v=cU8OKQz4x_s

pozrie si ako sa ma o zubky starat.ked pojdes kupovat zubnu kefku,nechaj ju ,nech si vyberie aka sa jej paci (samozrejme jej ukaz ktore su pre nu dobre a nech si vyberie z tych).nechaj ju ,nech si umyva zubky sama,ty docistuj.nech sa citi ako velka slecna co si vie zubky poumyvat aj sama. 😉 a ked budete mat zmaknute umyvanie zubkov doma,tak urcite v pohode zvladne aj navstevu u zubara 🙂

atrami
21. júl 2013

my používame túto kefku na stoličky http://www.pesiazona.sk/P/Curaprox-1006-Single-... je úplne super. My sme mali zubný kaz /pritom chodíme pravidelne k zubárke/ a táto kefka nám veľmi pomohla, výborne sa ňou vyčistia stoličky

0604katka
22. júl 2013

Mam 5 rocneho syna a 3rocnu dceru,zubky si cistia sami.zubar nam to odporucil,odvtedy nemaju problem ist k nemu.mliecne zuby sluzia nato,aby sa dieta naucilo starat sa o chrup.ked som sa ho opytala co je zle natom,ze jej cistim ja tak mi odvetil ako by mi bolo keby mne dakto drhol zuby.a otom ze deti maju problem otvorit usta.posluchla som a odvtedy nemame problem zo zubarom.dokonca sa k nemu tesime🙂

martina1305
7. aug 2013

ja davam svojej 4,5 rocnej dcerke tablety zo zeleneho caju s matou (obsahuju aj fluorid), kazdy den pocucle pol tabletky a zubky mame ukazkove. jasne, ze si kazdy den umyvame 2x, nie vzdy sa nam to podari, ale snazime sa 🙂

slavkicek
19. aug 2013

@martina1305 prosim ta mozes mi napisat ako sa tie tablety volaju? syn ma jeden kaz na mliecnych zubkach tak by som rada predisla dalsim 🙂 dakujem

ada510
19. aug 2013

Ahoj som zubná sestra Elmex gel spevnuje sklovinu kaz sa ale zastaviť nedá neumyty zub sa kazí stale bohužiaľ len čistý zub sa nekazi...;)

poseidonka
28. apr 2014

Zaujíma ma vaša tema. Dnes sme boli pri zubárke, opať............už 5x, mala si zase nedala urobiť ani jeden zub, mala totiž kaz na všetkých 4 stoličkách, dnes nam zubarka povedala, že ma mikro kazy na takmer všetkých zuboch neviem čo mam robiť, som zufala, poradte mi niekto ..................






minnie55
28. apr 2014

no obavam sa, ze jediny, kto zastavi rast kazu, je zubar. Ziadne zazraky necakaj.

denkaajejdeti
28. apr 2014

Elmex gél neodstráni, ani nezastaví zubný kaz. Slúži na spevnenie/vytvrdenie skloviny, používa sa 1x týždenne kvôli vysokej koncentrácii účinných látok - tzv.nedeľná večerná pasta.

mmaatt
28. apr 2014

Už som viackrát písala, my používame farbiace tabletky. Syn si umyje zuby a vycmúla tabletku. Tam kde je ešte povlak ostane zubok zafarbeny. V prvom kole si to dočisťovania sám a potom ja to len skontrolujem. To robíme od 2 rokov a žiadne problémy, teraz má syn 9 a pekne zdravé zúbky.

drzubok
28. apr 2014

Farbiace tablety su najlepsou cestou ku kontrole plaku tj. Dokonala pomocka pre rodica ktory je jediny zodopovedny za to ci ma dieta zuby skutocne zbavene plaku. Gel je dobty marketingovy produkt. Prave nizke koncentracie fluoridov umoznuju vyzrievanie skloviny do "hlbky"

kochajdova
3. mar 2017

O ake tablety ide?