Čo sa stane, keď nedávam dieťaťu Vigantol?

jerrynus
4. dec 2017

Ahojte co sa stane ak nedavam malej vigantol? Je to zle? Lebo jej je z toho zle. Dakujem

tana85
4. dec 2017

davaj d vitamin pre babatka od jamieson, to mi ponukla pediatricka ako alternativu a mala to zvladala uz ako babo vyborne. davam jej to doteraz (1,5 roka), najma teraz na zimu

kika831
4. dec 2017

@jerrynus zalezi od veku dietata, ale vit D je velmi, velmi dolezity. Ako pise pani, kupte v lekarni vit D od Jamieson. Ja ho davam obom detom a nie je problem. Ziadne bolesti bruska ani nic podobne. Urcite v tomto rocnom obdobi nasadte vit D

evitka83
4. dec 2017

@jerrynus osobne sme D vysadili uplne. Mala mala traviace tazkosti a z krvi jej vysiel prebytok D vitaminu a to som jej to davala este tak zporadicky, ale iny maju asi inu skusenost

jukov
4. dec 2017

ani my sme nemohli používať vigantol, chvíľu sme brali Jamieson Baby-D kvapky a nakoniec sme prešli na Mollers Tran omega 3 olej (rybí olej), vitamín D je potrebný na správny rast a vývoj kostí detí, nahraď vigantol s niektorým z týchto

mmmj
4. dec 2017

nic strasne sa nestane. Ja som namiesto Vigantolu zacala pouzivat d vitamin od firmy Swanson.

jerrynus
autor
4. dec 2017

No tak mala ma 11 mesiacov a nedavam jej ho a Jamieson mam ale mala ma vzdy kŕče 😞😞

marlenka222
4. dec 2017

Vit. D je na kosti tym padom ak ma nedostatok tohto vitaminu, mose mat krivicu, zle chodit, poskodenia kosti,riednutie kosti a tak podobne
Isto by som hladala inu alternativu vitaminu ktory ked lekari davaju, asi vedia preco. Bezne nema dieta moznost prijat tento vidajme tomu v ovoci.

gopika
4. dec 2017

Tiez nedavam, nikdy som nedavala. Chodime na slnko. Ani mne mama nedavala, ani bratovi. Nic nam nie je. Tak neviem, ci je to daka katastrofa...teraz sme zacali akurat brat vsetci multivitamin, je tam aj d, a, b12. Atd. Davam aj krpcovi, ma 2 roky.

alenky
4. dec 2017

Moja dcerka neznasala dobre vigantol, mala z neho krce. Davala som od jamieson ten znasala dobre. V ramci jedneho vysetrenia z krvi bol aj vysledok vstrebavaniu vit.D a bol v poriadku no napriek tomu ma dneska 2 a pol roka a zacala mat nozky do tvaru X. Urcite by som vit.d podavala pretoze je dolezity a hlavne v zimnom obdobi kedy je slniecka malo.

kllamarka
4. dec 2017

@jerrynus nedavam. Ved je kopec inych vit D. Ja davam fermentovany rybi olej z oceanskych ryb - flasticka je sice draha, ale na tie male davky vydrzi dlho. Je to uplne prirodna forma vit D (prirodzenou fermentaciou sa kontrentuju vitaminy v oleji).
Su aj lacnejsie alternativy..Jamieson a podobne. Neviem preco sa robi taky bubak okolo toho Vigantolu, zeny sa ho boja nahradit ovela lepsimi, prirodnymi formami olejov.

lukrec
4. dec 2017

Ja som davala devit ma to aj davkovac a flaska vydrzi dlho. A ked jej ux nerobil zle asi v 8 mediacoch dom sa vratila k vigantolu.

marlenka222
4. dec 2017

@kllamarka Vies za ten sa plati 0,17€ tak mozno preto tolko Vigantolu ale je pravda ze je to bordel! Aj ja sama som presla cez jamieson az na D vit ktore stoja omnoho viac. Bohu zial nie vsetky maminy su otvorene alternative ze ked dietatku robi spracovanie vit.nejakou formou zle,vymenim a hladam nahradu. Zial poniektore ked vidia cenu, radsej nedavaju. Vit D je dolezity, avsak zavisi od dietata v akej forme ho zvladne.

kllamarka
4. dec 2017

@marlenka222 ano presne tak. Cena je bohuzial asi ukazovatel pre mnohe mamy. Ak teda nie som socialny pripad, toto nie je pre mna cesta setrit na vitamine pre moje male babo.
A za druhe, aj ked je to draha forma doplnku, oni prijimaju take male mnozstva, ze to vydrzi na dlho. 🙂
Ja osobne vyhladavam prirodne formy vit doplnkov, ktore su vobec alebo minimalne chemicky opracovane.

miruska951
4. dec 2017

Môj mal kŕče od Vigantolu zmenili sme na DeVit a je v pohode

1bambinko1
4. dec 2017

Ale prosím Vás, zas to nie je taká suma, aby si ju niekto nemohol dovoliť. Ide predsa len o zdravý vývoj dieťatka, nie a to by malo byť nad isté veci, ktoré si môžme v pohode odpustiť😒

alenky
4. dec 2017

@kllamarka Lebo ti ho dava hned na predpis lekar a doverujes mu. Ked som spomenula nasmu det.lekarovi, ze si myslim, ze dcerke robi zle prave vigantol trosku sa nastval a hucal, ze som jedina mamicka, co si dovolila vymenit ho za jamieson. Vyviedol ma z rovnovahy, ale potom sme sa zhodli na tom, ze firma jamieson ma kvalitne produkty a dalej sme to neriesili. Samozrejme mi to nedalo a konzultovala som to este s inou lekarkou. Pri synovi vigantol hned letel do kosa a kupila som opat jamieson. Proste lekari propaguju vigantol davaju ich na predpis, lebo to preplaca poistovna.

weronkaa
4. dec 2017

My mame krče aj s Devit aj s Jamieson...neviem čo ešte skúsiť. Keď jej skúsil nedať uplne vymenene dieťa.

bibistec
4. dec 2017

Mojej sadol az d vitamin od terezia company a konecne sa zacal vstrebavat takze kazdemu asi iny sadne treba skusat

anjelicek26
4. dec 2017

@jerrynus normalne chodte na krv a daj zistit hladinu v krvi. Ak ma vysoku - davat nemusis. Ak nizku, nuz bohuzial, budete musiet.

lavieenrose
4. dec 2017

zaujimave je ze take babatka v anglicku ziadny vigantol neberu

anjelicek26
4. dec 2017

@lavieenrose a anglicanov beries ako ukazkovo zdravy narod hej?

lavieenrose
4. dec 2017

@anjelicek26 nevidela som tam behat quasimodov ;) o inych chorobach nie je rec

anjelicek26
4. dec 2017

@lavieenrose anglicko ma najubohejsie zdravotnictvo v celej Europe. Zili sme tam tri roky. Maly sa tam narodil a Dko nam odporucali si kupit tiez. Dko pomaha celkovo vstrebavaniu vapnika a rastu a imunite. Moji chodia na rastovu kliniku a hladinu dka stale sleduju z krvi.. asi "len tak"

lavieenrose
4. dec 2017

@anjelicek26 moja segra si dala poslat jamieson zo slovenska asi blba midwife ;) tak isto aj logopedicka ked k nej prisla iba sa smiala na malej ale logo problem neriesila...ja som doteraz bola v tom ze mi ho mame najubohejsie ( nieze by som si to myslela ja osobne,ale vsetci to tu tak prezentuju)

anjelicek26
4. dec 2017

@lavieenrose slovensko ma fajn zdravotnictvo. Ano na vybave a priestoroch treba este velmi popracovat. Ale dostupnost liekov a odbornych lekarov je stale velmi dobra. Kto nezazil ine nema s cim porovnat to je to...

lindusss2016
4. dec 2017

@kllamarka
Nemyslim, ze je to bubak okolo vigantolu, len mnohe o nahradnych produktoch ani.nevedia a ak aj ano, tak je tam troaku ina cena 😉

gabona1
4. dec 2017

Nič sa nestane, ja som nedávala vigantol takmer vobec a v pohode.

jerrynus
autor
4. dec 2017

Tak ja nam Jamieson kvapky.... len mala papa nutrilon od narodenia ( kojiť som nemohla zo zdrav. dôvodov )
Takze si myslim ze v tom mliecku ma dost.. ci mýlim sa ?

lavieenrose
4. dec 2017

@jerrynus ja si myslim ze ma ..kludne si porovnaj v tabulke a kolko v tej kvapke vigantolu

marlenka222
4. dec 2017

@jerrynus mylis. Moja mala tak isto nutri od narodenia a doktorka aj tak davala vit.na predpis. Keby to bolo tak jednoduche, hodit syntetiku do mlieka, tak uz to tam davno je a neriesia to dalsimi srackami s prepacenim, by to bolo jednoduche na davkovanie, cas aj sledovanie uzivania. Takto musis nieco pridavvat este