15 ročná slečna nemá vlastnú izbu

andy1789
10. okt 2020

Dobrý deň, mám 14 rokov a už 6 rokov nemám vlastnú izbu. Som odkázaná na to, že spím s mojim tatom v jednej izbe a to dokonca v jednej posteli. Nejde o to, že by sme mali nejaký malý dom, ba práve naopak máme ho dosť veľký na to, že som len ja a tato. Možností, kde by som mohla mať izbu je veľa, ale môj tato mi ju nechce dopriať. Už 6 rokov ho prosím o izbu, no on ma vždy odbie argumentom, že má veľa práce alebo, že ho niečo bolí. Vždy, keď príde niekto na návštevu, tak sa veľmi hanbím. A už neviem čo mám s tým robiť, na brigádu ešte chodiť nemôžem a, že by som si kúpila vlastný byt už vôbec nepripadá v úvahu. Nevedeli by ste mi nejak pomôcť ako ho presvedčiť, prosím?

deti95060810
10. okt 2020

spávaš v jednej posteli s otcom ? čo je úchylný alebo .... 😨
Prepáš, ale tvoj otec asi normálny nie je....😉

andy1789
autor
10. okt 2020

@deti95060810 Ja viem je to zvláštne, ja sa za to veľmi hanbím :( Nemyslím si, že je úchyl. Len pred 8 rokmi mu zomrela manželka, moja mama a on sa s tým nevie vyrovnať, asi potrebuje mať niekoho pri sebe, pretože si nevie nájsť partnerku. Asi je len opustený, no ja kvôli tomu musím trpieť

stanulienkat
10. okt 2020

Vymyslena tema chorym mozgom. Novy nick. Chore.

andy1789
autor
10. okt 2020

@stanulienkat ako ste na to prosím prišli? Ja len už neviem ako riešiť môj problém

thoughtfulweirdo
10. okt 2020

@andy1789 Máte aspoň gauč? Môžeš si zobrať paplón, vankúš a spávať na gauči. Vieš čo, ja by som spala radšej na deke na zemi, než s ním v posteli. Nemusí byť nijaký úchyl, ale nie je to ani normálne a pokiaľ ti to nevyhovuje, treba to dať jasne najavo.

tosomja
10. okt 2020

Už len tá úvaha, že si nemôžeš kúpiť vlastný byt je na zamyslenie, či je táto téma reálna, či vymyslená. A máš 15, či 14 rokov?
Moja dcéra má 10 rokov a už sa aj sprchuje sama a oblieka v súkromí, neviem si predstaviť, že by spala v jednej posteli s otcom 🤦
Ešte mi povedz, že spite v objatí a pukne mi mobil 😂😂
Čo keď máte tak veľký dom, či byt, tak predpokladám, že ho máte zariadený a predtým ako ti zomrela mama tak si mala vlastnú posteľ 🤷
Celé zle , keď chces písať a vymýšľať si, najprv si to premysli 😉

andy1789
autor
10. okt 2020

@thoughtfulweirdo ďakujem za radu. Vždy keď spomeniem izbu, tak mi povie, že má veľa práce

andy1789
autor
10. okt 2020

@tosomja keď mi zomrela mama, mala som 6. Za tie roky som vyrastla, už sa nezmestím do malej postele so šmýkaľkou. A vlastný byt si kúpiť nemôžem, lebo mám 14.

thoughtfulweirdo
10. okt 2020

@andy1789 Ja by som si vypýtala izbu na Vianoce, prípadne narodeniny, ak máš skôr. Že to je jediný darček, po ktorom túžiš a nič iné ti neurobí radosť. Ale určite by som s ním prestala spať v posteli, aby si uvedomil, že to myslíš naozaj.

andy1789
autor
10. okt 2020

@thoughtfulweirdo už veľa narodenín a Vianoc mu vravím, že si to naozaj želám, no stále nič. Ďakujem, že je tu aspoň niekto, kto má nemá za chorú.

marvin1234
10. okt 2020

@andy1789 aj keby som si mala kúpiť za 7€ nafukovaci matrac v jysku a spat na nom, tak by som sla do inej izby

ukulela
10. okt 2020

@andy1789 prepac, aku postel so smylkavkou? chapem to tak, ze ako mala si izbu mala, ale teraz je tam postel so smykackou a ty sa do nej nezmestis?
oco je asi kus mimo reality a vidi ta stale ako male dievcaktko, alebo ozaj nema potrebu veci riesit. mas babku/tetu? popros ich, aby ti na narodeniny kupili valendu, najlacnejsoa stoji menej ako 100 ecok. alebo si do byvalej detskej zozen tri matrace, alebo molitan, alebo aj tu nafukovaciu postel, ta stoji 10 ecok. ak nemas nabytok,tak si urob police z drevenych prepraviek, co vyhadzuju za kaufland .... alebo si pomaluj bananove skatule ... potrap fantaziu. a zeny, nech tu z otca nerobia uchylaka (teda ak je to realna tema, kebo napisala je dost tak, aby rozprudila vasne a utoky atd.)

suzie26
10. okt 2020

Podľa mňa vymyslené

andy1789
autor
10. okt 2020

@ukulela ďakujem za nápady. Mala som na mysli poschodovú posteľ, do ktorej sa leze rebríkom a je tam aj šmýklavka. Ano mala som izbu, môj otec sa pred 2 rokmi tú izbu rozhodol prerobiť, ale iba odstránil tú posteľ so šmýklavkov a skrine, no teraz izba stojí prázdna bez nábytku a v prerábke už nepokračuje. Ako ste napísali, asi ma stále vidí ako malé dievčatko. Viem, že je to asi neuveriteľné a preto si tu asi väčšina myslí, že si vymýšlam, ale je to pravda. Naozaj nemám potrebu klamať.

andy1789
autor
10. okt 2020

@suzie26 myslite si čo chcete. Ale ja naozaj nemam potrebu tu klamať.

judar
10. okt 2020

Tvl mas 15 rokov ved napisem na fb ze ci niekto nedaruje hoc aj matrac a hotovo dovlecem si ho a spim na nom hoc aj v prazdnej izbe ...to iste nabytok...a hotovo spekulujem dalej nez aby som spala s otcom v posteli

tramtada31
10. okt 2020

Neviem, odkiaľ si, ale na fb je marketplace, kde veľa ľudí daruje nabytok. Určite by ti niekto niečo podaroval?

andy1789
autor
10. okt 2020

@judar mám 14 a nezarábam peniaze, tak ako si mám zadovážiť nábytok. Buďme úprimní, kto dnes niekomu niečo dá zadarmo?

danielahamar
10. okt 2020

Tak si kúp farbu, valček a premaluj izbu na bielo, na podlahe neviem co mate, podľa toho sa zariad a kúp si aj keď ten matrac, všetko sa dá, ak sú není ruky 14r. obe lave😉

andy1789
autor
10. okt 2020

@tramtada31 ďakujem za nápad. Môžem skúsiť. Alw mám 14 takže asi nejaký stôl/ skriňu po schodoch sama nevynesiem

andy1789
autor
10. okt 2020

@danielahamar ďakujem za nápad

danielahamar
10. okt 2020

@andy1789 na vešanie si kúp len taky stojan, na nete nájdeš kopu a majú ich aj real v obchodoch ako jysk

adula12
10. okt 2020

ak mate skupinu na fb z tvojho mesta, kludne popros o pomoc. otec sa mozno potom spamata. a ved kludne si kup v lidli aj nafukovaci matrac (stoji to par eur) a prestahuj sa do tej izby aj ked je prazdna. aspon na spanie. mozno vtedy pochopi, ze ti je neprijemne spavat s nim. viem, ze to ma tazke. chapem to. nemas este nejaku rodinu, babku alebo tetu v meste odkial si? zeby si im povedala co ta trapi. telku kde pozerate? ved spat sa da aj v obyvke na gauci. a ulohy si kde robis? kde travis cas? vsak izba je zaklad zivota. proste mu musis ukazat, ze chces byt sama. ostala si mu len ty, a ma velky zial, ale musis mu ty povedat, ze to takto nejde dalej, ze sa trapis. povedz mu, ze si sama aj vymalujes aj zozenies sama nabytok, nemusi robit nic. skus mu toto navrhnut co ti nato povie. si na zakladke este? ak ano, uvazuj o strednej skole s intrakom.

sandrika1986
10. okt 2020

Zase sa niekto nudi a skusa...

marca12
10. okt 2020

@andy1789 ked je izba,na truc by som si lahla na zem a spala v tej izbe. Ked ho ani toto nedonuti,tak je naozaj jeho zmyslanie chore

andy1789
autor
10. okt 2020

@adula12 naozaj ďakujem za pomoc. Určite si nejaký matrac zoženiem, hneď jak dostanem nejaké vreckové. Babku i tetu mám, obe o tomto probléme vedia, lenže ani jedna sa za mňa neprihovorí. Telku máme v obývačke a v kuchyni mám stôl na robenie úloh, tam si píšem úlohy. Ale nemám tam súkromie no.

andy1789
autor
10. okt 2020

@sandrika1986 prečo by som sa mala nudiť? Ja viem kde sú moje hranice a ku klamaniu ľudí by som sa naozaj neprinútila.

macekovam
10. okt 2020

@andy1789 tak mu povedz ze už s ním nechceš spat.. Véd je to naozaj choré... Už si velka. A on spi v pyzae? Zatiaľ?

oslo1
10. okt 2020

Napis na market place na Facebook. Je vela rodin, ktore sa potrebuju zbavit nabytku kludne AJ zadarmo, ked im v skratke vysvetlis situaciu, tak ti to AJ v izbe poskladaju cele, aj s postelou a pridaju k tomu nejake drobnosti.
Peniaze na nabytok nevyhadzuj.
Ja chapem tvoju potrebu, ja som mala spolocny izbu s bratom a velmi mi chybalo sukromie.
Predpokladam, ze spis na manzelskej posteli s otcom. Ked ti zomrela maminka , tak to muselo byt velmi narocne pre vas obidvoch, ty si uz ale medzitym vyrastla a nemas potrebu otcovej ochrany.

cacianka
10. okt 2020

Ak mas takyto problém, mali by ti pomôcť z rodiny. Dôrazne vyčistiť žalúdok otcovi, nakúpiť základné veci, upraviť priestor a zariadit.
Pripadne riešiť na UPSVAR, zajst na konzultáciu a pozvat kolíznu domov.
Môžete mat pekny vztah ale otec nemôže vidieť v tebe nahradu mami a je maximalne nevhodné aby si nemala svoje súkromie. Na učenie, spanie aj dievčenské drobnosti a tajomstvá.