16 ročný puberťák "pristihnutý" rodičom

luca_76
3. apr 2014

Ahojte, zvyknem vas len obcas citat, ale nakoniec potrebujem radu aj ja, teda mozno nie radu, lebo asi ste niktora neriesili nic podobne, ale aspon nazor, ako by ste sa zachovali.
Je tomu viac, ako mesiac, na konci jarnych prazdnin. Kvoli mojej praci sme sa so starsim synom vratili z lyzovacky o nieco skor, teda chcel ist so mnou aj on s tym, ze sa zacina citit chory.
Po skorom navrate prace ma doma cakalo dost netradicne "prekvapenie", syn bol zatvoreny v izbe, hudba, tak ma nepocul prichadzat. Vojdem teda k nemu bez zaklopania, skontrolovat maroda a najdem ho, nazvime to vo velmi intimnej situacii so svojim priatelom.
Vieme sice o synovej orientacii, ale "oficialne" ma len "dobreho kamarata" a tato tema je tabu, nechce sa o tom rozpravat.
Od toho okamihu je to zvlastne, zacal sa spravat inak, nechce velmi komunikovat, otec akoze o tom nevie, mladsi nechape, co sa deje a preco sa naraz vsetci spravame divne.
Neviem, co mam spravit, vtedy ma to velmi prekvapilo, zarazilo, mozno sokovalo, predsa len, mam ho stale za chapceka, aj ked je to uz chlap, ktory ma svoje potreby, ale teraz neviem, ako mam zacat komunikovat, predsa len, uz je odvtedy dlhy cas a uz treba nieco spravit. Ako by ste reagovali?

lyzzy
4. apr 2014

@atkavnatka ....teraz uplne vazne,bez toho,ze by som chcela zabrdat sa pytam:

Ako by si TY ,,prevychovala" homosexuala na heterosexuala BEZ TOHO aby si v nom potlacila vlastnu identitu,neporusila jeho psychicky stav (u deti vyvin),bez toho aby sa u neho neskor nevyvinula nejaka psychicka porucha a dosiahla to,ze potom bude zit v PLNOHODNOTNOM,STASTNOM VZTAHU v ktorom ho bude sexualne vzrusovat zenske pohlavie?
Lebo ak toto dokazes,tak musis mat doma minimalne jednu Nobelovu cenu za medicinu.

bajka22
4. apr 2014

@jajus28 uplne úžasne napííííísané!!!! presne take nieco som chcela aj ja napísať!

zuzkat1
4. apr 2014

@luca_76 necitala som diskusiu zatial... Tak sa len opytam...ako by si reagovala keby to bolo s dievcatom? tiez by ste sa obchadzali? Pokial si o jeho orientacii vedela tak neries. Normalne to ber ako vztah aj hotovo.mozno z teba citi sok a odstup a preto sa zmenil... Skus si s nim normalne pokecat a mozno navrhni ci nechce priatela pozvat na obed..

jasminet
4. apr 2014

ked som dnes nasla tento clanok, spomenula som si na niektore osoby v tejto teme ... http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/332500... 😅 ☹

zuzkat1
4. apr 2014

@clarissa jedine co dosiahnes touto vychovou je,ze ak mas dieta homosexuala tak ti to zataji a bude to robit poza vas chrbat... Lebo orientacia nie je o vychove..

jatamido
4. apr 2014

Ahoj,mojej sesternici syn má 25rokov a je tiež homosexuál 🙂 vieme to od jeho pätnástich narodenín....celá rodina ho berieme úplne v pohode(dokonca aj najstaršie generácie-babky 😀 ),je to fantastický chalan,momentálne žije s priateľom v Londýne a sú naozaj šťastní,majú dobrú prácu a chodia na výlety atď.......veď aj ty určite chceš,aby tvoj syn bol šťastný a mal sa dobre,nie??tak by ste sa mali o tom otvorene porozprávať a povedať mu,že stojíte pri ňom!!!!....veľa šťastia!!!

...niektoré tu píšete také kraviny,že mi je na grc!!!!!!!!!!!!!!

luca_76
autor
4. apr 2014

@viera27 Vies, len vtedy som nespravila nic, kedze som bola pomerne zaskocena, dodatocne je uz tazke nadavat mu.
A vlastne ani neviem, co vsetko sa udialo, zase nic take desive vidiet nebolo.

katti77
4. apr 2014

@luca_76 tak ja by som sa s ním porozprávala na rovinu, "poď sadni si, musíme to prebrať, čo sa stalo stalo sa, vedela som o tvojej orientácii, zaskočilo ma to čo som videla, ale to je normálne, mám ťa rada tak ako som ťa mala rada vždy a navždy ťa aj rada budem mať... nabudúce sa radšej zamkni a už zabudnime na to čo som videla, ide sa ďalej" tak dáko by som to spravila...

klobúk dole, pred takou mamou ako si ty

a na margo tých, ktoré odsudzujú a "neuznávajú" homosexualitu - radšej budem mať syna homosexuála ale slušného ako vymytý mozog, ktorý nevie akceptovať skutočnosti a realitu... nechcem si ani predstaviť výchovu detí kde podľa vyjadrenia niektorých žien (matiek) vedia ako zabrániť aby nebol homosexuál...

to je hrozné to len čítať, aká nevraživosť, netolerancia vládne svetom, je mi zle
keby sa to dalo liečiť tak asi už ich nie je 4% ale možno 1% ? (tí čo si povedali, že ja "chcem" byť gay ), je smutné, že medzi nami žijú ľudia, ktorý vedia tak nenávidieť, a myslieť si o sebe, že sú niečo viac ako ostatný

a ešte nikdy nehovor, že ty tomu zabrániš, tebe sa to nemôže stať atď ešte si nedožila, nevieš čo ti osud nadelí, a už teraz ľutujem tvoje dieťa ak náhodou by bolo inak orientované a vlastne ľutujem všetky deti, ktorých rodičia to "neuznávajú", lebo tie deti by trpeli a spôsobili by im to vlastní rodičia

natuska87
4. apr 2014

@atkavnatka Nooo, dievca Ty sa modli, aby sa Ti nenarodilo "ine" dieta.....homosexualita nie je vrodena,tvrdis...preco je jej v prirode tolko, napriklad medzi zvieratami???A nepis, ze my sa od zvierat odlisujeme, lebo to je na ludstve tragicke....

naturonline
4. apr 2014

hm... pekne ťažká dilema! nakoľko mám jednu dcéru vo veku 21 rokov, zažila som si s ňou aj ťažké situácie, akou táto určite je. Dnes viem, že je takýto rozhovor veľmi dobré pripraviť. Napísať mu napríklad list alebo mail, v ktorom by bolo jasne uvedené, že ho ľúbite a máte radi. A nech sa stane čokoľvek, tak vždy aj budete. Veľmi by som tú tému v tom liste a ani potom nerozoberala. Asi by som len uviedla, že sa mohlo stať aj horšie, že on mohol prichytiť svojich rodičov, čo by taktiež bolo trápne len presne naopak.
Myslím si, že by sa mu uľavilo keby videl, že sa nejedná o to, že bol v homosexuálnom styku, ale v styku ako takom a určite by sa mu veľmi uľavilo. Ved nič pre dieťa nie je podstatnejšie ako pocit, že je milované a akceptované. Mne osobne by takáto orientácia vôbec neprekážala. Pracujem s ľuďmi, ktorí sú homosexuálne orientovaní a sú skvelí, slušní a úspešní. Nie je to oveľa lepšie ako heterosexuálny povaľač?

maca_p
4. apr 2014

@atkavnatka prosim ta, ake metody by si pouzila na prevychovu takeho viktora horjana? paviela rochyniaka? lubosa kostelneho? preboha ved na tychto chalanoch je vidno, ze tu by bola "prevychova" absolutne neucinna. ano, prevychova by bola mozna, resp. potlacanie, kamuflovanie svojej sexualnej orientacie ako napr. M. Docolomansky, ten dokonca splodil 1-2 deti a co z toho? vsetkych okolo seba urobil nestastnych.
k comu to je? falosna pretvarka?
neviem, preco sa hovori, ze homosexualita je moda poslednych rokov, byt homosexualom je in, ked homosexualita tu bola od vekov vekovatych. 😉

maca_p
4. apr 2014

@clarissa pises, mat syna homosexuala je ti proti srsti, myslis, ze ini rodicia si sex. orientaciu svojho dietata vybrali? myslim, ze nie...
mimochodom, da sa splodit, vynosit, porodit dieta s predurcenou genetickou vybavou co do sexualnej orientacie? 😢

misaelka
4. apr 2014

@atkavnatka ja ti bez upalovania napisem jednu vec ako psycholog dokazem mozno geja "donutit" k tomu aby spaval so zenou, no nebude ju milovat. Mile damy prikladate sexu moc velky doraz homosexualita je aj o citoch a o tom ze ma pritahuje rovnake pohlavie ako zivotny partner.ani vy nezijete s partnerom len kvoli sexu, ci sa mylim?

quetinka28
5. apr 2014

@luca_76 Ahoj a keby si si jednoducho sadla a povedala,prepáč nechcela som ti vbehnut do izby,nabuduce budem klopat a Ty sa nabuduce radšej zamkni 🙂 a asi ja by som mu ešte povedala nech si dáva pozor.Uvidí,že ho rešpektuješ,že pre Teba to nie je nič zlé,načo to zbytočne riešit,ked to akceptujete

vejula
5. apr 2014

@clarissa svojou vychovou môžeš docieliť jedine to, že ak nahodou, tvoje dieťa bude inak orientované (vôbec ti to neprajem) tak ti radšej nič nepovie, bude ti to tajiť, prípadne radšej odíde z domu, akože pracovať do iného mesta, či do dalekého zahraničia a tam si bude žiť svoje život, bez toho aby musel byť konfrontovaný s tvojou hysterickou reakciou na jeho orientáciu. Ja nehovorím, že by som bola nadšená, keby sa také niečo stane mojim deťom... Ale takéto vyhlásenia typu : Nam sa to nestane, lebo z nich vychovavam heterosexualov. Z toho mi je smiešno. KEby to ozaj bolo len vychovou, potom nieje tolko homosexualov, ktorí utekaju z domu, kvôli zavrhnutiu zo strany najbližších.

katkalubkova
5. apr 2014

@luca_76 trapas ☹

zuzanockamt
5. apr 2014

@fidka79 16-rocny uz nie je malolety 🙂 ... a ano, dnes maju sex aj 13-rocne deti - bohuzial

zuzanockamt
5. apr 2014

@clarissa ako zabranis homosexualnej orientacii u cloveka? ... s tym sa clovek narodi, to sa neda vychovat 😉 ... ak tomu dokazes zabranit, nech ti daju nobelovku 🙂

mamakaja
6. apr 2014

ahoj tak asi sa k tomu blizim mam iba 14r ale uz 16je asi chlapisko,,,,citim s tebou,hoci bezne pouzivam taketo reci před synom ze ak by bola taka mala sanca ze sa nic nedeje a stále ho presviedcam ze je to normalne ale smeje sa ,ale myslim ze moj syn nie,ale mrzi ma reakcia mojho muza zhadzuje to a smeje sa z toho a tak syn sa sprava jako sa sprava a keby nieco nahodou také nastalo necitil by sa spravne ale to je chyba,drzim ti palce,ale ja som za to aby si pokecala s muzom druhemu synovi to ma cas, ale manzel by mal mat debatu s synom ale az po tebe skuste sa dospely pripravit na to,nie ze nevidi!!! a co sa tyka orientacie je jedno co ma rad nech je stastny a spokojny.....to je najdolezitejsie drzim palceky ci by tam bola baba alebo chalan aspoň nebude musiet opustit rozbehnutu karieru a starat sa o dieta v 20tich.... a za par rokov kto vie možno aj v state dojde k zmenam ,,,vsetko je ine jako před 20rokmi...majte sa

mamakaja
6. apr 2014

@mamakaja a co sa tyka tvojho postoju chod za synom a jako s babou , doma nie ! az budu mat svoje..... ci jako to dnes chodi???

sisi1978
7. apr 2014
Používateľ sisi1978 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od sisi1978.

tak dala som si tú námahu a prečítala celú diskusiu....zaujal ma názov 16 ročný puberťák pristihnutý rodičom....očakávala by som, že bol pristihnutý ...........................s babou...... a chcela som teda vedieť ako sa zachovala mama, lebo o pár rokov budem možno takúto situáciu riešiť aj ja...
nejdem teraz riešiť homosexualitu všeobecne, či je to diagnóza, choroba, že sa s tým človek narodí.....napíšem sama za seba...... u mňa by môj syn v takomto prípade prestal byť mojím synom...ak by sa mi to stalo, že mi oznámi že je s prepáčením "buzerant" tak ja sama mu zbalím veci a odchod....sú to tvrdé slová, ale ja si za nimi stojím....napíšete mi tu, že som staromódna, divná, čudná, obmedzená, nechápavá, debilná a neviem ešte aká....môžete ľutovať moje deti a dávať mi tu psychoanalitycké vyjadrenia na moju osobu.....je mi to srdečne jedno....ale ja tak v takomto prípade urobím aj napriek tomu, že ho milujem nadovšetko.....čo mňa zaráža je, že možno z tridsiatich žien čo prebrali túto otázku, tak dve vyjadrili svoj opačný názor na homosexualitu....je tolerovaná spoločnosťou ako niečo úplne bežné a normálne, dnes je to in byť iný.... konkrétne mne to normálne nepripadá...s takýmto prístupom tu o niekoľko rokov budeme mať viac gejov a lesbičiek ako "normálnych" ľudí ....a tým pádom sa mi natíska otázka....kto bude rodiť deti??? či ich budú vedci klonovať???
dlho som váhala či pridať tento príspevok, pretože treba ísť s davom a nevyčnievať....vyjadrila som svoj názor, svoj postoj....nemusíte ma tu všetky hneď odsudzovať a lynčovať....veď žijeme v demokracii kde každý sa môže vyjadriť

wewe22
7. apr 2014

@luca_76 podla mna netreba robit s komara tavu podla mna to neni o tom ci je alebo nie je inak orientovany ale o situacii
ano vdaka tomu ta to zaskocilo viac ako v obvykle mamu zaskoci
ja teda este nemam tak velke deti ale urcite by som zvolila totalnu klasiku rozhovor o rizikach nechraneneho sexu
trapna to tema ale tiez si myslim ze jedneho dna nas to caka vsetky
ver mi ze su horsie temy ktore sa obcas vyskytuju v rodinach uz som si nejake z nich zazila a to mam male deti
asi by som zacala tym ze sa nema za co hanbit ze je to prirodzena sucast zivota ATD ATD
drzim palec nech sa u vas to trapne ticho prelomi

babika131
7. apr 2014

@clarissa Tak a nie že by som zdieľala tvoj názor,čo sa homosexuality týka,ale je aspoň tvoj,na to je demokracia a sloboda slova. Ale zakladateľka sem nepíše a nechce vedieť,čo si kto myslí o orientácii jej syna,to nenarážam teraz konkrétne na teba,chcela radu na úplne inú vec. A nechápem,prečo sa tu teraz všetci do teba navážajú,chceli čítať,pýtali sa ťa,tak si odpovedala. Čítala som túto diskusiu kôli tomu,že som chcela vedieť názory matiek na situáciu,aby som vedela,ako sa zachovali iní pri načapaní svojho dieťaťa,to je jedno s akým pohlavím,pointa je o inom. Nakoľko som matka a tiež ma to čaká.

katti77
7. apr 2014

@sisi1978 mňa zarazili dve veci na tvojom príspevku...1. "dnes je to in byť iný" ale zabudla si, že nikto si to nevyberie, oni nechcú byť iní, oni sa tak narodia a nedá sa s tým nič robiť...a nemusíš sa báť, že ich tu bude neviem koľko ako je ľudstvo ľudstvom sú tu aj oni a deti sa rodia... mne skôr príde scestné, že už rimania vedeli o homosexualite a nebáli sa ich a my múdri, vzdelaní sa ich bojíme ako čert kríža a najradšej by sme ich upálili na hranici...
2. ty sama zbalíš svojmu dieťaťu veci a vyhodíš ho, no je to tvoje dieťa, tvoje rozhodnutie, tvoja vec, ale čo myslíš ako sa bude cítiť tvoje dieťa? on-ona sa predsa jedného dňa nezobudí a nepovie si budem gay, lesba, čo by mal podľa teba spraviť aby tie pocity odišli a túžil po opačnom pohlaví? tak či tak bude trpieť ono a ty si budeš ďalej žiť svoj perfektný život? neviem čudný postoj milujúcej matky ale jasné rešpektujem tvoj názor, to je len taká moja úvaha...

vejula
7. apr 2014

@sisi1978 jo jasne... LEpšie je ked si ten "buzerant" založí rodinu, pod tlakom spoločnosti a najbližších, aby nebol na hanbu slušnej svetrikovej rodine sa bude 5, 10, 15 rokov tvariť aký je šťastný a hrať správneho otecka a manžela... A potom bum bác.... Pohar neuprimnosti voči sebe sa preleje, vzorný otecko odíde od už vytvorenej rodiny, ktorá ho potrebuje, alebo začne piť, aby sa zmieril s tým, že jeho život je jedno velké klamstvo, alebo rovno gulka do hlavy, ked mu z toho prepne... Potom si milá mamička môže pripnuť metal, hlavne, že nema syna buzeranta.

lyzzy
7. apr 2014

@sisi1978 .....matka roka

billam
7. apr 2014

@sisi1978 skor ako vyhodis a zanevries na svoje dieťa, tak si trieskaj hlavu o stenu - pretože tvoj syn /ak by bol gay/, tak sa s tou poruchou - nie diagnozou!!! /homosexualita nie je diagnoza/ narodil...a to aj vďaka tebe...čiže je homoseuxal vďaka tebe!!!

katti77
7. apr 2014

@vejula najlepsie potom bude to, ze znici aj tu rodinu, ktoru vytvoril. Zena sa zruti, ze tolko rokov zila s "buzerantom" detom sa budu smiat, ale to nevadi lebo ja som svojho syna prevychovala na normalneho aspon nacas a viac to nie je moja starost. Znicenych x zivotov pre super matku. Vivat homofobia.

katti77
7. apr 2014

Zivot to zariadi sam a vsetko sa stane tak ako sa stat ma.

viera27
9. apr 2014

@sisi1978 milujem inteligentov, co sa tvaria,ze homosexualita je IN a novy zivotny styl. Co si bola poza skolu, ked sa preberali stare civilizacie 😀? Aj ta spominana demokracia mimochodom vznikala v silno prohomosexualnom grecku. A nevsimla som si, ze by nemal kto rodit deti aj napriek niekolko tisicrocnej znamej tradicii homosexuality 😀.