Dovolili by ste dcére, aby u vás prespala jej kamarátka?

18. feb 2023

Voľná diskusia:

Dovolili by ste svojej dcére aby u vás prespala jej kamarátka (jedna noc) alebo synovi jeho kamarát (tiež jedna noc)?

simsalabim
18. feb 2023

Ano, bezne. Ale su to planovane prespavacky.

ana82
18. feb 2023

áno je to bežné

autor
18. feb 2023

Ano tak som myslela, plánované a aj dám za predpokladu, že viete, že to je slušný človek 🙂 že je/bude všetko v poriadku

sissy27
18. feb 2023

U nas bezna vec…

abbey1
18. feb 2023

Kazdy vikend u nas bezne.

sona96
18. feb 2023

Jasné, môj syn je ešte malý, ale my sme si s kamarátkami robili bežne takéto prespavacky.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
moniikka
18. feb 2023

Jasne ze hej, dcéra už viac krát spala u kamarátky aj jej kamarátky u nás. Nevidím v tom problém

evica17
18. feb 2023

Iba v prípade že poznám rodinu , rodičov a som s nimi ok. Hocikde by som nepustila. U nás na dedine je chlapec cca starý ako moji a teda tam to v rodine nie je ok,to by som len u nás dovolila napr ale deti tam by nešlo , napríklad,aj keď to ešte neriešim.

bluka2
18. feb 2023

Ja by som pustila iba k takým, čo rodičia sú moji kamoši a celkovo ich dobre poznám

tiezjedna
18. feb 2023

Nejak nechápem na čo sa pýtaš, keď píšeš, že dovolíš... Má k vám prísť niekto neznámy?

h2
18. feb 2023

Áno, dovolila by som. Ale zatiaľ sa to ešte nestalo, nejako nemajú potrebu u seba prespávať.

janage
18. feb 2023

Záleží od veku detí. Pri mladších dcéra sama povie, že u nás je pravidlo, že dohodnúť sa musia mamky😉

0silvia0
18. feb 2023

No ked sa nejedna o nejake batolata, tak samozrejme ze ano.

autor
18. feb 2023

@janage hmm a tak 15r?

sense
18. feb 2023

Áno dovolila samozrejme za predpokladu ze kamarátku poznam

zuzinka888
18. feb 2023

Ano, bezne mame prespavacky. Cez prazdnimy aj viac dni. Dokonca dcera bola s kamoskou a jej rodinou na dovolenke v Chorvatsku.

bloger
18. feb 2023

Nevidím v tom žiaden problém.

bublinka1426
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivangeline
18. feb 2023

Ano. Podla toho vsak v akom veku. xD

autor
18. feb 2023

@ivangeline 15 rokov ?

janage
18. feb 2023

Pri pubetakoch by to záviselo od viacerých faktorov. Či je dieťa zodpovedné (áno aj také sú), či ide o viacero ľudí, či jeden, či poznám to druhé dieťa, aká je dynamika rodiny. napr. Maju deti spoločnú izbu? V akom režime pracujú rodičia. Pri ZŠ platilo pravidlo ako pri mladších deťoch, pri SŠ už iné. Ale zatiaľ čo moje jedno nemá problém ísť proti prúdu a viem sa 100% spoľahnúť, to druhé je omnoho viac ovplyvniteľné a prispôsobí sa, tam budem omnoho viac zvažovať či kedy kde a s kým.

ivangeline
18. feb 2023

...nu ano. Tiez som prespavala. Rodicia sa kontaktovali. Bolo dohodnute.

abbey1
18. feb 2023

Mam 48, prespavali sme I v mojom detstve. A ze 15 rokov? A to je nejaky problem?
Ci co konkretne sa tu riesi? Ja poznam kamaratov svojich deti, cize s tym problem nie je.
Povie nam autor nejake detaily?

autor
18. feb 2023

@abbey1 Jedná sa len o voľnú diskusiu

doriiis
18. feb 2023

Ja budem za divnu,ale u nás toto nie je zvykom.Ani v mojom detstve to nebolo zvykom.Nikdy som nespala ako dieťa u ziadnej kamošky,ani oni nespali u nás.
Mám 12 ročného syna a nikdy zatiaľ neprišiel s týmto nápadom a nikdy nechcel ísť spať k žiadnemu kamarátovi.
Cez deň byť u niekoho doma...to áno,jasné.Ale spat u niekoho....to je pre mňa také no go uz

autor
18. feb 2023

@doriiis Máš na to nejaký špeciálny dôvod?

hlubik
18. feb 2023

ano ja som chodila, ku mne chodili. U syna mam to tak isto

doriiis
18. feb 2023

@autor....ako hovorím,nikdy som to nezažila ani ja.A naozaj nikdy syn neprišiel s týmto nápadom.Neviem u nás sa to proste nerobí.
A teraz tu naozaj nechcem rozprúdiť debatu ale pre mňa je to asi preto no go vec,pretože to,že niekoho poznáte,neznamená,že ho skutočne poznáte.
Som obozretna veľmi na ľudí a to,že vám kamarátov otec príde ako fajn človek,neznamená,že je fajn človek aj za vlastnými dverami,kam už dosah nemate

autor
18. feb 2023

@doriiis Chápem dôvody, doma je iné ako vonku ale každý podľa seba ako cíti