Mám doma puberťáka. Je nás tu viac?

sofinka30
3. mar 2009

ahojte,som tu nova a mam doma pubertaka..dalsie babo po nom sa nam nepodarilo,takze je jedinacik a dost mu zacinaju vyrastat rozky.Zatial to uspesne zvladam,akurat chcem,aby mi napisali ine maminky zazitky z ich "vystrelkami".Moj chlapcisko ma skoro 12 a pol roka a nestacim sa niekedy divit-moda,ucesy..je to niekedy sranda.Som myslela,ze len dievcatam zalezi na obliekani sa.Zacali sa uz aj "chlapske"boje o frajerky..zaujme niekoho tato tema,ci vsetky mate este drobcekov ?

silvia07
22. okt 2010

@filipal ved preto chcem, aby mal aspon maturu....aby mal viac moznosti....len sa bojim, ze s takym pristupom ani nezmaturuje...
dakujem za podporu 🙂

titkovamiriam
22. okt 2010

Davaju nam tie dospele deti zabrat 🙂 .Moj najstarsi sa vyucil lebo miluje kone a ked ho vzali na 4-r.zistil ze je tam malo praxe tak presiel na trojrocny odbor a robi si nadstavbu,vlani to zvladal v pohode no popri skole aj pracoval a majster ho zlanaril do firmy tak si rok maturity robi po sobotach.No porazit ma islo-jeho argumnet 700 euro je 700 euro 😲 ale zatial to zvlada tak snad skonci aspon s trojkami 🙂

dioliana1
22. okt 2010

no môj synátor bol na tom tak že na polroka v treťom na strednej prepadol z jedného nemilovaného predmetu a potom ho to tak naštartovalo, že na konci s trojkou v pohode prešiel...proste s mladými lomcuje puberta, a tá nám dospelým dáva dosť zabrať...s takými 14-20ročnými už len ako s dospelými treba jednať, nedá sa moc presviedčať iba usmerňovať...a modliť sa aby si dačo s našich rád vzali aj k srdcu... 😉

filipal
22. okt 2010

jasne, ze bez vzdelania to budu mat tazke. len to si este teraz neuvedomuju.

@silvia07 inac ta matika, ze mu ide je super! mohol by ist potom studovat matiku....

silvia07
24. okt 2010

@filipal ved to ..blby nie je...len nechce chodit do skoly....ale mali sme debatu....a ze radsej na vysoku ako do roboty 😀 ...len aby ho s takymi znamkami vzali 😠

mtsl
24. okt 2010

trošku sa pridám k vašej debate. ja mám momentálne pocit, že dcéra má okrem ružových okuliarov aj voperované veľmi silné ružové šošovky pri pohľade na svoj budúci život. škola je totálna nepotrebná vec. internet, mobil, MP3, jedlo, bývanie, poriadok, šaty pravdepodobne padajú z neba. a najväčšia zábava je papuľovať. dohováranie si mám strčiť niekam, kecá len s kááááááááámošmi.
hláška dnešného dňa:
Jáááááááá mááááááááám zase riadiť kúpelňu? veď som ju riadila nedávno (pred mesiacom).

dioliana1
24. okt 2010

@mtsl celkom ako u nás....zase ja? 😀 😝 😝 😝

silvia07
25. okt 2010

jeej to poznam....u nas oblubena veta....VSETKO TU ROBIM IBA JA!....alebo: PRECO TO MUSIM UROBIT HNED

mtsl
25. okt 2010

ešte radšej mám hlášku:
Prečo musím umývať aj vaše taniere veď som z nich nejedla?

silvia07
25. okt 2010

@mtsl 😀 😀 😀

filipal
25. okt 2010

kocky, ale je aspon sranda! 😀 😀 😀

mtsl
25. okt 2010

tak to naozaj sranda je. keď sa nastavím na to že je skoro dospelá vyparatí nejakú kravinu ako malá
a keď sa k nej správam ako k decku tak zobákuje že má predsa už 14.

sarazoe
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
silvia07
26. okt 2010

synova najoblubenejsia hlaska: naco sa mam ucit?....ja si chcem uzivat teraz a nie za 10rokov, ked budem stary 28 rocny 😀

filipal
26. okt 2010

@silvia07
teraz som si spomenula, ze ked bol syn mladsi, tak hovoril, ze naco mu bude vysoka skola, ze vsak bude podnikat!!! 😅

claudica
26. okt 2010

Ahojte, je to tak, aj môj mladší syn /13-ročný/ vraví, že nepotrebuje školu, že bude mať internetový obchod na bicykle a súčiastky.... Jeho zmysel života je momentálne bmx-bicyklovanie, také to adrenalínové, že lieta vo vzduchu, ide mu to dobre, fandím mu, ale ten strach čo mám o neho neprajem nikomu.... No hádam sa nám decká spamätajú a zistia, že tá škola je predsa potrebná.... /niekedy mám aj ja sama pochybnosti, ale pssst... 😉 /

filipal
26. okt 2010

kocky, stacilo, ze bol syn robit brigadnicku pracu cez prazdniny v Baumaxe. davali mu tam zametat, upratovat regale a pod. spoznal fyzicku pracu, aj to aky slovnik tam ti jednoduchi chlapi pouzivali.... 😝 😝 rozpraval doma zazitky. 😅
teraz je uz prvy rok na vyske a zda sa, ze zmudrel. tu pubertu treba len vydrzat. stale si v duchu opakujte " chudacik, on je v puberte, on za to nemoze, ze je taky protivny, to prejde...." 😝 😅 😅 😅
chce to riadnu davku sebaovladania. 😝

danulicek
26. okt 2010

ja mam brata, ktory ma 15 a to je pubertak na n-tu. ale presne ako pisala @filipal, aj tomu mojmu bratovi stacilo robit tyzden manualnu pracu, ked ho jeden znamy zavolal na stavbu pomahat. chodil rano o pol siedmej z domu a domov chodil o stvrtej poobede a za ten tyzden som na nom videla, ze si uvedomil, ze prachy nenajde na ceste a nic nie je zadarmo... len skoda, ze ta "brigada" trvala len tyzden a rozum mu ostal len dalsie dva tyzdne 😅

ale obcas mame s nim veselo a je mi jasne, ze "to" este len pride... 😀

silvia07
26. okt 2010

no mojemu nepomaha ani brigada.....chodi 3x do tyzdna brigadovat do papiernictva....cez leto zasa s muzom na stavbe....jeho dalsia hlaska: ty za to, ze si v robote dostavas prachy a ja zato, ze musim trcat v skole nic 😕
a este tym ucitelom vadi, ze nepocuvam...nestaci, ze tam som? 😠

boze, kedy ta puberta skonci

anaret
26. okt 2010

silvia, aj ja sa pýtam podobne- kedy tá puberta skončí????????

mám silné obavy, že tak ľahko nie... kamoška má 20-ročnú dcéru a tá je vraj ešte stále v puberte- bez rozumu...

dioliana1
26. okt 2010

@anaret niekomu neskončí ani v 50ke 😠

silvia07
26. okt 2010

hlavne u chlapov trva neuveritelne dlho 😀

filipal
26. okt 2010

veru, tazko rozoznat kedy konci puberta a kedy zacina starecka senilita.....
dufam, ze sem nepridu chlapi! 😝 😅

suem
27. okt 2010

@filipal Tak to je trefa 😀 😝 😀

anaret
27. okt 2010

ženy, nestrašte, kým ja zvládnem 2 puberty, tak skôr budem na psychiatrii... ale ja ich tak veľmi lúbim!!!

maminuska
16. feb 2012

Ahojte kočky, trocha oživím tému
Od vianoc u nás puberta udrala totálne naplno, pred tým nás len tak škrabkala ale teraz ju mám doma so synom oll inklusiv.
Včera ma tak vytočil, zistila som že má už 4 poznámku z telesnej že nemá úbor, pritom mu u vždy vyperem , ožehlím a on si ju vezme tak som sa postupným " mučením " prepracovala k tomu že ju má ale v skrinke , jednoducho sa mu nechce cvičit a vraj to robia všetci chlapci.
Z vyznamenaného žiaka ideme na prvé známky v polroku 4 , 3 , prestal si v škole teraz písať poznámky. Neustále ho musím strážit či je naučený , či má všetko .
Na všetko je odpoveď . No jasné , jasné ... , Čo furt riešiš? ....... Daj mi nejaké prachy ....
odpvoede na poriadok : zase mám upratovať, veď som minule ( pred dvoma týžňami ), veď my sme steril rodina ( nie je to pravda máme normálny prevádzkový bordel,.
Naposledy som našla zachnuté šušne nad jeho posteľov postavené do radu .
Jednoucho papuluje , odúva sa , vykrikuje, furt s MP3 na ušiach , vygajdané nohavice, rozkrok pomaly na kolenách , dvakrát tak veľku mikinu , čiapku taku tu HIP HOP ....
Ak toto ja v zdrav 😅 í prežijem .

bodka70
16. feb 2012

@maminuska , no ahoj a koľko má rokov tento podarený mládenec 😉 😵

maminuska
16. feb 2012

@bodka70 no skoro 12

bodka70
16. feb 2012

@maminuska ,uff tak to ho celkom skoro chytilo (na chlapca 😉 ). Ja len preto, že niektoré veci sú mi povedomé, mám slečnu, 11 a štvrť roka.
Jedine čo sa týka učenia, je to zatiaľ v pohode, má čisté jednotky, je v tomto poctivá a ctižiadostivá. Ale máme aj šťastie, v triede má kámošku takú snaživú a veľmi bystrú, ony dve sú najlepšie v triede, tak sa navzájom ťahajú, podporujú v tomto.
ale čo sa týka ostatného - keď sa učí - bordel neskutočný v izbe, knižky a zožity, perá, papiere rovno nahádzané na neustlanej posteli, pomedzi to kopa šatstva, batohy, plyšáky a neidetifikovateľné predmety 😨 😨 😨. A pod vankúšom zhúžvané servítky, čo si smrkala nos a vyzlečené špinavé nohavičky a ponožky z predchádzajúcih dní 😝 🙄 🙄.
O papuľovaní ani nehovorím, okrem učenia a robenia bordelu nič iné v domácnosti nestíha, maximálne tak vyvenčiť 1x denne psa. 😅

maminuska
16. feb 2012

@bodka70 vieš ale syn aj skoro fyzicky dospieva, na 12 rokov váži 74 kg a má 166 cm , rastie mi doslovne pred očami , samozrejme že už zarastá, začal posledné týždne už mutovať ........,