Nevhodný frajer

jazminn
26. feb 2023

Moja dcéra má 18 rokov. Našla si chlapca, ktorý má 19 rokov a už bohatú minulosť. Mamka ho mala za slobodná a potom ked mal asi 12 rokov si našla chlapa s ktorým má dalšie tri deti a toho času sa s ním už rozvádza. Chlapec bol už súdený, mal podmienku, mal do činenia s tvrdými drogami a bol asi na odvyk a preto odišiel zo strednej školy. Takže škola žiadna nič. Potetovaný, piersing kde sa len dá vlasy pofarbené jednoducho šašo. Mikina s kapucňou, rifle na nom len tak visia, ako na vesiaku, chudý nenormálne, pije a fajčí samozrejme a zje len čo mu asi doma ostane. Aj ho ľutujem, lebo to asi všetko je následkom detstva. No a naša slečna ho miluje a nemôže bez neho žiť. Žiadny iný neprichádza do úvahy, do konca života. Dievča jak obrázok, talentovaná...stratila záujem o akýkoľvek okolitý svet. Nič len mobil v ruke a čaká kedy jej zavolá. Telefonuje jej najviac v noci...kde asi rozpráva len on...Zhoršila sa v škole, pretože myslí len na to kedy jej zavolá a sleduje mobil aj v škole. Poraďte čo robiť...nemám už síl, je naivná a zmanipulovaná, veľmi sa bojíme!

viestta
26. feb 2023

@jazminn je mnoho antikoncepcnych metod, nie len hormonalna. Takze slecna by sa mala chranit nielen pred nezelanym tehotenstvom ale hlavne pred pohlôavne prenosnymi chorobami, co je pri partnerovi s takou minulostou dost velke riziko. Pri tvrdych drogach aj HIV.

luccija
26. feb 2023

@jazminn otrasna situacia zamilovany clovek klapky na ociach.Stavaj na tom, ze mas s nou kamaratsky vztah.To, ze nema pracu, skolu, rodinne zazemie by malo vnprvom rade trapit jeho mamu.Co jej taky chalan ponukne?iba bude robit zlobu, aby mal peniaze.Zavolala by som ho k nam nie na vysluch len tak..toto sa stalo kamaratke baba nesla na VS existoval len on dohovarali, prosili, uplacali..po roku sa k nemu odstahovala byval s mamou sam v dome domov chodila potajomky, ked tam nebol otec on 2VS mama tiez slecna skoncila strednu mama jej nasla zamestnanie, vydrzalo to 2 roky a s prosikom sa vratila domov.Kamaratka sa zrutila, s muzom hadky ako ju vychovali je to jej chyba…nakoniec su radi, ze neotehotnela.Netlac, skus udrzat nadhlad aj, ked to musi byt tazke.Prva velka laska bud rada, ze nema tendencie utekat ona neprisla ani zo skoly, mobil vypnuty nevedeli ci zakazovat, strazit, vyhodit z domu ciste zufalstvo.Ideal by bol najst mu pracu v zahranici a nech taha.Ako su spolu dlho?

zorkahorka
26. feb 2023

Och, tohto sa bojim raz aj ja. Tazko radit. Asi by som ju dostala od neho co najdalej - trebars nech ide do zahranicia, študovať kdesi inde. A mozno ju treba len nechat, nech sa popali a uci na svojich chybach
Ako dlho su spolu?

jazminn
autor
26. feb 2023

@zorkahorka od septembra...

jazminn
autor
26. feb 2023

@luccija to sme chceli, prácu v zahraničí a aby tam najlepšie si niekoho našiel...

jazminn
autor
26. feb 2023

@matabb73 my s ňou rozprávame o všetkom, ona sa zdôveruje, rozpráva nám zážitky svojích kamarátiek o ich frajeroch a rôzne. On je vraj už dlhšie čistý, bol na odvyk...tak ked chce existovať, musí...

kacena1991
26. feb 2023

Hlavne na nu netlac lebo to bude este horsie... Z vlastnej skusenosti pisem... Tiez ked som mala 17-18 som sa zalaskovala do totalneho debila vsetci ma odhovarali co ho poznali a nepomohlo... Musela som na to sama prist

dadis
26. feb 2023

@jazminn Nikto zamilovany ti do zahranicia nepojde. Ani on, ani dcera, keby ste ju poslali. Im musia same tie hormony sa ukludnit. Inak su spolu od septembra - dam ruku do ohna, ze spolu aj spavaju..

zorkahorka
26. feb 2023

@jazminn od septembra? No snad ju coskoro ta zamilovanost prejde... drzim palce

luccija
26. feb 2023

@jazminn to je este ten lepsi pripad, ze sa zdoveruje a komunikuje normalne.Chalan je labilny, ale aj tak by som ho chcela, aby chodil k nam nadviazete nejaky vztah mozno nie je zly len sa zviezol na zle chodnicky a doma ho nechali zit ako samorost.tak puta aspon zjavom vlasmi, pirsingom kazdy ma svoj styl ako vynikat,Este su spolu kratko zamilovani…

ysseba
26. feb 2023

@jazminn Prepáč, ale asi to nijak nezariadiš aby sa "odľúbila", neexistuje žiaden gombík, ktorý keď stlačíš tak láska vyprchá. Fakt by som sa zameriavala na tú antikoncepciu. Vieš - píšeš, že je pod jeho vplyvom, že čo povie je pre ňu sväté. Tak je veľká pravdepodobnosť, že jej povie, že kondóm nemá rád, nechce ho, neužije si to s ním tak ako bez neho a bláblá. A bude vybavené, bude po kondóme ☹

deti95060810
26. feb 2023

slečna musí sama na hubu spadnúť - vlastná skúsenosť, žiaľ.
dieťa neustrážiš, naučí sa tak klamať, že nebudeš mať absolútne žiadny prehľad....
Ten sex medzi nimi by som až tak nevylučovala...😉

matabb73
26. feb 2023

@jazminn to je fajn, že je čistý, ale vždy je tam riziko, že do toho môže spadnúť znova. Treba mu nájsť prácu. Zavolajte ho k vám na obed a porozprávajte sa. V dobrom. To vždy lepšie zaberie u mladých. Mám doma dospelého syna, tak viem o čom píšem. Dcére by som normálne kúpila prezervatívy a dala jej ich. Ak ešte sex nemali, o čom pochybujem, je dobré keď ich bude mať pri sebe. Ako píšu baby, u narkomanov hrozí aj HIV. Pre ukľudnenie ti ešte napíšem, že je naozaj možné sa z toho dostať. Bývalý mal sesternicu narkomanku a dostala sa z toho a teraz žije normálny život a má dve deti. Prajem chlapcovi a tvojej dcére, aby aj on bol ten prípad.

minilla
26. feb 2023

Je pravda, ze zamilovane dievca do nicoho nedotlacis. Ale mozes si ju naklonit tym, ze bude od teba citit, ze respektujes, koho si vybrala (aj ked to vnutorne citis uplne inak).

Mozes jej pozornost upriamit na buducnost, a tym zdoraznit zodpovednost kazdeho za svoj zivot. To znamena, ze sa nenapadne zacnes zaujimat, co planuje po maturite- ci VS, ci pracu….jemne naznacovat, ze ak pracu, tak, ak bude byvat s vami, bude musiet prispievat na domacnost, ak VS, tak, aky smer a ze teda, ci si mysli, ze jej aktualne ucenie sa je dostatocne. Medziriadkovo naznacovat, ze tretia poznost ala nezamestnana v mama hoteli sa neponuka.

Rovnako ak by ste preberali pripadne tehotenstvo - povedat jej - “no, ved, ked by sa zadarilo, budes sa starat”. Takto jej vyjadris respekt, ale zaroven na nu prenesies aj zodpovednost, ze ako si to v zivote zariadi, tak bude mat. A uz len dufat, ze je rozumna a zvoli si ten spravny smer.

jazminn
autor
26. feb 2023

@luccija aj my sme s manželom uvažovali, že nie z takých grázlov sa stali ľudia, že treba mu dať šansu, ved by išiel do nemecka do roboty robiť pomocníka k elektrikárom, priučil by sa, urobili by z neho človeka, lenže on nechce ísť...stále sa vykrúca, že on si zháňa sám, že má sľúbené...ale to už pol roka...On celé doobeda spí a poobede si výjde von, k večeru znovu ku kamarátom a to stoji kdesi za Tescom...veď on nemá ani na colu, aby ju pozval...

jazminn
autor
26. feb 2023

@minilla ona pred tým plánovala ísť študovať do Krakowa- totiž študentkou konzervatória, ale padlo už všetko, ona teraz už nič nechce, ani na dovolenku, ani na predlžený víkend...nič...doma v izbe v posteli s mobilom v ruke s ním Smskuje, alebo čaká kedy zavolá milostivý...

luccija
26. feb 2023

@jazminn a stiahne ju dole.Cim jej imponuje?

martinkatinka
26. feb 2023

@jazminn a to ako sa stretavaju, ked ona v izbe sms a on s kamošmi von..... Tak chalan asi velky zaujem nema....

ahhola
26. feb 2023

@jazminn to je strašné... Ty vidíš socku, v ktorej niesu žiadne schopnosti, ale niečo predsa vie, vedia.... Omotat si slušne s dievča, ako je to vaše... Rozumiem, ze proti nemu nič nemáte, ale nech si loví vo svojich bažinach.... Vaša dcéra si ešte ponesie bilag, ze sa s ním záplietla....

Ú nás bol taky prípad, ambiciózna mladá baba a vyhliadol si ju rozvedený 40tnik s jedným deckom s cigankou, rodina šálela, ci ju chovali pre takého... vyzeralo to, ze ju od neho neodtrhnu, skúsili to s domom.... Ty ho odkopneš, mi to postavíme na co si ukážeš v katalógu.... Strašne ťažko a dlho sa to kotilo, ale dosla k rozumu a ma Chľapa na úrovni, seberovneho👶👶👶

jazminn
autor
26. feb 2023

@luccija ja neviem, či ona ho neľutuje...neviem, je taká samotárska...doma si hrá a spieva celé hodiny niekedy, keď odloží mobil!

jazminn
autor
26. feb 2023

@ahhola aj u nás bol prípad kde cigán tak oblbol krásnu blondínu z bohatej rodiny, rodičia šaleli, dokonca bol súd, kde ju vydedili, to bol horor, riňavý čierny cigán a ona odišla bývať k ním, nikto nevedel, čo sa dialo, ale potom hovorili, že stará cigánka jej porobila!!! ale vytrhli ju od neho a dokončila školu a vydala sa...

klarolinne
27. feb 2023

@jazminn skús sa s ním skamarátiť. Akceptovať aspoň na oko, aby si dcéru úplne nestratila. Zaujímať sa, nepoučovat a dúfať, že to prejde. Iné nemôžeš robiť. Ale ohľadom štúdia by som jej dala ultimátum. Z lásky nevyžije bez vzdelania. A minimálne maturita je základ.

janinah
27. feb 2023

Pozvi ho k vám na obed.potom sa porozprávajte ako si oni dvaja predstavujú blízku budúcnosť..nijaké zákazy.len otázky položené tak.aby mladej slečne došlo o čom je život.

adrianka2606
27. feb 2023

@marca12 Ako to so sestrou dopadlo, je stale s nim alebo sa neskor rozisli?

marca12
27. feb 2023

@adrianka2606 Strasne to bolo,tyral ju aj deti,ale podarilo sa jej od neho odist s pomocou rodiny,no pokoj uz nikdy nebude mat. On je psychopat a manipulator

jazminn
autor
3. mar 2023

Nedá sa absolutne nič, chlapec ju ovláda...včera odišla zo školy poobede vybrala sa za ním, vrátila sa na internát neskoro večer, priepustku nemala...vyvolávali sme, ona telefon nedvihla, nič nereagovala, on klamal, že on n ič nevie s nou nebol a bol! teraz z toho bude asi podmienečne vylúčenie, lebo to už druhykrát sa stalo...

jazminn
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
markaterka
3. mar 2023

No vyzerá to tak, že dievča sa musí sama popáliť, aby zistila, čo ju pre ňu najlepšie. Hádam to zvládne bez následkov.
PS: Niekedy veľmi kamarátsky vzťah medzi rodičmi a deťmi nevyjde podľa predstáv.

ahhola
3. mar 2023

Vidím, ze si zúfalá... Vy ste asi dobre situovaní?....???🙆‍♀️
Posli muza do ich brlohu, nech materi ponúkne par vašich stoviek,
.... co za to si "svatka domyslí", co ma spraviť,

nech ho aj zavrie do pivnice, pošle do Anglie ta bratranca i,
ale nech da vašej pokoj....

jazminn
autor
3. mar 2023

@ahhola tak situovaný, tak lepšie, máme dom, chatu, autá a hlavne prácu...sme trochu starší už...Nikdy by má nenapadlo, že niečo také nás môže postihnúť, že budem "odháňať" dcére frajera. My sme to chceli aj podobrotky, manžel porozprával s kamarátmi, čo majú agentúry pracovné a vzali by chlapca do Nemecka, super podmienky a o plate ani nehovorím, ale on nechce!!! stále sa vyhovára, že jemu kamaráti zoženú...
@markaterka