Pokarhanie triednym učiteľom

svetluska82
25. jún 2013

Ahojte. Vcera moj syn doniesol pokarhanie triednym ucitelom za porusovanie sk. poriadku, bola som prekvapená, pretože pred týždnom som bola na rodicovskom a pani ucitelka mi povedala, ze je zivsí a na hodinách casto vyrusuje, ale nie je to az take vazne. Synovi kazdý den dohováram, nech sa správa slusne, nech nie je za triedneho sasa a zabavaca no marne. CO mám robit? Syn je piatak boli sme aj na vysetrenia na hyperaktivitu, no nic sa nepotvrdilo. Syn je velmi uzavretý, ked sa ho opýtam ako v skole , stale povie dobre. Doma je poslusný, problemy s nim nie su. Svoje priestupky v skole zatlka, k nicomu sa neprizna. Ako to má riesit?? Bojim sa, ze bude mat vo vyssích rocnikoch dvojku zo správania. Poradte, ako syna povzbudit, aby sa mi otovril a nezatlkal vsetko. Zatial má zakaz PC a vreckového, no on je taký flegmatik, na vsetko povie len dobre.Som uz zufala.... ☹

krasneleto
26. jún 2013

dnes davaju za take kraviny aj dvojky z chovania, ze sa mi rozum zastavuje... ale tak ina je doba. ked sme my boli na zakladnej, dvojku za chovanie mali len vyvrheli, ktorí strcili nasu ucitelku vytvarnej do kontajnera, alebo neprisposobivi galgani.. ale to bol vtedy ucitel este niekto.. dnes nemaju ziadne pravomoci, nesmu trestat, karhat, vyhodit za dvere atd... mozu davat akurat tak zaznamy do triednej knihy a za tri taketo ze syn vyrusuje mas hned dvojku z chovania.. tak to vobec neries ked to nie je nieco naozaj zavazne ze sa nevie zmestit do koze alebo by sa choval vyslovene zle...

jankagm
19. aug 2013

@andrejka1974 fiha.....no ja som učiteľka a rada typu,,z toho si nič nerob" je teda fakt divná....niekedy je s rodičmi fakt ,,úžasná " spolupráca..... 😖

jankagm
19. aug 2013

@skeptik no ja mám z tvojich príspevkov pocit, že ani nevieš o čom rozprávaš....prepáč, ale som rada, že existujú aj rodičia, ktorí svoje deti SKUTOČNE vychovávajú a nemajú len kopu ,,múdrych" rečí, ktoré v podstate nemajú zmysel....takým sa to raz vráti

andrejka1974
19. aug 2013

@jankagm pocuvaj fakt , obcas treba potrestat, ale zatazovat sa s tim , ze dostal pokarhanie triednym ucitelom, netreba, deti su v terajsej dobe zivsie , ako boli kedysi , ale dokial nevystrajaju velmi tak sa too da zvladnut, a nemysli si ze so mnou v skole je zla spolupraca, spolupracujem velmi dobre 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 len to ze poviem nic si z toho nerob , vsak niekedy sa clovek musi pousmiat , za to za co su schopny ucitelia dat poznamky , mam 5 deti z toho 3 skolopovinne uz dlhsiu dobu , tak mam s timto skusenosti 🙂 🙂 🙂 🙂

andrejka1974
19. aug 2013

@svetluska82 este raz ti napisem, nemusis sa bat, ze bude mat dvojku zo spravania, je uplnre normalny chlapec , ktory rad vymysla, ja mam doma takychto 3 a ver mi dvojku zo spravania nikdy nemali 🙂 🙂 🙂 🙂 obcas vystrcili rozky, obcas sa pobili, ale vsetko sa vyriesilo, treba sa s nim vela rozpravat a uvidis syn sa ti otvori 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂a ku dvojke zo spravania treba spravit fakt velky priestupok , byt drzy, sikanovat , a ver tvoj takly urcite nie je

svetluska82
autor
19. aug 2013

@andrejka1974 daukjem z nazor. No uz som to nejako predychala, caka nas nový skolký rok, uvidme co to prinesie 😅

jankagm
19. aug 2013

ja neviem na aku školu tvoje deti chodia, ale u nás nie je také jednoduché dať niekomu pokarhanie....vždy je to podložené zápismi (ani tie sa nedávajú za zabudnutú úlohu) a o každom pokarhanom žiakovi sa debatuje individuálne na porade....okrem toho vypisujem správu, kde odôvodňujem, prečo som ho pokarhala.....takže pokiaľ by išlo o nejakú blbosť, tak si nebudem robiť zbytočnú robotu....lenže smola, že v dnešnej dobe sú rodičia, ktorí mávnu rukou a tvrdia, že deti sú dnes živšie.....no prečo asi.....lebo im to dovolia svojou super výchovou....začarovaný kruh 😢

pingu1
19. aug 2013

ahojte, inak baby, neviem preco kazdy ucitel nadava. ja viem, ze im idu decka na nervy, ale preboha!!!! su to zive stvorenia plne energie!!!! kto nevymyslal ked bol maly?

andrejka1974
19. aug 2013

@jankagm vies o tom , ze deti sa spravaju v skole inac ako doma, doma su kludne nevymyslaju a v skole vyspekuluju take veci, co by ta v zivote ani nenapadlo, ja mam deti slusne vychovane, pozdravia, podakuju, pomozu, vsetci mi vravia, ze su skveli 🙂 🙂 🙂 🙂 a predsa v skole obcas nieco vyparatia a su ucitelia , ktori zapis daju do ziackej, aj ked len nieco povie na hodine a ze moj syn nenosi si na hodinu anglictiny pomocky, pri tom ich ma zbalene v taske, je asi v povahe, ze anglictinu nenavidi a pritom na inych predmetoch ma vsetko nachystane a miluje matematiku a ine predmety, takze bude toi nielen v rodicoch ale aj v uciteloch 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

andrejka1974
19. aug 2013

@svetluska82 neboj sa bude vsetko ok 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

jankagm
19. aug 2013

veď ja na deti nenadávam, ja ich mám rada, inak by som s nimi nemohla pracovať!!! jasné, že vymýšľajú, niekedy sa zasmejem na tom, lebo to proste k deťom patrí....lenže ak má žiak pokarhanie, tak to nie je len zo srandy, alebo preto, že sa učiteľ nudí!!! a toto rodičia nevedia ani za svet pochopiť 🙂 a s touto odpoveďou- že doma je moje dieťa dobré, to počúvam stále 😀 to je obľúbená veta všetkých, ktorí majú ,,problémové" deti......

leporeloo
19. aug 2013

@svetluska82 ahoj, hlavne to chce pokoj podla mna 🙂 ja sama ked som chodila do skoly tiez som mala taketo pokarhania a to sa povazujem za doslova slusnacku :D ale sedela som s kamoskou a casto sme sa rozpravali... podla mna taketo nieco je vyslovene vystraha vobec nic to neznamena... tvoj syn prichadza do nesmierne narocneho obdobia, kedy sa musi vysporiadavat s celym svetom a mozno len odvrkne ucitelke lebo nevie reagovat a uz je za drzeho... ver synovi a podporuj ho, ak je doma slusny isto nebude ziaden chuligan do buducna, ver mi ... na nejake pokarhania na zakladke si ked bude uspesny a slusny clovek ani nespomenies 🙂

adamtim
9. dec 2013

Vraj napomenutie/pokarhanie nedajú len za to, že nemá domácu úlohu alebo pomôcky??? Ale dajú..... mne prišli dva takéto listy nedávno /po 1.Q/ každému synovi /4ročník a 2r./ ..... tak ma to šokovalo že až, lebo pred 2 týždňami som bola na rodičku a boli pochválení obaja za správanie. Tak som hneď pozerala žiacke, či som tam nejakú poznámku naprehliadla a veru nie. Starší mal poznámku jednu v znení : nemal 2x DÚ a raz pomôcky a za toto mi prišlo napomenutie triednym učiteľom a mladší nemal v žiackej nič - volala som teda obom triednym učiteľkám a mladší vraj mal problém s inými učiteľmi a triedna preto nepísala poznámku do žiackej 😕 . Vraj drgal do stoličky prvákovi na predstavení nejakom a potom rozhádzal papuče v šatni spolužiakom ...... tak potom o čom to je? Tak ho mala učiteľka upozorniť, alebo ho posadiť inam - samostatne do kúta, alebo ho poslať za dvere a nebude na predstavení. Lenže dieťa nesmie byť na chodbe bez dozoru učiteľa že....som počula. A hlavne hádam najprv informujem rodičov o priestupku a to telefonicky alebo cez zápis do žiackej, nie? Ja neviem, už som to rozdýchala, ale rozčúlená som bola riadne. Mne to príde tak, že teraz učiteľky naozaj nič nevedia vyriešiť alebo sa im nechce nič riešiť - a mali by priamo reagovať okamžite na vzniknutú problémovú situáciu - riešiť to namieste trestom /buď dať decku x krát prepísať príslušnú pasáž zo školského poriadku po škole alebo dohovorom.... /, lebo neviem čo už ja s ním doma poriešim, keď sa o problémovom správaní dozvedám po mesiaci - to už si to syn ani nepamätal, že niečo také vyviedol. Nie je nič jednoduchšie ako poslať nejaký list, alebo napísať slaboduchú poznámku do žiackej, že ... lebo aj také máme.... . My sme mali iný rešpekt pred učiteľmi, tieto mladé učiteľôčky si ho nevedia prirodzenou cestou u žiakov vybudovať. A veru máme aj my v školskom poriadku, že za 3 poznámky /akéhokoľvek typu - teda aj za zabudnutú DU alebo pomôcky !!!! / je napomenutie atď. Ak synom neskontrolujem denne zošiť po zošite, knihu po knihe, tak úlohu zabudnú ..... a niekedy na to mi ozaj neostáva čas - alebo máme nejakú rodinnú udalosť a nestihnem všetko popozerať a tak niektoré pomôcky neprinesú - ale toto naozaj nie je závažná vec - tak úlohu musí napísať po škole, alebo doma na ďalší deň - toto by nebolo dostačujúce???? To treba vypisovať poznámky a dávať pokarhania ???? Len mi príde choré !!! ak sa dopracujem u chalanov k 2 zo správania za poznámky typu nemal DU alebo pomôcky..... toto nerozdýcham veru a budem sa tvrdo brániť. Myslím si, že učitelia sa týmto celkom míňajú účinkom napomenutia, pokarhania za neadekvátne priestupky..... . Napomenutie, pokarhanie a nedajbože zhoršená známka zo správania má byť udelené naozaj v závažných prípadoch zhoršeného správania, inak sa z toho stane rutina a deti na to nebudú vôbec reagovať, iba čo sa rodičom privodí infarkt.....

juliakocka
9. dec 2013

@adamtim to nie je tym ze si ucitelky nevedia vybudovat respekt, ale tým, že sú uplne bezmocne, voči nevychovanym spratkom...a dovod je ten, lebo nic nemaju dovolene, niekedy deti dostali doma bitku ak nepocuvali v skole ucitela, dnes...rodič sa ide sudit a hadat s ucitelom preco jeho debilnemu zasranovi, co nic nerespektuje da 2 z chovania...tak to je debilni rodicia su dnes, co drzia so svojimi detmi a su proti ucitelom, pricom chudáci učitelia majú nezaplatenú robotu zo živými detmi....podla mna nevychovanými a ako sa sprava dieta v skole, ci respektuje ucitela alebo nie je len vizitka rodiča

zuzana76
9. dec 2013

@adamtim suhlasim s tebou , som ucitelka, jedine s cim nesuhlasim, ty mas ziakov 2. a 4. rocnik, tym treba zosity kontrolovat kazdy den, ak nie su natolko uvedomeli, ze rodica o vsetkom informuju a nevyhovarat sa, ze ved bola oslava a zabudli pomôcky, alebo ulohu, poznamky sa inak za zabudnute ulohy davali vzdy , jedine co mi nie je jasne, ze 2 tyzden predtým bol ziak vychvaleny a potom prislo pokarhanie, deti sa za dvere posielat nesmu, a to ze nevies co s nim ty doam poriesis? ved si jeho rodic, tak mu treba povedat, ze ked donesie este jednu pzonamku, tak to budes patricne riesit, napr zákazom PC hier, alebo TV, alebo nieco co ma rad a pod.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adamtim
9. dec 2013

@zuzana76 áno, potrestala som samozrejme pred nimi nekydám na učiteľky ani ich nekritizujem, majú zákaz PC, nemohli na víkendový pobyt na Mikuláša na faru a pod...... dohovorila som, vždy dohováram, každú jednu poznámku v žiackej s nimi riešim ...... a áno , na rodičku mladší dostal pochvalu od triednej a po telefonáte s ňou v ten večer po doručení listu mi povedala že ho asi prechválila a že do zasadnutia pedagogickej rady stihol tie veci vyviesť - čo sa mi vidí neférový prístup zo strany školy, že som vôbec netušila, že niečo vyviedol a prišlo napomenutie domov. Zľakla som sa riadne, že či sa nepobili alebo dačo strašné vyviedli ..... keď na rodičku pochvala a potom iné....

adamtim
9. dec 2013

@fidka79 no tak iste že, ja nie som typ rodiča, čo si rozmaznáva dieťa, majú prísnu výchovu, trestám ale aj pozitívne motivujem..... neviem prečo by nemali aj učitelia vychovávať deti ...... veď to patrí i ich poslaniu alebo nie? Ide o to, že čo ja poriešim s deckom doma, keď už na vzniknutú situáciu pomaly aj zabudlo??? Nebude oveľa efektívnejšie pre jeho výchovu, ak to rieši za horúca na mieste učiteľka??? Ja som si deti doma potrestala, poriešila neboj nič o to sa nemusíš ozaj báť. Ale gro problému je inde..... každý má byť po zásluhe potrestaný za nesprávne správanie .... ale aby v škole prasprosto sčítali poznámky typu "žiak nemal DU" a za určitý počet dať za TOTO zhoršenú známku zo správania??? to je choré a môžeš mi kľudne vypisovať o tom že si neviem deti vychovať......deťom sa venujem, prídem z práce o 16,15 a do 20tej minimálne sedím s nimi nad knihami, nerobím nič iné, všetko ostatné riešim až keď zaspia.... ja sa venujem deťom dosť, to si fakt prepískla, ale nejdem sa rozčuľovať, nepoznáš ma nemôžeš ma súdiť..... och škoda že som sem po x rokoch opäť zas napísala.....

elika74
9. dec 2013

@adamtim vela známok a poznámok nemozu ucitelia zapisat do ZK, lebo ziaci tvrdia, ze ju nemaju, zabudli doma a pod. Potom sa rodicia cuduju.

adamtim
9. dec 2013

@elika74 áno viem o tom, ale toto nebol prípad mojich detí, oni sú ešte vo veku, kedy ich nenapadlo povedať že si ŽK zabudli doma..... oni ŽK majú denne v škole, alebo stačila napísať mail .... dieťa vyviedlo to a to .... alebo zatelefonovať.... ono má byť snaha dieťa "polepšiť" z oboch strán - zo strany rodiča predovšetkým, ale aj zo strany učiteľa ..... alebo som fakt taká naivná???

matkamirko
9. dec 2013

@adamtim keby sa snazili viac veci riesit obe strany, spolocnym rozhovorom, e-mailovou komunikaciou-ked dany problem vznikne, nebolo by tolko problemov, nedorozumeni. A je jedno, ci je neochota zo strany rodica, alebo ucitela-vzdy najhorsie z toho vyjde dieta, ziak. Pokial si bola ochotna ty, a ucitelka nemala chut, cas riesit to tym, ze ta mala informovat, potom je chyba na jej strane. Treba sa s nou dohodnut, aby ta vzdy upozornila, a spolocne najdete urcite spravne riesenie 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jankagm
9. dec 2013

@adamtim no ak s deťmi píšeš domáce úlohy a venuješ sa im, tak ako je možné, že ich nemajú? inak ja som tiež mladá ,,učiteľôčka,, ako si nás nazvala a s rešpektom detí problém nemám.....problémoví sú skôr rodičia

lenosko
9. dec 2013

kocky, teraz sa spytam taku "zakernost"... ma 2-ka zo spravania nejaky dalsi vplyv do buducnosti? myslim ten zaznam na vysvedceni. prosim nebite ma za to, moj krpec este do skoly nechodi (ma len 9mes) a ja som mala skor diplomy za vzorne spravanie 😀 pamatam sa ze niektori mali 2-ku alebo len pokarhanie v skolskom rozhlase na konci sk.roka, mozno 3 z celej skoly a isli sme z toho na rit padnut. ale ze co z toho neskor mali...

cawes
9. dec 2013

@adamtim k poslaniu ucitela urcite nepatri ziaka vychovavat ale mu dat neake tie vedomosti a nieco ho naucit, pripravit do buducnosti, Na vychovu deti je rodic. Max s tebou nesuhlasim, ze mali to riesit tak a inak atd. Ty chces aby ti to pvoedali hned ale zabudas ze ucitel nema len tvoje deti ale mozno dalsich 20 plus plno prace doma, a mozno aj doma deti. Moja mamka bola ucitelka a v zivote nikdy by som to nerobila, tolko zositou co nosila domov, tolko veci co musela postihat ach. No ale ulohy nam vzdy stihla skontrolovat aj do skoly sme boli vzdy pripravene. Ale to su dnesne priority rodicov, rodine oslavy alebo ine veci ako skontrolovat domace ulohy

cawes
9. dec 2013

@lenosko myslim ak je to na polrocnom a na prvom stupni tak je to asi jedno, horsi je druhy stupen ked sa berie priemer znanom na prihlasku na strednu skolu, co viem tak aj skoly nato pozeraju ale nie som si ista

maznacik007
9. dec 2013

@cawes pozor skola je vychovno vzdelavacia institucia presne v tomto poradi teda prva vychovno ... a realizuje sa tam vychovnovzdelavaci proces a kazdy ucitel to ma vo svojej pracovnej zmluve ze je ucitel vychovno vzdelavacich predmetov...

takze tvrdit ze v skola nie je na vychovu je mylne ...

mimake
9. dec 2013

@jajka257 uf uz som sa zlakla ze sa normalneho nazoru nedockam.... Keby si to tak skusili vedeli by. Ja som v skolstve vydrzala pol roka a uz nikdy viac. Teraz sice "robim" s detmi ale v trosku inom " odvetvi" To co sa dnes povazuje za normalne, mi pride absolutne nenormalne 😉

cawes
9. dec 2013

@maznacik007 ano mas pravdu nato som sice zabudla ale podla mna dieta by malo vediet z domu ci moze alebo nemoze kopat spoluziakovi do stolicky

mimake
9. dec 2013

@jajka257 jaaj teraz som si vsimla z akeho datumu to je