Poplatok ZRPŠ - prestup na inú školu

marakana
20. nov 2020

Ahojte mamičky. Syn teraz v novembri prestúpil na inú základnú školu. Je povinná škola vrátiť uhradeny príspevok ZRPS? Je to 25€. Nový riaditeľ vravel, že automaticky by mali platbu vrátiť. Ale stará škola na to nereaguje. Máte s tým niektorá skúsenost? Ako ste postupovali? Vďaka za konkrétne skúsenosti. Domnienky mi prosím nepiste 😉

meluela
25. nov 2020

@fokuska v mnohych skolach a skolkach je zrps samostatne iba naoko .. v skutocnosti je tam par rodicov co sa bud obetovalo lebo to nikto iny nechcel robit alebo je zadobre s riaditelkou a su tam formalne zapisani. Vo vacsine zariadeni je tento "dobrovolny" prispevok vymahany ako povinny a neda sa ani ozvat na jeho vysku, lebo hned by pozerali ze chudera ani nema stovku na zrps. Ja som skusila minuly rok nezaplatit, preslo mi to do zaciatku novembra, potom pritvrdili 😀 co sa za to kupuje, to neviem, zariadenie maju vcelku vynovene, tak asi to. ale suma je to vskutku zaujimava. v skole sme tak isto zaplatili, odchdzali sme po 3t, nevratili naspat ani tu horu papierov, hygienickych potrieb a listky na mdh co sme museli dat .. kebyze pytame tak mozno daju, ale zasa take prostredie ze si clovek radsej kusne do jazyka ked si chce zachovat dostojnost

elizabet173
25. nov 2020

@meluela čo sa kupuje za to v škôlke som opísala vyššie, aj keď som určite na kopu vecí zabudla, alebo to inde môže byť aj ináč. Tak či tak by ste mali byť informovaní, či už v škole alebo v škôlke na čo boli použité peniaze.

fokuska
26. nov 2020

@meluela Vies, ani z uradu prace ta nikto nebude nahanat, ze pani vy mate narok na rodicvosky, nech sa paci. Narok mas - ale ty musis poziadat. Rovnako je to v skole a co sa tyka ZRPS - neviem co z toho kupuju? Vypytam si spravu, vykaz o financiach. Spytam sa co presne to bude znamenat pre dieta ak nezaplatim - o ake aktivity pride, alebo ako sa ho to dotkne. Odchadza mi dieta na inu skolu? Tak snad ma nebudu nahanat, ze ooo vase dietatko odislo, nech sa paci, vraciame vam vsetko. Takze stacilo normalne poziadat, vysvetlit dovod, ze dieta to na tej skole nevyuzije, tak ziadas o vratenie alikvotnej ciastky. Vsetko sa da riesit, ale treba preto aj nieco urobit a obratit sa na spravne miesto.