icon

Zvykli ste si na kávu bez cukru? Vaše skúsenosti.

23. jún 2026

Pamätám si, že prvé pokusy boli katastrofa. Dnes mi naopak presladená káva nechutí.

Podarilo sa vám prejsť na kávu bez cukru alebo ste to vzdali?

Strana
z2
anonym_828ff0
23. jún 2026

áno pijem všetko bez cukru, kávu aj čaj, ani vodu nesladím sirupom

anonym_a415d0
23. jún 2026

odjakziva pijem nesladenu, sladena mi nikdy nechutila

anonym_9f3a9e
23. jún 2026

@anonym_autor nikdy by som nevypila kávu s cukrom

anonym_eaa4fa
23. jún 2026

Som závislák na sladkostiach, ale kávu, ani čaj by som si nikdy v živote neosladila. jediná výnimka je med- keď som chorá. Aj vodu najradšej čistú, minerálky výlučne nesladené, inak ma toho smädí.

anonym_6c7e23
23. jún 2026

Ano.. prechod bol tazky, ale teraz ako som na „opacnej strane”, tak si neviem predstavit, ze by som si mala kavu alebo caj osladit. Este caj akotak medom, ale kavu vobec.

avatar
andreakotesova
23. jún 2026

Raz mi došiel cukor v praci a odvtedy kávu s cukrom nepijem. Je to uz cez 20 rokov.

avatar
zuzacka16
23. jún 2026

áno, dá sa na to zvyknúť, pila som kedysi s cukrom alebo medom, teraz už bez ale teda u mňa veľmi záleží aj od kávy (keď mi nechutí, že je moc horká, kyslá, tak ju nevypijem vôbec)...

anonym_7f8ccd
23. jún 2026

@anonym_autor ano presla som na kavu bez cukru. Skus postupne uberat mnozstvo nie hned cukor vylucit.

avatar
beata_ra
23. jún 2026

samozrejme. teraz by som uz popravde s cukrom ani nevypila, hnusi sa mi to...vsetko je to o zvyku, caj takisto nesladim uz roky rokuce. 🙂

avatar
januska12323
23. jún 2026

Mne s cukrom nikdy nechutila ale bez mlieka to nedám.

anonym_f86034
23. jún 2026

25 rokov nepijem s cukrom..

anonym_37ef06
23. jún 2026

všetko bez cukru.
Odučila ma mama, stačilo že v čase osýpok mi robila tak sladký čaj , že odvtedy čaj a aj ostatné veci ako kávu s cukrom nepijem. Asi tak 40 r.

anonym_546147
23. jún 2026

@anonym_autor niekedy som pila s cukrom, skoricou, mliekom...v prvom tehotenstve som si s chutou chlipla a skoro ma natiahlo, zaludok sa mi obratil. Odvtedy kavu jedine horku bez vsetkeho. MIlujem kavvovu prichut v zakuskoch, cokoladach ale kavu nevypijem ak je v nej co i len zrnko cukru.

anonym_338dd8
23. jún 2026

Napríklad u nás v kancelárii každý, kto príde ako nový zamestnanec a bol zvyknutý piť sladenú kávu, sa časom odučí, lebo nás šéf nosí naozaj kvalitnú kávu a tú je škoda kaziť cukrom. Že to človeku až príde ľúto. Ale určite sú kávy, čo sa nedajú bez mlieka a cukru vypiť, lebo bez toho nie sú vôbec dobré.

anonym_7b5eb5
23. jún 2026

Áno, pijem bez cukru.

anonym_31ecaf
23. jún 2026

Pijem kavu s mliekom a to mlieko ju dostatocne osladi, ze mi cukor uz nechyba

avatar
svetlonos
23. jún 2026

@anonym_autor
Nie. Skúšala som neraz, dostala som sa na polčajovej lyžičky. Ak si dám však omylom viac alebo osladíme 2x, keď zabudnem, nedokážem ju vypiť. Už mi je moc sladká. Vylievať. Je to extrém, keďže nemám problém zjesť celé Salko 😁🫣 ala lycicu cukru v káve nezvládnem 😁.
Bez cukru vypijem len ľadovú kávu, vtedy ok.
Mať piť normálnu kávu bez cukru, to ju piť rovno prestanem.

avatar
biba_18
23. jún 2026

bez cukru. úplne malú…

anonym_c7eaa3
23. jún 2026

40 rokov pijem kávu bez cukru a cca 5 bez mlieka

avatar
stanik_67
23. jún 2026

nevypila by som ju uz inak ako bez mlieka a bez cukru 🙂 jednoducho mi to tak uz pekne dlho nechuti.

avatar
adriana_tanguila13
Odpoveď bola odstránená
avatar
pikachu999
23. jún 2026

@anonym_autor pijem s bezlakto mliekom je jemne sladká

avatar
sulavikova
23. jún 2026

@anonym_autor nekazím si pôžitok z kávy cukrom.

anonym_f039f1
23. jún 2026

Dočerta to som tu fakt jediná, ktorá to skúšala postupne mesiac bez cukru a bez šance? 😆 Musím ju mať osladenu, hotovo, konečná 😂

avatar
ria_sprout
23. jún 2026

Sladenu som pila asi iba na strednej. Odkedy som dospela, pijem bez cukru s trochou mlieka, vždy malu. A už len maximálne 2x denne. Mne sladena nechutí. To si dám radšej nanuk 😅

avatar
ria_sprout
23. jún 2026
@anonym_f039f1

Dočerta to som tu fakt jediná, ktorá to skúšala postupne mesiac bez cukru a bez šance? 😆 Musím ju mať osladenu, hotovo, konečná 😂

@anonym_f039f1 tak si skús cukor postupne pomaly uberať. Nie že hneď bez, ale stále menej a menej.

avatar
cimage
23. jún 2026

Ano, pijem s napenenym mliekom. Zacala som s cukrom, ale potom som ho vyradila, lebo radsej si dam ku kave kolacik a to uz by bolo vela cukru 😁.

anonym_f039f1
23. jún 2026
@ria_sprout

@anonym_f039f1 tak si skús cukor postupne pomaly uberať. Nie že hneď bez, ale stále menej a menej.

@ria_sprout No veď to som presne robila, preto píšem postupne. U mňa to nejde, čo už 😁 Pritom milujem bylinkové čaje nesladene, ale tá káva 🤷😄

avatar
ria_sprout
23. jún 2026
@anonym_f039f1

@ria_sprout No veď to som presne robila, preto píšem postupne. U mňa to nejde, čo už 😁 Pritom milujem bylinkové čaje nesladene, ale tá káva 🤷😄

@anonym_f039f1 nevadí, veď ak si ho tam nedávas veľa. Alebo ho náhrad niečim zdravsim. Moja bývalá kolegyňa si dávala trocha medu.

avatar
beky223
23. jún 2026

Pekne postupne som sa k tomu prepila 😄 nesku s cukrom a mliekom som pila ešte na vysokej, potom som si kúpila automatický kávovar a už len espresso alebo lungo bez ničoho...

Strana
z2