Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

mahmulienka
5. sep 2012

dnes je na menu brokolicova polievka s krutonmi a syrom danish blue a makaronky s domacou bolonskou omackou so sojovou drtou a syrom grand padano 🙂

zuzananinka
5. sep 2012

my mame červenú šošovicu na kyslo, druhé rizoto - kuracie

glukacova
5. sep 2012

ahojte my dnes mrkvová polievka a kuracie prsia na kocky s omáčkou +kolienka, a idem ešte robiť syrove pagáčiky, keď prídu hladoši domov zo školy a škôlky

weirdo
5. sep 2012

Ahojte. My dnes zeleninovu polievku a druhe zemiaky na koliecka urobene v pare, medzitym spenat som spravila s cenakom a smotanou, do neho som dala tie urobene zemiaky, nakrajala uvarene vajicka na tvrdo a s postruhanym syrom. No pochutina uzasna, i ked na tanieri to teda vabne nevyzera 😀 😝

daniz
5. sep 2012

dlho som tu nebola, tak u nás v stredu bola karfiolová polievka s haluškami,+slaný tekvicový nákyp plnený kuracím mäsom, vo štvrtok halušky s bryndzou a pizza, v piatok boli lievance s čerstvými černicami a malinami, v sobotu slivkové knedle - deti, na večeru omeleta, v nedeľu bola hrášková polievka + pečené kurča na zemiačkoch + šalát zo surovej zeleniny, v pondelok polievka z nedele a dusená br. pečeň + ryža + urorkový šalát no a včera na večeru boli hamburgre, no a dnes zemiaky na pokyslo + vajíčko + pečivo. Uf. A idem sa u vás inšpirovať čo zajtra.

zklimekova
5. sep 2012

dnes rýchlovka, lebo som bola so synom na kožnom :( ..špenátová polievka , cestoviny s vajíčkom, a teraz som spravila cesto na chorvátske pečivo, bude na večeru 🙂 ..možno ..ak ho nespapajú hladoši hneď, ako trošku vychladne 😅

maba
5. sep 2012

@daniz ako robíš tekvicový nákyp plnený kuracím mäsom ?Môže to byť fajn 😝 🙂

adka.8
5. sep 2012

u nas sa dorobilo kuracie mäso na čínsky spôsob s rezancami, a na večeru si ideme urobiť pizzu

natalii6
5. sep 2012

@danielaj nio ale ja nemam shniec na sterilizovanie ja sterilizujem normalne v jednom hrnic a druhym to prikryjem 😉 zeby som dala normalny teplomer 😀 😀 😀

zuul
5. sep 2012

dievcata ahojte,
nemate prosim nejaky dobry pac na krkovicku? chcela by som ju dlho nechat nalozenu v celku a v nedelu upiect a k tomu knedlu a kapustu.

dakujem
my dnes zeleninkova a pyre s pangasiou a broskynami 😀

dadulka271
5. sep 2012

@gucz mnaam poprosim receptik dakujerm 🙂

daniz
5. sep 2012

@maba urobíš cesto ako na cuketový slaný koláč a pečieš v 2 formách, po upečení na jedno cesto dáš orestované mäso, prikryješ
2 upečeným cestom, poprepichuješ a zaleješ vajíčkom - tak aby to vajíčko pretieklo na spodok, no a môžeš aj syr na vrch postrúhať. Je to dosť sýte, ale výborné, my už k tomu len zeleninový šalát papáme. 😎

iwi9
5. sep 2012

my dnes ideme piect bravcovu panenku s omackou, so zemiackami a salatikom. joj uz aby to bolo, lebo mi vyhravaju cigani 🙂

katushka16
5. sep 2012

keďže už chodia obidve moje lásky do škôlky,tak len lievance s ríbezľovým domácim džemom

abriela
5. sep 2012

@natalii6 sterilizuje presne ako ty a ked to zacne bublat, tak ak su to uhorky, kompoty tak po 1-2 minutkach vypinam.
Ked je to nieco kde nevadi, ze to bude meksie, tak sterilizujem dlhsie.

abriela
5. sep 2012

@titkovamiriam a tvoji chalani sa z toho najedia? 🙂

abriela
5. sep 2012

@lubka89 pisem uz asi neskoro a nieje to az take zdrave. Uvarim si vo vode zemiaky, pridam gulasovu polievku a kyslu kapustu. Povarim to a je z toho rychla a jednoducha syta polievka.

sweetsuzi
5. sep 2012

ahojte zienky, poradite mi recept na nejaky fajny sllivkovy kolac? mam slivky a chut na nieco mnamkove 😎

danielaj
5. sep 2012

@ukana jééj, ďakujem za pochvalu 😉 no ja najradšej uvarím skoro, nech sa môžem venovať malej, ísť von a tak

lunana
5. sep 2012

Viete mi prosím poradiť, čím by som nahradila glutasol? normálnou soľou? alebo čím?

daniz
5. sep 2012

@maba Alebo upeč na veľkom plechu ako babu a prekroj a naplň. 😉

daniz
5. sep 2012

@sweetsuzi buď kysnutý s posýpkou. alebo linecký a na vrch slivky, alebo piškótu a slivky + posýpka - najlepšia je oriešková.

janine01
5. sep 2012

dneska boli francuzske zemiaky,dame si k nim tatarku a je to :D

danielaj
5. sep 2012

@natalii6 jááj, tak to ti ja nepoviem 😀 😀 ja mám ešte ten klasický obrovský hrniec na sterilizovanie, kde mi vojde až štrnásť 7 dl pohárov a k tomu super komunistický teplomer, hádam aj 35 rokov má, 😀 a tam je pekne aj pri každom stupni napísané, čo sa tam sterilizuje, aké ovocie a zelenina, super pomocník 😉

lencyca
5. sep 2012

ahojte,dnes kelova polievka so zemiakmi a parkou,kuracie sote so zeleninou,ryza,miesany salat,synovi oci zaziarili,ked prisiel do kuchyne,ze mnam kuracie sote 😀

tinuskaha
5. sep 2012

drozdova polievka,spenatovy privarok so zemiakmi a vajickom

martinkaa
5. sep 2012

My máme mäsové guľky v paradajkovej omáčke a zemiačiky 🙂

zuzu_la
5. sep 2012

dievčatá minule som tu videla foto rizota z tarhone. robi sa to ako klasicke rizoto? ci tam ide ešte niečo specialne. inak ste ma namotali na chorvatske rozky, prva varka je uz v rure. a k tomu som urobila parizsky salat

gucz
5. sep 2012

@dadulka271 receptík na čo? na ten prívarok?
ja som pokrájala zemiaky na kúsky, cukinu som postrúhlala najemno, aby sa rozvarila. Dala som to do tlakového hrnca, osolila, trochu vegety, trochu čierneho mletého korenia, zaliala vodou a dala variť. Potom už uvarené som to trochu pomágala (aby sa niektoré zemiaky rozpadli a niektoré zostali väčšie, lebo tam máme radi kúsky). No a potom spravíš zátrepku z múky a mlieka a tým to zahustíš. Keď to potom trošku vychladne, tak do toho vmiešam ešte kyslú smotanu. Ja už viac nedochucujem, ale kto má rád, tak môže ešte pridať cukor a ocot (ale my to tak nelúbime). Ja si pridávam do taniera kvapku octu, ostatí to jedia bez octu. No a na vrch dávam opečenú párku, alebo dusené mäsko na šťave, alebo opečený lančmít, kto čo lúbi, alebo aj vajíčko na tvrdo

luciferova
5. sep 2012

@dadulka271 aj my sme dnes dojedali cuketovy privarok, robim ho trosku inak - vopred si nastruham cuketu (mladu aj so supkou). osmahnem si cibulku (ta doda taku super chut), na to poprasim mukou, oprazim, zalejem mliekom (cize taky bešamel) a do toho supnem prichystanu nastruhanu cuketu. dobre premiesam, ak je riedky dolejem mlieko, nevarim dlho, aby bola cuketa chrumkava. v podstate len nechat prevriet, troska povarit a vypnut. hotovo - za 10 minut. k tomu co ma kto rad, zemiaky s volskym okom/parkom a pod.