Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

megika1
19. sep 2012

paradajkovo-cibuľový šalát,tarhoňu a bravčové na čerstvých šampiňonoch...rýchlovečka 😉

danielaj
19. sep 2012

tak pridávam pár foto, naoberaná kápia a žlté kokteilové hruštičkové rajčinky, kápia nachystaná na krájanie, nakrájaná už v pohároch, dnešný kelový prívarok s opečenou párkou a cesnakovým posúchom, nerobila som nakoniec tie sójové fašírky k tomu, ako som plánovala, radšej som urobila náš obľúbený skvelý posúšik 😉

joannas
19. sep 2012

@danielaj ako budeš robiť tu kapiu ?

katia7
19. sep 2012

@danielaj a ako sa robi ten posusik 😀 ? mnam

luy
19. sep 2012

u nás dnes šúlance :cca 50 dkg varených zemiakov /nie v šupke/, najlepšie zbytok z nedeľe, alebo z predošlého dňa, 1 vajce, soľ a hrubá múka krupicová. Kopcovitá lyžica bravčovej masti a 15-20 dkg strúhanky.

Postup
Bravčovú masť roztopíme na panvici, pridáme strúhanku, pár krát premiešame a odstavíme.
Varené zemiaky postrúhame na jemnom strúhadle, pridáme vajíčko, KL soli a toľko hrubej múky, aby sme vypracovali kompaktné cesto, nie tvrdé, ale ani nie mäkké. Odkrajujeme kusy, ktoré zošúlame do dlhého šúľka, ten pokrájame na cca 1 cm. kúsky, ktoré ešte dlaňou na lopári, smerom od seba vyšuľame. Vyvaríme v osolenej vode, pomiešame so srúhankou, /prípadne mletým makom/ osladíme práškovým cukrom, a teplé podávame. Kto chce, môže poliať kompotovou šťavou

movin
19. sep 2012

plnená paprika so zemiakovou kasou a cesnakova polievka

miriam18111
19. sep 2012

Zapecene cestoviny s brokolicou sunkou smotanou a syrom🙂mnam.rychle a jednoduche🙂

luciferova
19. sep 2012

@danielaj ok, chapem, tie zltka su mi jasne (lubim ten kolac, ale este som ho nepiekla) a v postupe sa o snehu nepisalo, tak som sa radsej spytala, dakujem 🙂

katkas1
19. sep 2012

zienky dajte daky dobry recept na salkovy kolac,milujem 3bit ale uz by som chcela nieco ine.Dakujem

adel22
19. sep 2012

Obliz prst 🙂 mam recept salkovy🙂

titkovamiriam
19. sep 2012

Dnes karfiolova polievka a lievance 🙂

tinuskaha
19. sep 2012

dnes polievka zo vcera a kedze sme boli s malym na vysterenie tak len leco na rychlo

abriela
19. sep 2012

@adel22 tak sup sem s receptom

abriela
19. sep 2012

@luy sulance sa u nas nerobia, len kruzky plnene lekvarom, ci slivkami.
Neskusala si taketo:

Rýchle šúľance
Šalku mlieko si dáme uvariť a do horúceho vsypeme šalku polohrubej múky a strúhanky (alebo 0,5 šalky krupice), aby sa zaparili. Po čiastočnom vychladnutí primiešame soľ a 1 vajíčko.Na doske vymiesime cesto z ktorého šuľkáme klasické šúľance, ktoré vyvaríme v osolenej vode. Polejeme masielkom a posypeme napr.opraženou na masle strúhankou a cukrom, makom ...

Šúľance z rožkov
3-4 rožky, voda, hladká muka, mak alebo strúhanka - podľa chuti
Celé rožky dáme do misky a zalejeme vodou. Necháme ich odležat min. 1-2 hod., aby dobre napučali. Potom rožky vyžmýchame a pridáme k nim hladkú múku, toľko, aby sa dalo vypracovať cesto. Na pomúčenej doske vyvaľkáme cesto a "šúlame" šúlance. Vytvorené šúlance dáme variť do hrnca s vriacou vodou a varíme ich dovtedy, kým nevyplávajú "hore

joannas
19. sep 2012

@abriela pol šalky krupice a 1 šalka muki?

irsina83
19. sep 2012

@danielaj mnaam ty si mi narobila chute 😵 😵 😵 😵

irsina83
19. sep 2012

Baby dajte mi recept na cevabcici Prosimmm, zajtra chcem spravit 🙂

abriela
19. sep 2012

@katarinakmp
Co tak pizza stangle alebo nejaka misa ako robila @titkovamiriam
450g hl. muky, 2 deci vlaznej vody, pol deci olivoveho oleja, polka kocky drozdia, lyzica soli... ja som si dala vymiesit v pekarnicke, uzasne cesticko je z toho, vyvalkala som asi na 1 cm, pokrajala na pasiky, pecie sa to na 250 stupnov, 8 minut... su biele, ale makke, po upeceni sa potru olivovym olejom so solou a pretlacenym cesnakom ,vtedy chytia aj trochu farbu. K tomu davam syrovu a ostru omacku.

Kolacik - Jezkovia: http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=21086
Ja som dávala po 2 mega hrozienka. Ale je to piplacka

abriela
19. sep 2012

@joannas nerobila som ich, len ich mam ulozene. A veru pomerovo nesedi - muka a krupica, aj ked mozno krupica viac nabudla ako polohruba muka.

lenand
19. sep 2012

dnes ryža a bravčove na zeleninke

iinuska
19. sep 2012

segedin s knedlou. Mam pokoj na 3 dni 😝

luy
19. sep 2012

@rastulka ako sa robí to jablkové pité?je to nejaká rýchlovka?dik

joannas
19. sep 2012

@abriela aha ,,ja žesi to už robila 😢

dadulka271
19. sep 2012

@rastulka Ahoj napises mi prosimta recpet na gulas robievam gulas ale tvoj vyzeram uzasne mnam mnam 😝 😀 😀

abriela
19. sep 2012

@irsina83 aj mne, a zaujala hlavne klobasa - jedla by som ju kazdy den @danielaj

natalii6
19. sep 2012

ahojte dnes som robila plnenu papriku a sosovicovu polievku a robim synovi tortu kedze zajtra bude mat jeden rok tak drzte prsty nech sa poradi lebo ja take daco robim 1x a ma porazi ked sa nevydari 😉

nakup
19. sep 2012

@miskap2111 ďakujem za typ vyskúšam, môže byť dobrý

katarinakmp
19. sep 2012

@abriela a ako sa robia tie pizza stangle?

abriela
19. sep 2012

@katarinakmp Recept som napisala, co mam od kamosky ulozene. ale tu je aj obr. postup. JA som ich trosku poskrucala. Robievam to na veceru a su super - taka pochutka.
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=23655

mravvcek
19. sep 2012

@katkas1 nedas receptik na ten salkovy 3bit? 🙂