Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

nakup
8. okt 2012

@lienka2 viem, mňa si sa nepýtala ja bryndzové halušky ohrievam ze pridám trošku mlieka alebo šlah. smotany, aby boli vláčne a zohrejem v mikrovlnke

nakup
8. okt 2012

@anavila urob pikantný podobný bulharskému, alebo parížsky, alebo výborný vajíčkový s kockami syru

sebi123
8. okt 2012

@slavka1307 @pami2 - dakujem 🙂 receptik na pizzu - 600 g polohr.muky, 1/2 ČL cukru, 3 dcl mlieka, 6 PL oliv.oleja ( moze byt aj slnecnicovy ), 1 kocka drozdia, stipka soli... urobim si kvasok z mlieka, cukru a drozdia.. ja cesto robim v pekarnicke, je dost tuhe... z tejto davky mi vysli 3 pizze na taky stredny plech... rozvalkam to na tenko, cesto sa nelepi 😉 na cesto davam zmes - paradaj.pretlak ( z lidlu v cervenej malej konzerve 😉 je poriadne husty ), do toho pridam 3 - 5 strucikov cesnaku, oregano, 1 - 2 PL oliv.oleja a zmesou natriem pizzu... oblozim podla toho, co mame radi 😉 husto posypem struhanym syrom a dam piect do vyhriatej rury na 230 - 240 stup. na 8 min. 🙂

mia258
8. okt 2012

@luciferova musela som, dosla navsteva 🙂

nakup
8. okt 2012

@ladyjh ja by som urobila šunkové rolky, s chrenovou šľahačkou a bagetkou, bryndzová polievka, guláš s knedľou a banánový zákusok alebo tvarohový krémovník 🙂

sisanka
8. okt 2012

@levandullka nastruham kapustu, cibulu, pripadne aj mrkvu kvoli farbe a dochutim solou, korenim, octom a praskovym cukrom... 🙂

nakup
8. okt 2012

@danielaj vyzerá super už ho mám v svojej kuchárke na vareche

levandullka
8. okt 2012

@sisanka Dakujem pekne 🙂

sisanka
8. okt 2012

@levandullka nemas za co, pomer uz si musis urcit ty 😉

irsina83
8. okt 2012

Ahojte, tak dnes som spravila malej a mne zapekany karfiol s hraskom a zemiakmi a mrkvickovy salat. mala som chut na take lahke jedlo lebo zo svieckovej aj ked ju milujem mi bolo dnes hrozne zle...

danielaj
8. okt 2012

@erni si ma pobavila, aj ke´d som toho vyskúšala strašne veľa, ale je ešte obrovské množstvo koláčikov, ktoré som ešte nerobila a stále sa vymýšľajú nové a nové 😉 a teším sa, že hermelín chutil 😉
@womankc no mne ho vyhodilo na Facebooku, tam mám medzi obľbenými dve také úžasné stránky s receptami a hneď ráno mi tam vyskakujú takéto parádne veci 😀
@sisanka Mńam, dala by som si 🙂
@rastulka jééj, tak super sa ti podarili, vidím,že si urobila aj venčeky ako ja, a chutilo? 😉

nakup
8. okt 2012

Mi včera a dnes gorden blu pire zemiačky s pažítkou a uhorkový šalát a klasika kuracia polievka s rezancami

lenka268
8. okt 2012

@mysiatko nie neukladala som ich, normalne som ich vysypala do tej smotanky a pomiesala. A vysledok vyborny, uz sme kostovali, aj ked sa to ma chladit 24h uz je to celistve.

sisanka
8. okt 2012

moja dnesna zdrava vecera 🙂 ze aka mnamka...

lenka268
8. okt 2012

@mysiatko a ano vyzera to tak aj mne ako poukladane. Je to v podstate klasicka piskotova ale trocha inak.

moni244
8. okt 2012

@rastulka mňam, to vyzerá super, neposlala by si mi recept?

irsina83
8. okt 2012

@sisanka mnam vyzera to uzasne, milujem cviklu 😵 😵

veve39
8. okt 2012

@sisanka jej pecena cvikla 🙂 , vyzera to vyborne, ako si ju robila ?

sisanka
8. okt 2012

@irsina83 noo uz aj ja ju milujem 😀 😀 😀 jedla som ju len ako zavaranu ale toto je tiez uzasne...
@veve39 ocistila som ju, nakrajala, pridala ostatnu zeleninu, sol, korenie, olej a zabalila do alobalu a piekla cca 45min kym ta cvikla nezmakla a potom este tak 5-10min dopiekla odokryte 😉

veve39
8. okt 2012

aku zeleninu si tam este davala ? vidim mrkvu, cesnak aj cibulu ? urcite vyskusam, cviklu mam velmi rada a tiez ju jeme len v steriliz.podobe

irsina83
8. okt 2012

@sisanka ja si ju aj varievam len tak, osupem, nakrajam, posolim a idem 😵 😵 a pecena musi byt este lepsia 😉

abriela
8. okt 2012

@rastulka nasla som na webe spominany Puncovy kolac (podobny ako robila Danka - papagajovky).
www.mimibazar.sk/recept.php?id=7305

sisanka
8. okt 2012

@veve39 ja som dala cviklu, mrkvu, cibulu a cesnak - neosupany, moze byt kludne aj cela hlavicka 😉 a v recepte som mala napisane este aj tekvica a zemiaky v supke...cize podla mna tam mozes dat cokolvek co ti napadne a lubite to 🙂
@irsina83 noo ja ju zavaram a moja mama robieva falosny zemiakovy salat - namiesto zemiakov uvari cviklu a da tam cibulku, kyslu uhorku a mrkvu-hrasok...ako keby robila zemiakovy salat, ale bez majonezy....a zevraj je tento salat dobry aj s tuniakom 🙂

sisanka
8. okt 2012

@veve39 jaaaaj a este aj bylinky tam mozu ist, ja som nedala...napr. tymian (najlepsie cerstvy)...

zklimekova
8. okt 2012

@abriela tento punčový robím je supeeer 🙂

danielaj
9. okt 2012

@abriela tento punčák som už kedysi dávno robila, je z knihy Recepty zo života, úplne z tých prvých dielov, bol výborný 😉

danielaj
9. okt 2012

@sisanka mňam, cviklu som donedávna aj ja jedávala len ako šalát, prílohu k niečomu, ale odkedy som vyskúšala niečo podobné ako ty, tak to robievam častejšie, je to výborné, zeleninka, olivový olej, koreniny a kopec cesnaku, mńam 😉 ja inak robievam z cvikle aj výborný racio šalát - cvikla, diétna saláma, kukurica, prípadne hrášok, kyslá smotana, tatarka alebo majonéza+ dochutiť soľou, čiernym korením a sójovou omáčkou 😉

rastulka
9. okt 2012

@danielaj dakujem,su vynikajuce 🙂 Mali velikansky uspech 😀
@moni244 Pači sa http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=22876 vyskušaj,neolutuješ 😉
@abriela Jéééj,si poklad! DAKUJEM 🙂 😉

nikita308
9. okt 2012

Dnes polievka hrášková a parené buchty so slivk. lekvárom posypané kakaom... 🙂 a taktiež ešte budem piecť mufiny od @danielaj plnené nutelou dcére do školy... 🙂

abriela
9. okt 2012

@zklimekova ja som si nasla lepsi puncak, len recept nemam lebo bol vymysleny na zaklade stranky tortyodmamy.sk 😉
@danielaj presne tak, ked som videla tvoj kolacik, hned som si nan spomenula.