Recepty
ozi
12. jan 2010

Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú :-p

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.
janka256
31. okt 2012
@miruska73 ako chutia tie parance? su dobre daj receptik... 🙂
kikaneu
31. okt 2012
ahojte, my sme dnes mali bryndzové pirohy so slaninkou 🙂 a zajtra by som spravila cviklovú polievku, len neviem ako? nemáte nejaký tip? najprv cviklu ošúpem, či najprv uvarím a potom ošúpem? :-N a ako druhé budú kuracie stehná pečené na kyslej kapuste 🙂
natal12
31. okt 2012
@rastulka tak staci len maslo ? :-N :-N :-N ziadna muka ani nič ?
katushka16
31. okt 2012
ahojte,zajtra tu nebudem,tak menu na zajtra: šošovicová polievka na kyslo a balkánsky plameň-malým bez feferónky a musím vymyslieť nejaký jablkový koláč lebo máme stráááááááášne veľa jabĺk...prajem vám pekný" predĺžený víkend" 🙂
fordikford
31. okt 2012
ahojte tak a kapusta je naložená som až rada a zároven boli aj kapustové halušky pre malú tvarohoveé a na zajtra hráškova polievka kuracie rezne zemiaky ,jablkový koláč len neviem ešte aký popozerám deti sú doma a mala začína byt nejaká chorá dúfam že ju to prejde 🙂
rastulka
31. okt 2012
@natal12 Nie,nič len maslo alebo olej to je vlastne uplne jedno 😉
rastulka
31. okt 2012
miruska73
31. okt 2012
@janka256 je to fajne take obycajne jedlo cesto si urobis ako na rezance len polohrubu muku a vodu a vypracujes take tuhe cesto...ja si bochnik nakrajam na centimetrove platy atie potom vyvalkam na take 20cm pasy a tie sa snazim parat .....na tenucke....a sup do horucej vody....medzi tym si dam piect v supke na drobno nakrajane zemiaky trosku osolene.. ked su hotove trosku popucim a zmiesam s parancami a polejem roztopenym maslom...dufam ze si to trosku pochopila ak nie tak kukni recept na vareche... a ked sa mi nechce robit cesto tak si kupim cestovinu dlhe hrube rezanca .....
fordikford
31. okt 2012
tie párance chcem skusit aj ja ale som videla že to robili aj z bryndzou a tvarohom tak uvidime :-p
pivnakozmetika
31. okt 2012
@pivnakozmetika
Recept na Kinder mliečny rez
5 vajíčok, 100g kryštálového cukru, 50g kakaa, 1 šľahačka

POSTUP PRÍPRAVY

Vajíčka rozdelíme. Žĺtka vymiešame s cukrom do peny. Bielka vyšľaháme na sneh. Do žĺtkov pridáme kakao, bielka a dáme na plech . Plech vyložíme papierom na pečenie a dáme si vyhriať rúru na 190°C. Hotovú masu vylejeme na plech a pečieme asi 10´minút. Medzi tým si vyšľaháme šľahačku. Vychladené cesto natrieme šľahačkou a necháme schladiť ak stihnete/ u nás je to problém/. Hotovo
lucka1987
31. okt 2012
dnes rajcinova polievka.. , mm dojde az v noci. . takze ostala na zajtra. + zajtra budud fasirky
nakup
31. okt 2012
@rastulka tu si všetci tikáme dúfam, že neurazím ak budem. my sme traja tak uvarím 6 vajec na tvrdo, rozrežem na poli žltka dám zvlášť do misky bielka pokrájam na drobno pridám do bielok pokrájanú malú cibulku, asi tak 15 - 20 dkg syru tvrdého na malé kocky osolím, okorením trožku viac soli lebo keď to postojí vajcia sol vpijú pomiešam v druhej mise žĺtka popučím pridám pol. lyžicu horčice, tatárku a trožku šlahačkovej smotany aby to bolo vláčne všetko pomiešam a pažítku nemusíš na sendvič k rohlíku super 🙂
miruska73
31. okt 2012
@fordikford aj stvarohom na slano no ja som urobila trosku s tvarohom a pr.cukrom.....mnaaaaaaam ale prave su len so zemiakmi..
abriela
1. nov 2012
Jednoduchy RECEPT na domacu COKOLADU. Video zaberie 2-3 minutky casu - cca 2 az 4 minuta.
http://www.stv.sk/online/archiv/damsky-klub?dat...
janulabj
1. nov 2012
ahojte,
nemate dobry recept na škoricovniky? osie hniezda?
dakujem pekne 🙂
luciaq
1. nov 2012
my dnes vyvar z kare kosti so zeleninou a krupicovymi haluskami a rizoto s kuracim maskom a hruskovy kompot
lululka555
1. nov 2012
ahojte 🙂 dnes mame este mäsko s ryzou zo vcera a idem urobit palacinky s nutelou,slahackou a ovocim 😉
lululka555
1. nov 2012
@nelinka0401 dakujem 😉
rastulka
1. nov 2012
@nakup Dakujem 🙂
nelly3
1. nov 2012
kapustnica 😉
rastulka
1. nov 2012
U nas dnes gulašova polievka zo včera a vypražany pangasius + varene zemiaky 🙂
pivnakozmetika
1. nov 2012
Moje madlenky s pomarančovou šťavou neskutočne dobré moje deti ich milujú ,aj ja 😉 x-)
2 vajíčka , 100g hnedého cukru , štipka soli, 100g hladkej múky, 1/2 PDP, citrónová kôra, 100g masla, 2 lyžice pomarančovej šťavy.
Vajíčka ,cukor , štipku soli a citrónovú kôru vyšľaháme do sladkej peny. Pridáme múku ,PDP dobre premiešame. Rozpustené maslo vlejeme do cesta .Dochutíme pomarančovou šťavou. Odložíme na 2 až viac hodín do chladničky. Najlepšie urobiť večer a ráno máte chutné raňajky. Pečieme pri teplote 200°C 5-7 minút, potom stiahneme na 150°C a dopečieme 5-7min. Ja robím vždy trojitú dávku ,čím je cesto dlhšie v chladničke ,tým budú typické kopčeky pre madlenky väčšie .
titkovamiriam
1. nov 2012
U nas kuracia polievka,pecene kuriatka a zemiakový šalat-ryža 🙂
zuzu_la
1. nov 2012
dievčatá idem si k vám opäť po radu... piekli ste doma tekvicové semiačka? ako na to?
zuzu_la
1. nov 2012
my sme si dnes na obed pochutili na cestovinach carbonara
trudka4
1. nov 2012
tvarohové kuličky polité máslem sypané cukrem a skořicí
jolly84
1. nov 2012
perkelt s cestovinou mnamica)
tilenka
1. nov 2012
...plnená paprika v paradajkovej omačke 😉
moni244
1. nov 2012
@tilenka ahoj ako robíš mäsovú zmes do plnenej papriky? lebo ja mám doma len ryžu vo varných sáčkoch, a všade som našla len recepty s normálnou ryžou. ďakujem

Začni písať odpoveď...

Odošli