Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

kikatko
5. nov 2012

dojedanie zo včera a plus špenátové halušky so syrom a slaninkou

zuziq
5. nov 2012

Dnes narychlo hraskova polievocka s haluskami a granadir. A mozno ostane aj na zajtra - to uvidim az ked sa manzel vrati z prace 😀

zuziq
5. nov 2012

A cez predlzeny vikend som nemusela varit, boli sme v Grandcastle Liptovsky Hradok a mali sme same dobroty a hlavne som nemusela varit 😀 a v nedelu sme obedovali u nasich falosne spanielske vtacky so zemiakovymi knedlickami 😵

lululka555
5. nov 2012

@nelinka0401 neviem co sa s nou stalo,mozno som to mala aj zle zatvorene 😒 😒

nakup
5. nov 2012

@natalii6 SKÚS V OBCHODE TESCOMA TAM MAJÚ SKORO VŠETKO

nelinka0401
5. nov 2012

baby,poradte nejakú dobrú nátierku,vajíčkovú robievam aj tvarohovú,rybaciu tiež 🙂

natalii6
5. nov 2012

@nakup tam som skusala ako prve lebo to mam nedaleko domu 😉

natalii6
5. nov 2012

@lienka2 vidis to ma nenapadlo sa tam ist pozriet dik za tip

nakup
5. nov 2012

@zuziq NO TO TI VERÍM ŽE V GRANDCASTLE STE SA MUSELI MAŤ ÚŽASNE DOBRÉ JEDLO, PEKNÉ PROSTREDIE, A IZBY AKO Z ROZPRÁVKY 😉

zuziq
5. nov 2012

@nelinka0401 ja robim este masovu, akekolvek masko mi ostane napr. kuracie z polievky ci pecene v rure rozmixujem s maslom, dochutim solou a horcicou, pripadne cibulka na drobno. A tiez robime rybickovu ale z rybiciek v paradajkach, ta je tiez vyborna. Pripadne len syrovu alebo syrovo/sunkovu - tvrdy syr nastruhat, vymiesat s maslom, trosku horcice a moze do toho na kocky sunku. Alebo bryndzovu este 😉

fattamorgana
5. nov 2012

@irsina83 jéj, ahoj. pozerám, že budete mať druhé bábo. gratulujem 🙂 no idem sa učiť variť s vami

ďakujem baby za privítanie

mirage
5. nov 2012

@adel22 das nam recept na placky? 🙂

bublina83
5. nov 2012

Dnes velmi skromne a rychlo aj obed aj fotecka 🙂 cestovinky s omackou - sampinony, sunka, pazitka ... 🙂

adel22
5. nov 2012

@mirage Das varit vodu a odstavis, nasypes pohanky tak aby bolo viacej vody...asi ako ked varis ryzu, mozno troska menej vody a das pokrievku a niekam do tepla, ja schovam pod perinku/paplon a necham aj dve hodky...potom kuknem a pohanka je hotova mozes rozmixovat, pridat cesnak, sol, korenie, bylinky....co len chces....no a na panvici si opecies cibulku, so slaninkou a pridas kyslu kapustu, troska orestujes a pridas k pohanke. Cesto zahustis napr. psenicnymi klickami, struhankou /ja mam domacu/, starsim pecivom- super je celozrnne, troska muky...cim len chces.....no a potom na masti opecies plackyLen lyzickou odoberas z cesta priamo na panvicu a tam si to pekne vytvarujes na placicku. Mne to chuti....ale dobre to je aj bez kapusty

mysiatkoo
5. nov 2012

dnesne polospaldove skoricove osie hniezda s jablckami ... stavnate mnam ;)

atiatko
5. nov 2012

Ahojki babenky -kucháročky 😉 ... tak ja som nestihla fotiť ale u nás včera moja prvá sviečková z diviaka .... vynikajúúúúca ..... v sobotu domáce langoše so syrom, kečupom, tatarskou a cesnakom 🙂 a aby nám to išlo dolu krkom, tak už v piatok som si uvarila údené koleno a z vývaru som urobila polievku zo suchej fazule s koreňovou zeleninou a zemiakmi a z druhej polovice vývaru skoro vianočnú kapustnicu so sušenými hríbikmi ... no a uvarené koleno som obrala od mäska a môsko rozdelila do polievok .... neskutočná mňamka 🙂 🙂 🙂

fordikford
5. nov 2012

u nas včera kuracia polievka ,kurča na jordansky spôsob ,kysle uhorky ako dezert som robila čoko tvarohove šišky boli mnamkove 😝 a dnes bol fazulovy privarok faširka zajtra nevarim som chora tak sa mi nechce bude sa dojedat 🙂

veroninna1
5. nov 2012

nemate nejaky osvedceny recept na rybie fasirky? vopred dakujem 🙂

milenka74
5. nov 2012

@lencyca dakujem,len este musim zohnat tu brumikovu formu. 😉 🙂

natal12
5. nov 2012

@fordikford prosím ta nedala bi simi recept na tie čoko tvarohové šišky ? 🙂 🙂

barbyes
5. nov 2012

my máme prívarok zo šošovičky mungo, zvyšok zeleninového rizotka s tuniakom a dnes som robila falošný guláš 😀

riana12
5. nov 2012
jahoda646
5. nov 2012

Ahojte!Vie mi niekto poradiť nejaký recept s kus kusom?

janea
5. nov 2012

@jahoda646 kuskusovy salat-vyyyborny... kuskus priprav podla navodu-nechaj vychladnut a pridaj nakrajane zelene-salat,bylinky, co mas🙂 , postruhanu mrkvu, mladu cibulku a hlavne su v tom vyborne sundried tomatoes a tekvicove semienka, tie musia byt🙂 ... inak to je taky salat na vycistinie chladnicky :D uz sme ho skusali aj s kuracim masom, aj s trochou ovcieho syra alebo fety. alebo olivami.. vzdy vyborny... chut tomu dodavaju tie susene paradajky-vacsinou su v olivovom oleji, s cesnakom a tie semiacka-mozes aj ine ako tekvica, skus slnecnicu, piniove oriesky, kesu... dobru chut, az slintam a to uz bola polnoc, v zlu dobu som tuto temu otvorila:D

danielaj
6. nov 2012

@fattamorgana ahoj, vitaj medzi nami, v tejto super téme, kde sa nikto neháda a pomáhame si tu 😉
@natalii6 som ti písala, že ja mám tiež z Lidla, alebo aj v Kinekuse mali, som počula, neviem, či je u vás tento obchod, ale tu som našla ešte nejaké obchody na Slovensku, popozeraj
http://www.vetroshop.sk/plech-medvidek-red-culi... ja mám týchto veľkých
http://www.dompotreby.sk/main.php?page=produkt&... ale chcela by som aj tieto malé
@katulka74 páči sa u mňa v albume https://www.modrykonik.sk/fotoblog/danielaj/alb...
@rastulka ja robím približne takto, robím aj samostatnú aj s ovocím, navrch posypem škoricovým cukrom alebo len vanilkovým, prípadne polejem medom, robím aj s jablkami namiesto banánu, tá je najlepšia, ale mne chutí aj samotná bez ovocia http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=32481 😉
@daniz super tip na tie formy, tie veveričky ma zaujali, asi si objednám pod stromček 😉

danielaj
6. nov 2012

@lululka555 no to sa aj mne pravidelne stávalo, to sú tie múčne červy, mala som to všade, to si jednoducho donesieš už v múke alebo strúhanke z obchodu a prelezú ti, ja som musela vytrepa´t celú špajzu, vymaľovať, poprezera´t všetky vrecká s múkou až som sa toho zbavila, odvtedy strúhanku skladujem v uzavrejej dóze alebo miske s vrchnákom, ale ja si strúhanku väčšinou robím doma z rožkov a poviem ti, raz som kúpila sezamové semienka, na druhý deń som išla piecť rožky a že ich posypem s tým sezamom , otvorím sáčik a tá akože pavučina tam bola, neotvorený sáčik, takže aj v obchode sem-tam také pavučinové predávajú 😠 😖 😖 takže si dobre popozeraj, keď ju kupuješ, či už si takú nedonesieš z obchodu 😒

danielaj
6. nov 2012

@riana12 ano robievam takýto tvarohový krém, to je náš pribináčik 😀 a ešte viac deťom chutí tak že vyšľahám tvaroh s kyslou smotanou a cukrom podľa chuti, ak je husté, prilejem trocha mlieka 😉 ak chcem kakaový, pridám trocha Granka, ak jahodový, tak jahodové Granko alebo banánové , aj dnes budem robi´t 😉

natalii6
6. nov 2012

@danielaj ahoj ja viem ze viacer tu pisali o Lidlu ale bohvie kedy budu mat zase v ponuke preto som sa spytala ci nevedia o inych kde je to bezne dostat a uz som bola v niektorych potrebach a nemali ..a dik za linky 😉

rastulka
6. nov 2012

Ahojte 🙂 U nas dnes zeleninova /karfiol,mrkva,petržlen,zemiak / polievka s ovsenymi vločkami a zapekany karfiol s cestovinami 🙂

zuzu_la
6. nov 2012

maminy,pred casom som tu videla foto langošov robených na plechu a v rúre. poprosila by som vás recept,prípadne dáke rady. dakujem