Recepty
ozi
12. jan 2010

Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú :-p

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.
ukana
8. nov 2012
@lienka2 ja dávam na jednu šlahačku- 250ml 100g čokolády.....roztopím, nechám postát v chladničke a na druhý den vyšlahám, mne to ide aj bez stužovača vždy...šlahačka musí mat 33 percent 🙂
rastulka
8. nov 2012
@abriela Prsia 🙂 A ked cukriky umyjem nebudu biele? Mam tie z Lidla 300g./biele,žlte,ružove/ Na 300-350g p.cukru kolko cukrikov daš?Aj ta želatinova by bola dobra,lenže aj ja mam len praškove farbivo,čo by asi ani nevadilo, dalo by sa to rozpustit hned s tou želatinou,či..?Inač som chcela farbit s trošilinkou kakaa a asi trošku oranžovej farby /hmm,to je moj vymysel :-N / len sa bojim aby nakoniec to nebola "ciganka" 😃 😃 😃
luciferova
8. nov 2012
@abriela vdaka spytam sa jej. A aspon s farbami nemas skusenosti? Nechce sa mi investovat a objednavat, najradsej by som niekde kupila v obchode..
rastulka
8. nov 2012
@luciferova Zo sušenim mliekom nemam skusenosti ani ja,ale farbit som vždy farbila obyčajnymi potravinarskymi farbami 🙂 Bielu budeš mat zaklad cesta,červenu je dostat aj tekutu za par centou a ta čierna by zaujimala aj mna 😃 😃 😃
nanulik
8. nov 2012
zajtra koložvárska kapusta. polievka? neviem...
zklimekova
8. nov 2012
@abriela 🙂 ďakujem ..jedna z mála na ktorých som aj ja..keďže vačšinou fotím ja 🙂
fordikford
8. nov 2012
dnes sa dojedla šošovicova polievka aboli pirohy s lekvarom a tvarohom dnes ma moje male slniečko dva rôčky som velmi rada ale zaroven aj smutna su štyri mesiace jak mi zomrela mamka takže oslavu spravim neskôr potom dam foto majte sa
sweetlemon
8. nov 2012
dnes bola zapekana brokolica. vcera cibulova polievka, kuracie prsia s broskynou a syrom a ryza, musli tycinky 🙂 zajtra nevarim, stary bude na sluzobke 🙂
ifkael
8. nov 2012
Zajtra: zeleninova polievka a perkelt s kolienkami..
barbora84
8. nov 2012
@sweetlemon jej, aj my sme dnes mali zapek. kuracinku so sunkou, broskynkou a syrom. Btw, ja si ta pamatam este z temy " 2011 zaciname" , prispievala som tam niekedy v lete min. rok. A gratulujem k tehu 😉
abriela
8. nov 2012
@rastulka jedine cukriky kt. sa po umyti biele su take pampusiky marsmallow. Tu su na obrazku aj s receptom http://varecha.pravda.sk/recepty/marshmallow-po....
Na telovu farbu, mozno naozaj stacia zlte a ruzove cukriky a orandzovu praskovu len trosku (ako pises). Neviem ako sa rozpusti kakao. Ja som robila zele potahovku tiez z lidlovskych - zltych, ruzovach a dala som do zelatinu zelenu pras. farbu, chcela som mat svetlo zelenu farbu ale zostala skoro biela. Zelenu som nakoniec spravila z MMF. Rovnake cukriky, len viac farby. (Foto v albume - torta s opicou). Biela je zelatinova a zelena MMF.
Cukriky ani nevazim, ale cely sacok je asi tak na kilo cukru alebo aj viac. Takze daj mozno mensiu polovicu sacka 😃 .
Pri zelatinovej som pridala orange farbu, tak ako pises - s vodou.
Skus este info na marcipanovych tortach, ale spravu zvyrazni, aby si ta vsimli. Priscela robi s MMF resp. s coko MMF.
@luciferova pouzivam len praskove farby, tie sa riedia vodou. Ak davas do hmoty vodu, tak by nemal byt problem len mozno nedostanes nejake vyrazne farby, skor jemne.
@lienka2 1 slahacka 250ml, 1 cokolada akopise @ukana. Raz som to prehnala a presladila tak som dodala este polovicu druhej slahacky a pohode sa to vyslahalo a stuhlo. Aj ked je rozdiel medzi parizskou slahackou a parizskym kremom. Jedna plnka je s cokoladou, druha s kakaom.
Tu mas recept s kakao:m robila som podla toho tortu - lebo dotycna ma velmi rada chut horkeho kakaa.
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=23309
luciferova
8. nov 2012
a so salkovym marcipanom nema niekto skusenost?
@abriela
nakup
8. nov 2012
AHOJTE MI DNES KUKURICOVÁ POLIEVKA SO SYROM, STRAPAČKY S KAPUSTOU A SLANINOU, CESTOVINY SO SMOTANOVOU OMÁČKOU, A TAKÚ FARMU SOM VIDELA PRVÝ KRÁT V ŽIVOTE TO BY SME VARILI KURENCE DO KONCA ASI NÁŠHO ŽIVOTA 🙂 🙂 🙂
sweetlemon
8. nov 2012
@barbora84 supis 🙂 ano ano, pred letom sme zacali snazilkovat a po roku sa podarilo. dakujem pekne za gratulku 🙂
abriela
8. nov 2012
@nakup ked som videla tie kurcata, pomyslela som si: "och, tam musel byt smrad" 😃 :-x
nakup
8. nov 2012
@abriela TO TI POVIEM TO BOL ALE ZAŽITOK JE ZAŽITOK 🙂
erika160669822
8. nov 2012
@ifkael My sme to mali dnes.
cacika
8. nov 2012
obed: polievka zemiakova kyslá a lekvárové palacinky 😃 😃
levandullka
8. nov 2012
U nás zajtra pečené kuriatko so zemiakovo-mrkvovým pyré 🙂. A ak sa budem cítiť lepšie, určite rozvoniam bytík niečim sladkým pečeným (možno z novej knižky) 🙂
majuskacechova
8. nov 2012
zienky ja som varila teraz na zajtra mnaaaam
kuracie prsia osolit, okorenit, obalit v muke, v ktorej som rozmiesala cervenu papriku. na pekac trochu oleja, sup tam prsia (kuracie) 😃 a zaliat so sladkou smotanou, zakryt alobalom a sup do rury
sa budu moji zajtra zalizovat :-p :-p
danielaj
9. nov 2012
@miskap2111 ďakujem pekne za pochvalu, veru boli neskutočne dobré 😉
@womankc asi telepatia, či čo? 😃
danielaj
9. nov 2012
@z.k že sú perfektné tie briošky? ja ich určite ešte budem najbližšie robiť 😉
danielaj
9. nov 2012
@gianni super, teší, ma že chutili 😉
@mysiatkoo super tortička a nemáš za čo, rado sa stalo 😉
@natal12 ja som si ju zahustila podľa seba solamylom, lebo v pôvodnom recepte, bola nezahustená, len taká akoby voda :-| čiže môžeš polia´t aj takou riedkou 🙂
@titkovamiriam jééj, Mirka sa vrátila, teda jej fotečky 😃
danielaj
9. nov 2012
@abriela ja som zahus´tovala, ten Solamyl som si tam ja pridala,lebo to bolo pre nás riedke, ale nemusí byť 😉
@jadi ahoj, jasné pridaj sa a vitaj medzi nami 😉
@luciferova ja tiež polievam niekedy sladké jedlá medom, máme to radi 😉
gelinka75
9. nov 2012
my dnes celozrnne spaldove cestoviny so smotanovo-syrovou omackou 🙂
danielaj
9. nov 2012
@luciferova salkový marcipán som robila už viackrát, a dobre sa mi s ním robilo 😉
raszuz
9. nov 2012
dobré ránko, dnes obed dojížďák zo včera 🙂 a na večeru palacinky, ale budem robiť takéto, neviem, či sa tu už vyskytli, tak ich napíšem 🙂, mne veľmi chutia:
250 ml mlieka; 2 celé vajcia; 10 dkg masla - roztopeného; 5 dkg polohrubej múky; štipka soli; 2 zlaté klasy. Zmiešať, nechať 10 minút postáť (redšie cesto) a robiť ich na suchej teflónovej panvici. Plniť podľa chuti 🙂. Zvyknem občas robiť z dvojitej dávky.
danielaj
9. nov 2012
fúha, som vás konenčne dočítala, som tu od včera rána nebola a čo ste vy všetko popísali, aké mňamky vyvárali a vypekali 😉 my sme včera mali behačky po nákupoch, uťahaná som bola ako kôň :-S
dnes dojedáme zeleninovú polievku sk rupicovými haluškami zo včera a zostali aj špenátové aj obyčajné halušky, len omáčka sa zjedla, tak urobím bryndzové so slaninkou a ešte pre deti špaldové palacinky s domácim džemom 😉
rastulka
9. nov 2012
@abriela Rozhodla som sa vyskušat MMF podla teba 😃 No.....uvidime 😉 DAKUJEM :-o
rastulka
9. nov 2012
@danielaj Dani,ty si tu mliečnu ryžu z pekarne robila podla receptu?Ja som na 1L mlieka dala 170g ryže a bola riedka :-| Nakoniec som tam dala 0,5dl malika s 1kl gustinu tak to bolo zase trošku huste x-) ale vyborne 😃

Začni písať odpoveď...

Odošli