Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

rastulka
9. nov 2012

@papuka Dakujem,určite vyskušam 🙂

natal12
9. nov 2012

@rastulka krasna je torticka mas formu nato?

olo2003
9. nov 2012

@abriela ja robievam vanilkové rožky aj s ovsennými vločkami, tiež mi chutia viacej ako tie s orechmi.

strihalka
9. nov 2012

Holky ja mam poprve v zivote v lednicke kralika😀, bude s bramborovym knedlikem a se spenatem...kralik je naporcovany a pototo olejem ve kterem jerozdrcena hhlavicka cesnaku. a bylinkovou soli s cesnekem...bude to stacit?juj, celkem z toho mam strach...

garonka
9. nov 2012

dievčatá, mám doma pláty udeného lososa čo s tym? nemate nejake tipy? ďakujeeem 😵

kikaneu
10. nov 2012

dobré ránko 🙂 tak ja už mám víkend premyslený 🙂 dnes robím hovädzí vývar s rezankami, francúzske zemiaky a pečiem nebeské rezy.......zajtra spravím domácu knedľu a maďarský guláš 🙂 mňam, mňam 🙂

danielaj
10. nov 2012

@titkovamiriam ja som už raz jedla také mini kivi, u známych na chate, to sa im tam ťahá po pergole a parádne to bolo, také jednohubky, sedeli sme vonku a trhali sme si priamo nad hlavami 😀
@titkovamiriam ja somnedávno pozerala karalóg rastlinky do schránky a tam predávali rovno celú rastlinu, tiež sme doma rozmýšĺali, že by sme to kúpili 😉 aha našla som to http://www.rastlinky.sk/actinidia-arguta-weiki-...

kikaneu
10. nov 2012

@danielaj ahoj, tak včera som robila tú ryžu v mlieku v pekárni.....nebola zlá, ale na náš vkus riedka, takže nabudúce dám viac ryže 🙂 ale inak fajná, chutná, mäkkučká a bez roboty 🙂 super tip 🙂 Ďakujem

titkovamiriam
10. nov 2012

@danielaj super .ja som objednala tie semienka a dnes som sa deduska pytala ako to mali oni a ze tiez ho ma zo semienok-tak uvidime-ked z toho nic nebude kupime rastlinku 🙂

U nas dnes bude čína 🙂

danielaj
10. nov 2012

@vevuska1 vidím, že sa chystáš piec´t na Vianoce kokosové ježe, ja ti doporučujem tieto s karamelovým cestom, ja ich robievam často aj na Vianoce aj pomimo, ale odkedy som urobila tieto karamelové, tak iné už ani nechceme 😉 http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=21569&use...
@efci
@mamkabeika
@vevuska1 ja cesto na košíčky robievam toto, je perfektné, robím viac dávok a tiež plním karamelovou plnkou, alebo potom punčovou a vo vnútri višňna v rume, alebo oriešok 😉 http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=10432
@rastulka fíha,parádne sa ti podarila naozaj super 😉

danielaj
10. nov 2012

@kikaneu no nietkoré baby písali, že bola redšia, neviem, pre nás bola fajn, asi to bude aj druhom ryže, akú použiješ, neviem, ale som rada, že chutila 😉
@titkovamiriam no ty si akčná, som sa neskôr dočítala, že si už objednala, len už som mala príspevok napísaný, tak potom daj vedie´t, ako rastie, objdenám aj ja 😀 😉

gelinka75
10. nov 2012

@olo2003 ahoj, nemas prosim ta recept na vanilkove rozky s ovsakmi? dakujem 🙂

titkovamiriam
10. nov 2012

@danielaj veru a aj niake dlhe paradajky a karambolu 🙂 mna navnadili tie moje jahody co som na jar vypestovala zo semienok a este aj pekne kvitnu a dozrievaju 😀 😀 😀 a to dnes rano u nas bola namraza ked som isla z prace brrrr

danielaj
10. nov 2012

@titkovamiriam no veru, ja som zase pozerala včera v záhrade, že ešte tam máme kopec tých žltých malín, tak som deckám natrhala a je tam ešte aj veľa zelených, tie neviem, či dozrú, to sú najvďačnejšie maliny, celý rok máme zásobu a chuťovo výborné 😉

abriela
10. nov 2012

@rastulka wau, torta je krasna a paci sa mi na nej ten pupcek 🙂. Aku potahovku si robila? Ake cukriky, farbovo a ako sa s hmotou robilo. Pis, pis.
@olo2003 no celkom dobry napad 😵 , nahradit orechy vlockami. Ja ich zvycajne nahradzam kokosom. Z ovsevnych vlociek robievam take cookies a celkom nam aj chutia.

zuziq
10. nov 2012

takze menu na vikend : dnes dojedame rajcinovu a kapustovu polievocku a budu sulance s orechami a na zajtra si urobime predcasne vianoce, kedze na vianoce budem uz na dietnej strave tak zajtra zemiakovy a cibulovy salat a vyprazane rybky 😵 A polievocka asi slizikova

olo2003
10. nov 2012

@gelinka75 jasné, tieto sú uplne bez orechov, ale nám chutia http://ekucharka.net/rohlicky-s-ovesnymi-vlockami,
a tieto som už tiež skušala http://varecha.pravda.sk/recepty/vanilkove-rozk..., ale musela som pridať cca 20g tuku navyše, nešlo mi to spojiť 😒 ,

natal12
10. nov 2012

dnes špenátový prívarok zo zemiakmi a vajičkom 🙂

olo2003
10. nov 2012

@abriela hmm, to nie je zle ten kokos, môžem poprosiť recept,
asi si začnem robiť zoznam čo piecť na sviatky.

zuziq
10. nov 2012

@natal12 odpovedam trochu neskor - besamel je taka zalievka z masla, muky a mlieka. Zalivaju sa nim napr. lasagne a pod. ked a zapeka sa v rure. A gulky robim z masa ake mam, ci bravcove, alebo hovadzie alebo miesane. Ale nemalo by byt prilis mastne, lebo potom bude vela stavy tiect z nich 😉

njonja
10. nov 2012

dnes zapecene sampiony plnene cibulkou, sunkou, syrom a kyslou smotanou plus opekane zemiaky a pre maleho rybie tycinky. Zajtra fasirky so zemiakovym salatom bez majonezy 🙂

lululka555
10. nov 2012

dnesne ranajky - kasa z ovsenych vlociek s jablckom 🙂

lululka555
10. nov 2012

dnes varim rajcinovu polievku s pismenkami a postruhanym syrom, zapecenu cuketu s rajcinou a mozzarelou a pecene zemiaky k tomu - dnes bez mäsa 🙂

tosomja
10. nov 2012

Baby, mňa muž tak na...l, že nemám chuť variť 😠
Dva dni jedol, čo si navaril, dnes sa ma pýtal, čo budeme variť, tak som mu povedala, čo si navaríš, to budeš jesť.
U mamy sa najeme my s malou, nech pocíti, ako to je - starať sa o domácnosť, navariť, upratať a až tak oddychovať. ☹

Mama varí bravčové plátky na horčicovej omáčke, opekané zemiaky, alebo ryžu. A kuraciu pečienku pre mňa a malú 🙂

lululka555
10. nov 2012

@rastulka krasna sa ti podarila a dobre oslavte 😉

abriela
10. nov 2012

@olo2003 ja som to napisala vseobecne, miesto orechov davam do kolacov kokos.
Toto mam ulozene z minuleho roku:
Vanilkovo rozky trosku po mojom s nutelou 😉 :
28 dkg hladká mouka * 20 dkg máslo * 7 dkg cukr moučka * 5 dkg orechy
Všechny suroviny smícháme a uděláme jemné těstíčko, necháme ho minimálně 2 hodiny odpočinout a tvarujeme rohlíčky, dáváme na plech a pečeme na 180 stupňů do zlatova. (miesto masla som dala kusok nutely- perfektne) Konce som namacala do čokolády.
Boli ovela jemnejsie ako asi original - čo poslala svokra.

mamkabeika
10. nov 2012

@danielaj My robíme tiež tie karamelové 🙂 sú super 🙂

mysiatkoo
10. nov 2012

@rastulka som zvedava ako @abriela na detaily o hmote 😀 a je spickova! 🙂 peknu oslavu

maartinkaa
10. nov 2012

dievcata prosim vas, nejaky overeny recept na maslove pagace, take kde ide aj kysla smotana,,,,dakujem surne potrebujem 🙂

bubo1104
10. nov 2012

dnes jaterničky a krvavničky v rúre pečené + zemiačiky v šupke . Ešte malé pizze šunkové , šalát s činskej kapusty