Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

titkovamiriam
11. nov 2012

@joannas že aky postreh to bude na digestor,tak je len hore položená 😀 😀 😀 😀

danielaj
11. nov 2012

@natal12 ďakujem pekne 😉 jasné, páči sa http://varecha.pravda.sk/recepty/jednoducha-hrn... 😉 ja ju robím veĺmi často, aj kočky tu v téme a všetci si pochvaĺujú, je naozaj naj naj, robila som už všelijaké recepty, ale na túto nemajú 😉
@kikaneu Mńam, tie robievam aj ja, sú super 😉
@natal12 už som to tu spomínala, vedľa našej babky, je stará neobývaná chalupa, starí zomreli a nedarí sa im ju preda´t a ten dedko tam má nasadené tieto dule, je to tam zarastené ako v džungli, a nikto tam z nich nechodí už roky, a čítala som o tých dulách, tak som poslala mm, aby ich naoberal, tak som mala 2 obrovské vedrá, a neľutujem, výsledok stojí za to, kompótik varím na čerstvo a robila som 3 dávky džemu, ale ešte mi zostalo pol vedra, asi urobím aj z nich džem, lebo sa míňa, včera sme s vianočkou zjedli celý pohárik, taký je dobrý 😉

mimi21mimi
11. nov 2012

@danielaj Ahoj... myslis ze by sa velmi zmenila chut, keby som robila vianocku miesto mlieka s vodou?

danielaj
11. nov 2012

@mimi21mimi no určite by to bolo cítiť, neviem al eisto, do akej miery, nerobila som 😒

nelly3
11. nov 2012

@lussy23
je to velmi jednoduche: kuracie rezne naklepes, ja na take tensie platky, osolim, okorenim, dam aj oregano, ale vlastne korenie mozes dat podla vlastnej chuti, nato naukladam sunku, syr a davam este susene paradajky v oleji ( kupis to v obchode, manzelovi to tam asi najviac chuti) zrolujes a das do misy na zapekanie, medzi tym si este zalejem slepaci bujon vriacou vodou, ktorym to potom polejem a na dno misy poukladam jablcka nakrajane aj so supkou, je to mnamka, mozes toj naplnit vselicim co mate radi - olivy atd. 😉

luciferova
11. nov 2012

@lussy23 bryndzova polievka - demikat, zemiaky pecene v rure plnene bryndzou, vydlabane rajciny(paprika) plnene bryndzou, ja davam aj opecenu slaninku s cibulkou. A z rajcinovych vnutornosti spravim rajcinovu polievku 😉

lululka555
11. nov 2012

🙂 ja som sa dnes inspirovala ,,verechou,, ,a zistila som ,ze som nepouzila ani jedno vajicko 😝 ... a vznikli 2 druhy kolacikov 😉 ten prvy je mrezovnik so slivkovym lekvarom,mnam,uzasny ,krehucky 😉 http://varecha.pravda.sk/recepty/rychly-mrezovn... a tie gulky ,to su maslove kolaciky http://varecha.pravda.sk/recepty/maslove-kolaci... ,nedala som do nich rum a namiesto pomarancovej,citronovu koru,ale chutia super 😉 pekny vecer 😵 😵 😵

luciferova
11. nov 2012

@nelly3 ja robievam podobne, len dam este kusok najlepsie kozieho syra. Mnam 🙂

lululka555
11. nov 2012

@danielaj krasne vianocky,ako vymalovane 😉 ja ten tvoj druhy kolacik poznam pod nazvom baronkine rezy 😉

danielaj
11. nov 2012

@lululka555 ďakujem, áno majú názov aj grófkine aj barónkine rezy 😉

danielaj
11. nov 2012

@lululka555 pozerám na ten tvoj mrežovník, že bez vajíčka a aj tie druhé koláčiky už mám uložené, vďaka za tip, určite vyskúšam oboje, lebo tie naše mrchy akosi prestali znášať a my máme radi domáce vajíčka pekné žltunké, tak veĺmi nekupujem, znáď len pred Vianocami, ke´d veľa vypekám, tak sa mi takéto bezvajcové koláčiky momentálne hodia 😉

lululka555
11. nov 2012

@danielaj vyskusaj 😉 ,tie maslove chutia strasne mm,ale z tej jednej davky ich bolo 26,takze urob si radsej hned z dvoch 🙂

zoe_a
11. nov 2012

Teraz sme s Barborkou dopiekli škoricový kvet 🙂

fordikford
11. nov 2012

dnes kuracia polieka s domacimi rezancami stihla som aj nakrajat a madarsky gulaš knedla chalani kolienka ,jablkova štrudla 🙂

zuzananinka
11. nov 2012

tak toto dnes moj manžel navaril - mnamka zelenina na pare a k tomu losos na masle - najlepsie na tom bolo to, že som nemusela byť v kuchyni ... milujem taketo dni

abriela
11. nov 2012

Dnesny vymysleny kolacik z 1 vajcia a ake je vysoké cesto. V ceste su nastruhane jablka (cize nieco ako jablkovi pernik) a hrozno. Kolac bol sice stavnaty, ale kedze nasi oblubuju plnkove koláce, na vrch som spravila cokoladovy puding s troskou masla a to je výsledok.

milenka74
11. nov 2012

Dnes mal muz narodky tak sme mali jeho oblubenu svieckovu na smotane a domacu knedlu 😀

abriela
11. nov 2012

@natal12 u nas sa Dule volaju "Bižalmi"

raszuz
11. nov 2012

Dobrý večer, včera u nás obed vonku, boli sme sa kúpať, na večeru bryndzové halušky. Dnes hovädzí vývar s rezancami, rezne pre mňa so zemiakovou kašou, chlapom som spravila zemiaky na slaninke a najmenší mal dnes prvýkrát mrkvičku 🙂.

rastulka
11. nov 2012

@zklimekova Dakujem 😀 😀 😀 Ano,pridala som trošku oranžovej farby a pol lyžičky kakaa 🙂

bellada
11. nov 2012

morcacia polievka, pecene kura, varene zemiaky, pecena cvikla a jablkovo orechovy kolacik - tento http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=50401 podavany teply s vanilkovou zmrzlinou, mnaaam

joannas
11. nov 2012

@titkovamiriam 😀 ja som mislela že to je skrinka ktora patry k linke 😀 som sa čudovala že ako tam dostaneš ked budeš chciet niečo odložiť alebo vibrať 😀 😀

abriela
11. nov 2012

@rastulka Presný recept som nenasla, ale KOLAČIKY Z OVSENYCH VLOČIEK robím takto - na nete som taky postup nenasla, aj ked prikladam zopar linkov:
1 hera, 200g vlocky, 1-2 vajicka, 70g hladkej muky (nevážim- dávam podla potreby), cukor, hrozienka, oriešky a iné
Roztopim v hrnci heru, potom pridam vlocky, cukor, muku podla potreby, vajce a ostatne suroviny - oriesky, semienka, hrozienka, susene ovocie, kusky cokolady. Vsetko miesam len vareskou. Pomocou malej lyzicky, davam na vymasteny plech vedla seba kopky a peciem cca 10-15 minut.
Moje vyzerali tuto velku noc takto. Vydrzia dlho.

Pacia sa mi aj tieto varianty:
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=21355&use...
http://varecha.pravda.sk/recepty/kolaciky-z-ovs...

mircalla
11. nov 2012

@nelly3 to si poziciam

sharmana
11. nov 2012

už asi nikoho neinšpirujem, ale dnes sme mali kelovú polievku a cestoviny so syrovo-zeleninovou omačkou (postruhana 1 mrkva, 1petržlen, 1 mala cukina, udusene, zaliate 2,5dc mliekom, povarene, rozpustene 4 tav. syrčeky, sol, čierne korenie a pretlačeny cesnak, nakoniec rozmixovane, môže sa zahustiť, stači tak max 1 kavova lyžička hladkej muky)
a dojedlo sa ešte bravčové rizoto 😉

levandullka
11. nov 2012

@danielaj Si zlata, dakujem za link aj za priblizne cisielka 😉. Vedela som, ze sa na teba mozem spolahnut 🙂.

abriela
11. nov 2012

@levandullka neviem kde ti dala Danielka odpoved. Ale linecke, vanilkove rozky som delila - nam a rodicom a vyslo okolo kazdemu cca 20 kuskov (cize 40 z jedneho druhu). Aj ked urcite zavisi od toho ake velkosti robis.

ematko29
11. nov 2012

@megika1 mnááám milujem kravské masielko,mávali sme tiež niekedy kravičku a atiež som sama robila masielko.ale už kravičku nechcem,lebo hroooozne vela roboty okolo nej

levandullka
11. nov 2012

@abriela Dakujem pekne 🙂. Pomohla si mi 🙂. Teraz mam aspon aku-taku predstavu 🙂

mysiatkoo
11. nov 2012

vecera dopapana a sladke jablckove ranajky hotoveee a ja sa v kuxyni minimalne 2 dni neobjavim pri sporaku a rure 😀