Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

danielaj
12. nov 2012

@zoe_a no, že aká pomocníčka, super 😉
@mysiatkoo mňám 😉 v košíčkoch sú jablká a čo ešte? nejaké cestíčko na spodu?prezraď. 😉

rastulka
12. nov 2012

@abriela Dakujeeem 😲 niektory den určite vyskušam 🙂 🙂 🙂 mnááám 😉

rastulka
12. nov 2012

Dobre ranko 🙂
U nas dnes vajičkova polievka s vločkami a masove gulky s koprovou omačkou a domacou knedlou 😉

eva7780
12. nov 2012

dnes dojedáme 😵 zajtra mám v pláne rizoto 😅

danielaj
12. nov 2012

u nás dnes dojedáme, pekný dník všetkým 😉

abriela
12. nov 2012

@kikaneu nebesky kolac - co je v nom? Aky je to kolacik - vyzera pekne.
@mysiatkoo tak si tymi jablckami si sa veru musela vyhrat.

abriela
12. nov 2012

@erni Presne ako napisala Daniela, pouzi ceru nie maslo. Dava sa len trosku - za oriesok. Modru farbu budes mat z modrych smolkov, alebo ak pridas aj modru praskovu farbu.
Moja prva torta z MMF zo smolkov - bielu som ziskala odstrihavam hlaviciek a noziciek smolkov 😀
PS: Rada - nedavaj cukor podla receptu, ale radsej postupne dosypavaj, lebo kazde cukriky ho pytaju inak.

womankc
12. nov 2012

@lencyca xixixixi no vieš roky praxe 😅

womankc
12. nov 2012

@titkovamiriam hej je niekoľko kiwi a rastie to rýchlejšie ako vinič, ak teda niekto chce mať rýchlo pokryv, majú krásne veľké listy a aj kvietky su pekné , ja som si nasadila odrodu červenú , tiež je hladká koža bez chlpov, len som ich presádzala a vymrzli mi , na jar sa chystám na druhý pokus, keby si to mala kam strčiť zasaď , u Vás by aj tá veľkoplodá odroda v pohode prežila a rodí to ako bláznivé

lencyca
12. nov 2012

Dobré ránko,aj my dnes dojedáme,pár pizza rožkov ostalo ešte na ranajky 😉

womankc
12. nov 2012

@joannas v ktorom koľvek záhradníctve, je to už dostať bežne, ja som si to objednala zo starkla mali tam viac druhov , treba dať pozor aj na to , pretože niektoré druhy potrebujú samčiu a samičiu rastrlinu , lebo inak nerodia, niektoré sú samosprašné , treba sa poradiť, zväčša na 1 samčiu sa tuším najviac 3 samičie vysadzujú

womankc
12. nov 2012

@titkovamiriam ja som si cez starkl objednala, ale mali to aj u nás v záhradníctve som nakoniec zistila.

No tebe tam aj možno 70kg hravo dá, treba dávať potom pozor na prerezávanie , treba zmladzovať , kvôli rodivosti, tuším v niektorom záhradkárovi, bol celý článok venovaný aktinídiam

mysiatkoo
12. nov 2012

@abriela @danielaj baby nie je to nic zlozite - najhorsie je nakrajat tie jablka na tenko 😀 inspiracia odtialto : http://www.cookingpanda.com/simplerecipes/apple... cize listkove cesto, jablka, cukor a skorica

womankc
12. nov 2012

@strihalka dobré je zajka prešpikovať slaninou, mäsko bude šťavnatejšie, zajko je suchší
ale už ste ho asi aj spapali , čo?

lululka555
12. nov 2012

aj u nas budeme dojedat zo vcera - polievku,obratene rezne a zemiakovu kasu 🙂

strihalka
12. nov 2012

@womankc kalik je spapkay uz davno.-D, ano o slanin vim, jenm jsme ji doma emali ale kupodivu to nejak extra nevadilo🙂

nelinka0401
12. nov 2012

@danielaj tento jabčkový koláčik robievam aj ja .je strašne dobrý a krehký,my ho voláme baronkyne rezy 😉

erni
12. nov 2012

abriela@ dakujem za rady, a este ma zauijima ci je aj ta chut taka ako su tie cukriky MMF?a tie boky na torte, to sa da tak pekne vyformovat? pamatam sa ze si ich vzdy mala take pekne 😉

womankc
12. nov 2012

@titkovamiriam nevadí zo semienka, akurát ti bude dlhšie trvať, kým začnú rodiť, lepšia by ti bola už predpestovaná rastlinka, tá by už teor druhý rok rodila

womankc
12. nov 2012

@danielaj sranda , moja mamina robievala, tieto ježe ,ale oni to vtedy volali rumunské rezy a to cesto bolo také žlté ako piškótové

erni
12. nov 2012

@abriela kuk na prispevok odo mna vyssie 🙂 a mozem ta este prosit o recept na tu gastanovu plnku 😵 ...dakujem

abriela
12. nov 2012

@erni je to sladke, necicit tam cukriky. V cokoladovej MMF je citit malinko cokoladu a v zelatinovej, trosku chut zelatiny.
Boky formujes len rukami. Hmota musi byt o dost vacsia aby sa to dalo natiahnut.
Par ukazok:

https://www.youtube.com/watch?v=0bLp3B-mFus


valkam na tensie -

https://www.youtube.com/watch?v=vecmy4nKT-A

Spodok torty ked orezes potahovku sa da ozdobit bud kvietkami, alebo urobit pasik na kt. spravit odtlacky so slamkou na napoje. No az take dokonale uhladene boky nemam. Detail na ten spodok spraveny pomocou slamky napitie - casti kde sa zahyna.

abriela
12. nov 2012

@erni PLNKA z gaštanoveho pyre: http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=50751
Plus nieco co ma zaujala - temy marcipanove torty?
2 šlehačky v prášku, 3 dcl mléka, 1 kaštanové pyré a nebo tento: 1 kaštanové pyré, 1 vanilkový cukr, 1-2 PL práškového cukru,
125 g máslo, 200 g kysaná smetana.
Ten druhý krém mi asi chutnal více a lépe držel.
Nebo můžeš dát 1 vrstvu toho kaštanového krému a druhou vrstvu toho smetanového krému (1 smetana ke šlehání, 1 kysaná smetana, 1 ztužovač a 1 vanilkový cukr)

womankc
12. nov 2012

@levandullka ja som teraz robila linecké z jednej dávky, tuším 35dkg múky a vyšlo mi ich už zlepených cca 60

lululka555
12. nov 2012

@mysiatkoo ako vzdy nadherne 😉 a tie jablkove kosicky nemaju chybu 😝 mnam

womankc
12. nov 2012

@levandullka mne z jednej dávky čo je cca z 1 kg múky vyjde jedna plná veľká krabica , ale veru nikdy som ich nepočítala, no myslím si že 80 a viac kusov

milka1978
12. nov 2012

dnes máme ešte obed zo včera ..... zemiaková kaša, vyprážaný rezeň, tatarka, zeleninka 😝 ..... žeby som sa už naobedovala 😀

tin007
12. nov 2012

Budem robit tekvicovu omacku z hokaido tekvice a mozno nejaky rychly kolac (ale iba mozno)

zklimekova
12. nov 2012

@erni boky sa dajú vyhladiť aj žehličkou na tortu, dostať ju bežne v cukrársky e-shopoch, alebo aj v aukciach som ju videla, ale aj rukami ako písala @abriela sa to dá dobre vyhladiť 🙂

zklimekova
12. nov 2012

dnes nevaríme, máme dojedací deň, možno poobede spravím mrkvové muffiny, lebo si ich už deti cez víkend pýtali 🙂