Recepty
ozi
12. jan 2010

Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú :-p

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.
womankc
12. nov 2012
@rastulka a košíčky si aké robila? to zdobienie na nich je z tých hmôt na dortu? veľmi pekné
womankc
12. nov 2012
@levandullka tak v rúre sa pečú obrátené rezne hovädzie, ale keby si chcela také klasické čisté roštenky, ja by som ich asi najskôr prudko na oleji opiekla a potom by som ich dala zapiecť do rúry , dopre podliať / voda, vývar s troškou wochestru/ a možno aj plátkom slaniny by som prikryla, aby sa to nevysušilo
tinka274
12. nov 2012
ta daaaaaaa 🙂 🙂 🙂 moja prva torta v živote ... 🙂 pre matulka na meninky 😃 😃 😃 😃 😃
womankc
12. nov 2012
@lussy23 kysnuté posúchy ,ako kapustníky, len ja plním zemiakovobryndzovou plnkou s cibuľkou a slaninou, pirohy , varené zemiaky v šupke - posypané bryndzou a podusenou cibuľkou a slaninku , demikát - polievka ,
milenka74
12. nov 2012
@tinka274 wau lentilkova 🙂 🙂 🙂 ako sa ti to krajalo?
womankc
12. nov 2012
@natal12 veru v obchode dule nekúpiš , skôr na trhovisku od nejakých domácich hospodárov, by si možno zohnala, treba sa spýtať, či náhodou nemajú
titkovamiriam
12. nov 2012
@tinka274 uzasna torticka 😃

u nas dnes paradajkova polievka a francuzske zemiaky
levandullka
12. nov 2012
Všetci píšete že dnes dojedáte... To sme jediný čo nám zo včera nič nezostalo? 😃 Poraďte čo jednoduché môžem urobiť z kuracích pŕs prosím 😃. Prílohu som si už vymyslela - pečené zemiaky v rúre 😃
milenka74
12. nov 2012
@levandullka tak to skombinuj,zapec tie prsia so zemiakmi,zalej smotanou ochut podla toho ako mate radi,popripade sunka a syr 😉
erni
12. nov 2012
@zklimekova @abriela dakujem kocky, tej chuti som sa trochu obavala,moc tie cukriky nemusime...inak uz mam z toho hlavu jak melon, z tolkych postupov co som citala :-N
levandullka
12. nov 2012
@milenka74 Ďakujem za nápad 🙂. Vyskúšam 😉 (keď nájdem doma smotanu, nezvyknem ju držať v chladničke 😃 )
rastulka
12. nov 2012
@womankc moje košičky:

500g hl.muky
250g hery
15g p.cukru
2vajcia
1 vanilkovy cukor
muka na kuch.dosku

Vypracujeme hladke cesto,zabalime ho do folie a nechame asi hodinku odležat v chladničke.Z cesta urobime valček a nakrajame ho na rovnako velke kusky,mne vyšlo 60ks. 🙂 Povtlačame ich do formičiek na košičky,netreba ich vytierat tukom,lebo cesto je dost mastne !!!Pečieme 20min v rozohriatej rure 180C
plnime ich až na druhy den! Ja som dala orechovu a pudingovu plnku a ano zdobila som ich z MMF 😉 🙂
abriela
12. nov 2012
@erni neboj sa toho. Je som asi len prvu hmotu robila podla receptu. Este aj ked som skosala prvykrat cokoladovu MMF, tak som tam nedala smotanu a podarilo sa. Kedy sa do toho pustas?
natal12
12. nov 2012
@womankc unás trhovisko neni už :-|
abriela
12. nov 2012
@levandullka my mame doma taky titanovy hrniec a v nom sa vari asi tak, ze narezes maso na kusky, zemiaky, okorenis to, das lyzicku vody, oleja a za 20 minut mas zapecene zemiaky ako z rury a mekkucke masko.
Aj ked prsia su suchsie, pustili vela vody. Lepsie su v tomto vykostene stehna.
Inspiracia na vianocny darcek 😉 , ak ho nemate
natalia7591
12. nov 2012
dajte inšpiráciu mamičky, co dnes varite ? nieco s meskom by bodlo , vobec nic ma nenapada :/
levandullka
12. nov 2012
@abriela No takyto zazracny veru nemame 🙂. Musim napisat jeziskovi 😉. Dakujem za tip 🙂
tinka274
12. nov 2012
@milenka74 super s krajanim nebol žiadn problem 🙂
erni
12. nov 2012
@abriela dakujem za podporu, mna neuspech odradi,takze radsej nech sa podari...koncom mesiaca,este sa musim def.rozhodnut nad plnkou 🙂mala bude mat meniny tak tej spravim lentilkovu od danielaj 🙂
mysiatkoo
12. nov 2012
@lululka555 dakujem 😉
lululka555
12. nov 2012
neskusali ste tieto kolieska niektora? http://varecha.pravda.sk/recepty/krehke-limetko...
vivusika
12. nov 2012
@tinka274 super tortička 🙂 ja som tiež zdobila lentilkami čokoládovú tortu synovi 😉
katka3012
12. nov 2012
@tinka274 krasna ,mozem poprosit o receptik?Vopred dakujem 😉
megika1
12. nov 2012
@ematko29 je to pravda čo píšeš,tiež radšej kúpim nadojené mliečko 😉
drobik1
12. nov 2012
cafte...my sme mali vcera kuraci vyvar,pecenu kacku s domacimi loksami,cervenu kapustu..dnes dojeme na obed a potom bude granadir... 🙂 predsvadobne stresy uz funguju naplno doma... 😃
levandullka
12. nov 2012
Tak u nás nakoniec kuracie prsia naprírodno, pečené zemiaky s rozmarínom a cesnakom a uhorkový šalát 🙂
miriamr
12. nov 2012
včera kurací vývar, zemiaková kaša a kuracie nugetky s kukuričnými lupienkami a pre mm jaternice pečené na kyslej kapuste a koláčik http://www.modrykonik.sk/fotoblog/miriamr/album... x-)
abriela
12. nov 2012
@lululka555 podla mna je to krehke ako linecke - sudim len podla cesta. Jedine ta chut limetky tam moze vyniknut.
@miriamr jej nas sviatkovy kolacik - velka noc, vianoce 🙂
jachin
12. nov 2012
Skúšali ste už Heru - maslovú príchuť? Či to chutí rovnako umelo ako klasická Hera?
jachin
12. nov 2012
A dnes: rezancová polievka, špagety

Začni písať odpoveď...

Odošli