Recepty
ozi
12. jan 2010

Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú :-p

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.
ribelina
14. nov 2012
Dievčence, viete mi poradiť recept na kysnuté cesto na makovník? nejaký osvedčený také nadýchané lahké cesto by som chcela 🙂 naposledy bolo tvrde ako kameň a malo konzistenciu polotvrdej žuvačky. zachránte ma 🙂
titkovamiriam
14. nov 2012
foto zeleninovej polievky s vajickom,mame radi pustene vajicka v polievke ked ostane žltko cele-mnam 😃
kikatko
14. nov 2012
u nás zas a opäť pizza- ale už 4 plechy- možno sa mi konečne aj niečo ujde a mliečna šošovicová polievka
veve39
14. nov 2012
@zklimekova das prosim recept na tie šlahačkove sušienky ? uz len nazov znie fajnovo 🙂
nelinka0401
14. nov 2012
brokolicová polievka,zo včera ostali fašírky so zemiakmi a dnes ešte také ľahké,čo dom dal: cestoviny preliate syrovo,kukurično,hríbikovov omáčkou
liviadanova
14. nov 2012
Najlepšie mäkké medovníčky od mojej babičky, ktorá ich má z katolíckych novín 🙂 Poskúšala už hádam všetky možné recepty, ale tento je naozaj skvelý! U nás je toto už 3 várka za tento mesiac 😃 Robila som ich včera a dnes mi zostala v mise asi 5 medovníkov, takže nabudúce robím aspoň 2 kíl 😃
Recept:
50 dkg hladkej múky
19 dkg práškového cukru
12,5 dkg HERY
2 celé vajcia
3 PL medu
1 KL mletej škorice
1 KL (zarovno) sódy bikarbóny)
4 roztlčené klinčeky

Potrieť vajíčkom a hneď piecť na 180 C. Medovníčky sú hneď mäkké a dlho vydržia aj uskladnené (vyše mesiaca určite). Skladujem ich v plastovej miske na balkóne.
lencyca
14. nov 2012
@lululka555 ahoj,nieje to celkom riedke,ale potom to zhustne 😉 robim ju uz 20rokov,kazdy rok,sem tam aj na velku noc 😃
lizatko1009
14. nov 2012
dnes kremovu sampinonovu polievku s pecenym chlebom a gulas s knedlikom.
lululka555
14. nov 2012
@lencyca dakujem 🙂 ,pytala som sa preto,ze ci sa to musi dat do srncieho chrbata,alebo staci aj do folie a urobit z toho taky valcek,ci sa to nebude liat.
urobila by som to,manzel to ma rad .
lululka555
14. nov 2012
@liviadanova krasne ich mas x-)
purina12345
14. nov 2012
@ribelina ja som robila v sobotu čokoládovú roládu s tohoto cesta a fantázia, mäkkučké, už som raz robila aj dukátové a fakt to cesto je skvelé 😉
liviadanova
14. nov 2012
@lululka555 ďakujem 🙂
lencyca
14. nov 2012
@lululka555 urcite do nejakej nadoby,to by sa ti rozlialo,aj ked je to hustejsie 😃
lululka555
14. nov 2012
@lencyca tak dam do srncieho,ja som z toho chcela taku ,,salamku,, 😉
lencyca
14. nov 2012
@lululka555 potom sa nezlakni,ak by sa ti po stuhnuti ten alobal prilepil,len to stiahnes dolu,mne sa to niekedy stane =-)
womankc
14. nov 2012
@abriela heheheh no to je vyššia moc 😃
drobik1
14. nov 2012
dnes sosovicna polievka na kyslo,ryza a vyprazana kuracia pecienka... 🙂
dida84
14. nov 2012
my dnes mleté mäsko s hríbikmi a farebnými cestovinami... 🙂
dida84
14. nov 2012
@liviadanova malý tiež už dnes vymýšľal, aby sme už išli piecť... v sobotu piekli so sesternicou... tak asi sa tento týždeň tomu nevyhnem... 🙂 do vianoc ešte niekoľkokrát... 😃
prdelinka12
14. nov 2012
dnes nevarím absolútne nič.........v chladničke sú langoše,ryža,maso na sťave,čevapčiči,brokolicová polievka,vývar od nedele a ráno tam bolo ešte jelito a to záhadne zmizlo 😃
mis_ka
14. nov 2012
zapekane cestoviny so sunkou a brokolicou
natal12
14. nov 2012
Včerajšie rožteky plnené aj neplnené, plnila som kečupom šunkou a syrom strúhaným 🙂 a ostalo mi len toto 😉 hneď mi to vyjedali z plechu .
natal12
14. nov 2012
Koláčik som robila až teraz kedže nebolo času a moc sami nechcelo tak len taká rýchlovka margot koláč 🙂
womankc
14. nov 2012
@sisanka sranda ja mám úplne iný koláčik pod týmto názvom doma aj podobné surovin , len iný spôsob prípravy . ja to robím tak že vyvaľkám cesto niečo medzi lineckým a lístkovým na to natriem vyšľahaný sneh , z toho vykrajujem také kosoštvorce na každý ide pol mandle alebo oriešok a pečie sa to v miernej rúre
womankc
14. nov 2012
@zklimekova je vynikajúca , keď som bola malá a piekla mama so sestrou, tak sestra tento recept robievala a u nás sa to volalo sandokanove oči heheheheheh sandkááááán, sandokáááán
womankc
14. nov 2012
@hokejka111 to sa ešte len zahrievame a hecujeme zároveň 😃
womankc
14. nov 2012
ja som včera urobila ešte raz opitého izidora, kokosové rezy a punčový pravý a nachystala si suroviny na krémy na dnešné plnenie suchých zákuskov a uvarila námornícky guláš , ale bez č. vína, to nebolo a vývar z morčecieho krídla, dnes im dovarím cestoviny a ja si spapám s tým morčacím mäskom . Dnes mám maródov, starším vyberali znamienka tak umierajú :-N
womankc
14. nov 2012
tu niekto nehanebne spomenul pardubické perníčky a bounty rezy. KTO TO BOL!!!!!!!!!! ]-( tie som nemala pôvodne na zozname heheheheheh áááááá...........................už mám 😃
danielaj
14. nov 2012
@vieruna joj, veru už aj mňa tá atmosféra chytá, už pozerám, čo budem piecť
@abriela no u nás sa už na Silvestra nepečie, iba slané pečivá sa robia, toto čo napečiem nám vydrží aj po sviatkoch, ja tiež pečiem ešte okrem tých suchých aj 3 nejaké plnkové, recepty mám niektoré v svojom albume a ostatné sa budem snaži´t podopisovať jaj a tie citrónové klbká, ve´d tie tu v tejto téme leteli minulé Vianoce spolu s cappucino rohlíčkami, hádam všetky sme ich robili 😃 ľadové kocky je náš rodinný babičkin recept, na nate je ich niekoľko ale ani jedne nie je taký ako tentonáš, ide tam síce 10 vajec ale je mňamky 😉 kokosové keksíky sú super, veĺmi dobré a tie bounty tyčinky som síce robila, nový recept z netu, a teda neboli nič moc, radšej ostanem tento rok pri mojich overených :-| určite ti napíšem, len som tu teraz málo, len skoro ráno a potom nejak nestíham cez deń, robím si všelijaké vianočné dekorácia, k tomu plienkovú trotu pre moju práve narodenú neterku, ideme von s malou a tak času nie je toľko, ale nezabudnem a napíšem ti ich 😉
@ibajeho dne som ju robila, normálka uvarím si zemiaky, pridám hrášok , osolím, vegetu, hrášok môžeš aj z konzervy, ale ja dávam svoj zamrazený, keď je to uvarené, zahustíš smotanou a hladkou múkou, pridáš nasekané na tvrdo uvarené vajíčko, ochutíš cukrom, octom a hotovo, ale ve´d to hádam poznáš 😉
@katussska24 kľudne prídi, u nás sú návštevy vítané, ja rada hostím 😉
milenka74
14. nov 2012
@womankc no ja mam taky pocit ze cim dlhsie to tu budem citat tak sa nedopeciem 😃 😃 😃 😃 a hlavne ze ja tiez nemozem 😃 😃 😃
danielaj
14. nov 2012
@hokejka111 nepečieme, jasné, je to skoro, len si tu robíme takú atmošku vianočnú a rozmýšľame, čo budeme vypeka´t 😉
@mizulienka super, teším sa, že chutila, je fantastická a receptíky mám v svojom albume, myslím, že na všetky, čo si chcela, ak nie, budem sa snažiť dopísa´t 😉

Začni písať odpoveď...

Odošli