Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

tosomja
14. nov 2012

@simca06022011 tak vieeeš, svokrovci - furt sa im niečo nepáči...raz mastné, raz slané, raz málo dochutené...vraj sa mám stále čo učiť...a pritom mi manžel povie, že jeho mama sa ku mne v kuchyni rovnať nemôže 😀 Tak dúfam, že to nie je len tak, aby som sa nehnevala 🙂

gelinka75
14. nov 2012

@abriela aj ja som vaha 😀

simca06022011
14. nov 2012

@tosomja ale no u nas je to naopak :P jeho rodicia zdusia vsetko co im dam a vychvaluju si cely den a moj chlap len somre... zvykli si ze velmi nekorenim a nesolim, ale to si spravia sami. Ja sa vyhovorim ze to kvoli malej 🙂 ale ja som zvyknuta nesolit a oni su Madari takze vsade paliva paprika sa trepe 🙂))
Nasla som dnes recepty na vianocne kolace tak uz sa tesiim ako budu kukat

veroninna1
14. nov 2012

dnes som nevarila, no piekla som manzelovi na zajtra do prace nugatove rezy

tin007
14. nov 2012

Na obed sme boli v restike na menu a na veceru je zeleninove rizoto a neskor upeciem (ked mm donesie vajicka) kolac zo struhanych jablk

nelinka0401
14. nov 2012

tak tu je foto brokolicovej krémovej polievočky.varila som ju 2x v živote.veľmi chutná je. cestoviny so syrovou omáčkou sa mi nepodarilo odfotiť ale malému chutili.a on nič moc nechce jesť.zjedol plný tanierik 🙂

katussska24
14. nov 2012

@natal12 ako si piekla tie rozteky? 😕 ja som este nikd nerobila domace rozky, vzdy to obdivujem ked tu niekto hodi foto home made rozkov 😀 🙂 😉

abriela
14. nov 2012

@simca06022011 aky recept- podel sa s nami?
@gelinka75 a rada vymyslat aspon v kuchyni?

gelinka75
14. nov 2012

@abriela jasnee, hlavne rada peciem a sledujem tu linky co hadzete 😀

abriela
14. nov 2012

@gelinka75 to aj ja. Aj ked peciem menej, lebo byvam posledne roky sama a s drahym som len cez vikendy. Ale uz len chvilu a vsetko bude inak.

natal12
14. nov 2012

@katussska24 http://varecha.pravda.sk/recepty/pecivo-z-chorv... mali sa podobať takto ale nepodobajú sa 😒 rodine chutili viac plnené lebo frflali že tie neplnené sú suché 😅 a ešte mám jeden recept zo školy to sú pizza rožky : 600 g hladkej múky ( ja robím hned z 1 kg ), 3 deci mlieka, droždie, štipka kryšt. cukru , 1 čl soli, 1,5 dcl oleja.

Plnka: kečup, pizza korenie, 40 dkg syru strúhaného , 30 dkg salámy, 1 vajco na potretie.

Postup :Spravíš si kysnuté cesto a pridaj doňho lyžicu pizza korenia. Necháš vykysnúť hodinu . Cesto rozdelíme na 5 častí. Každú časť rozvaľkáme do kruhu potrieme kečupom zmiešaným pizza korením, každu časť rozkrajáme na 8 trojuholníkov. Na jednotlivé časti trojuholničkov dám na širší koniec šunku a syr a skrúcame od širšieho konca k špičke. Rožky poukladáme na vymastený plech a potrieme vajcom a posypeme čim chcem napr. sezam alebo syrom a dáme piecť .

keď nebudeš niečo vedieť napíš mi kludne .

bublina83
14. nov 2012

@natal12 daj potom foto ako bolo ci dobre alebo zle 🙂

katussska24
14. nov 2012

@natal12 dakujeeem 🙂

bublina83
14. nov 2012

@natal12 No zeby som odporucila ten moj ?? 🙂 dnes som tiez piekla, skoda nie je foto ...

danielaj
14. nov 2012

@levandullka ďakujem, recept na tatarku som tu už viackrát písala, ale že si to ty 😀 😀

Do mixéra si dám šálku mlieka, pustím mixér a pomaly za stáleho šľahania prilievam olej, až do zhustnutia, potom osolím, pridám mleté čierne korenie, horčicu a nasekanúuhorku, červenú zaváranú kápiu, cibuľu, cesnak, troška sójovej omáčky a hotovo, môžeš použiť aj samostatne ako majonézu, alebo da´t si ingrediencie podľa svojej chuti 😉 , ale my to máme radi takto, na zjemnenie možeš prida´t aj kyslú smotanu, ale nie je to treba 😉

danielaj
14. nov 2012

@ibajeho ´v pohode, neotravujete, keď som tu snažím sa hneď odpísa´t, vajíčko priamo do polievky 😉
@womankc no jasné, skús, či som taký nepiekla, čo ty nájdeš, ale ty inak dávaš také recepty niektoré, že som o nich veru nepočula, nieto ich ešte varila či piekla 😀
@doma1 kuk príspevok vyššie 😉 písala som tam tú tatarku 😉
@abriela ten kokosovo-punčový je super, robievam ho často, ale poznám ešte jeden s ananásom od mojej švagrinky, pohľadám recept a napíšem vám aj ten, ten je tiež výborný 😉

levandullka
14. nov 2012

@danielaj Ďakujeeeeeeeeeeeeem 🙂

natal12
14. nov 2012

@bublina83 nakoniec som nerobila ten tvoj nabuduce vyskusam 😉

natal12
14. nov 2012

@bublina83 hned sa zjedol že si ani nestihla odfotit co ? 😀 😀

bublina83
14. nov 2012

@natal12 Deti si ho brali do skoly, velmi vydareny kolac ... 🙂

ifkael
14. nov 2012

@nelinka0401 mnaaam, moja oblubena brokolicova...

Maju u nas v obchode brokolicu? Pojdem rano kuk...

amdeis
14. nov 2012

My sme dnes mali slepaci vyvar so zeleninkou a pismenkami. Druhe bolo pecene kuriatko s ryzou. Miesto salatu zjedli deti chrupavky z kosti. 😀 Na veceru sme mali vajickovo-syrovu natierku, chlieb, zeleninku.

rastulka
14. nov 2012

@zklimekova Muffinky su fakt výýýborne,jedna basen 🙂 🙂 🙂 Dakujem za recept 😲
Takže mrkvove muffiny,cokkies z ovsenych vločiek a moja "velka" pomocnička 😀 😀 😀

natal12
14. nov 2012

@bublina83 ktovie či bude taký aj môj 😀 mňa neskutočne baví pečenie ale zas každý den vypekat nemožem šak bi sme iba jedli a priberali 😀 😀 😀

abriela
14. nov 2012

@danielaj tak variantu s ananasom nepoznam 😉

natal12
14. nov 2012

@rastulka akú máš podarenu dcérku 🙂

abriela
14. nov 2012

@rastulka tak toto je neviem - narezat rezancove cesto 😒. Sikovna.

kikaneu
14. nov 2012

ja som dnes nevarila...napiekla som chorvátske rožky a urobila vajíčkovú a bryndzovú pomazánku 🙂 manžel vychvaľoval do neba 🙂
a na zajtra mi chodí po rozume hrachová kaša alebo šošovicový prívarok....proste niečo strukovinové a husté 🙂 máte nejaký overený super recept?

babush
14. nov 2012

dnes zatrepana fazulova polievka s klobaskou a palacinky

mysiatkoo
14. nov 2012

fuuu ste popisali zase raz ;) dako nestiham, ale az si budem pisat zoznam pecenia, tak sa na tie strany este vratim 😝 dnes opakovane xorvatske pecivo
@lencyca prosim - neviem to dako najst - hodis mi link na celozrne rozky? dakujeeem