Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

rosannar
16. nov 2012

tak včera som robila pečené kuracie stehná so zemiačikmi, slaninkou a cibulkou..večer sa chystám robiť aspik - vajičkovú tlačenku, doteraz ju robila len svokra tak držte palce aby sa vydarila a obed na zajtra zeleninový šalát s kuracím mäskom 🙂

womankc
16. nov 2012

@slavka1307 a potrela si si ho olejom? a na teplote 200C by sa ti mal pekne do zlatova urobiť, ale ak si ho dávala do rúry ,tak jednoznačne musíš trošku pokvapkať , či potrieť olejom a dať do dobre vyhriatej rúry

niky13
16. nov 2012

@megika1 poprosila by som receptik na ten chlebik. Vyzera ukazkovo. 🙂 Dakujem

Ja dnes nevarim, mame od vcera granadir a parene buchty pre deti, paprikove zemiaky s pangasom pre velkych a fazulovu polievku s udenym uz jeme od utorka. 😒 A este kysnuty tvarohovy.

nextik
16. nov 2012

Poradite niekto dobry overeny recept na Borsc - dnes to chcem urobit prvy krat. Dakujem 🙂

womankc
16. nov 2012

@megika1 no tak ten sa ti krásne vydaril

bklaudia
16. nov 2012

ahojte. vcera sme mali mäsom plnené palacinky, vyšňovy zakusok. na dnes spravym vypražany karfiol.

januschka10
16. nov 2012

polievku z lupaneho hrachu a robim aj gulas. ja na obed este telacie rezne zo vcera s ryzou.

womankc
16. nov 2012

@lencyca heheh to máš ešte dobré, môj malý sa zabával tým, že škrtal zápalky a to napríklad v špajzi , prišla som na to , že som stále cítila smrad ako keď smrdí umelá hmota a naraz som náhodou zbadala, že mám kúsok poťahu na police ohorený a neskôr som v jeho deckej izbe našla vypálené zápalky nastrkané v medzierkach v plávačke pod radiátorom a schovával si tie zápalky na balkón do rohu, ktorý nebolo vidno z okna , vedel , že tam málo chodím. to mal tak cca 7 rokov? už si nepamätám . Teraz prešiel na vyšší level, staršia mi bonzla, že skúšal naštartovať moje auto a s úspechom 😀 😝 , alebo minulú zimu si zlomil ruku v zápästí , lebo sa chcel snowbordovať a nemal ale snovbord tak si pod každú nohu dal jeden lopárik , bol na tom svahu presne pol hodiny
😀

gianni
16. nov 2012

dnes kurací vývar s pečienkovými haluškami, pečené rozobraté kurča s ryžou a z pŕs bude zajtra čína...

chorale1
16. nov 2012

my dnes morčací vývar lebo malý je chorý tak mu dobre padne a francúzske zemiaky 🙂

womankc
16. nov 2012

@nextik jéj ja mám doma jeden fakt skvelý a overený recept, len to je ti asi na prd. Presne si postup nepamätám. Skúsim ti to tak od oka povedať
takže na cibuľke si orestujem hovädzie mäso pridám trošku čierneho korenia a mletú sladkú papriku podusím chvíľku, pridám tam nastrúhanú nahrubo koreňovú zeleninu /mrkva, petržlen, zeler / neskôr pridám bravčové mäso / vynikajúci je aj s pridaním baraniny a aj morčacie som už dávala, dolejem vody a dám variť, pridám nové korenie , čierne korenie, bobkový list a varím , keď je mäso polomäkké pridám nakrájanú sladkú kapustu, postrúhanú cvikľu na hrubo / môžeš pridať aj sterilizovaný, ak inú nemáš práve / môžeš dať aj zemiaky rovno , ale ja zamiešam osobitne uvarené . Keď je všetko mäkké pridáš ocot podľa chuti, docukríš , dosolíš / ja si dávam aj domácu vegetu / a primiešaš zápražku z múky , trošky mletej papriky a zamiešaného pretlaku, premiešaš necháš prevariť a hotovo, do každého taniera pridáš kôpku kyslej smotany a my si dávame aj kôpor, tento recept je fakt vynikajúci, neskôr ak nezabudnem pridám ti presný rozpis, ale hádam som na nič nezabudla
CHcem upozorniť, že pravý boršč nie je z kyslej kapusty, ale aj také som už videla recepty, to len tak, že ak náhodou si z kyslej chcela robiť

luciaq
16. nov 2012

zeleninova polievka, dusene kuriatko a zemiakova kasa a hruskovy kompot

womankc
16. nov 2012

@bklaudia aký višňový zákusok, hoď recept

summer_103
16. nov 2012

ja dnes robim grilovane krevetove spizy s grilovanou zeleninou a bagetou, zajtra bude peceny losos s lahkym zemiakovym salatom a v nedelu pecene kuriatko s plnkou a ryzou 🙂

womankc
16. nov 2012

ja som včera nevarila , ale urobila som z cestoviny, čo som mala k tomu námorníckemu gulášu iné. Keď som ich brala od babky, tak sa práve u nej napchávali hriankami s cesnakom a hriankovou / pikantnou!/ zmesou. Tak som im už ten guláš nechcela dávať. Malej som urobila tie cestovinky s maslom a grankom a ona ich odsunula , že tie nesťem daj mi cesnakové . No skoro som odpadla. Tak som jej druhé urobila s cesnakom prepučeným a poliate kečupom a strúhaným syrom, aj staršia si dala také a mladý je sladký, tak ten zjedol tie grankové a neožehlila som nič, lebo som sa zatrkotala u susedky a keď som sa konečne domov vrátila ,tak bol už doma mm , čo mal prísť až v piatok , tak už som sa na všetko vykašlala a obaja sme svorne pri telke zachrápali a zobudili sa až ráno o pol štvrtej, no fuj taký spánok blé

womankc
16. nov 2012

dievčatá, niekto ste tu dávali recept na terinu s kuracej pečienky, asi na ktorej strane to bolo, neviete nietko , inak dalo by sa to urobiť aj z bravčovej?? mám veľa bravčovej pečienky a aj baranej, len ja to teraz nemôžem a decká to moc nemusia, ale paštétu by zjedli

megika1
16. nov 2012

@niky13 😉 klasický zemiakový chlebík rokmi overený 1 kg hladkej múky T650 ,3 varené zemiaky z obeda,z kaše,ale najlepšie z predchádzajúceho dňa,1 PL cukru,1 PL octu,3 lyžičky menšie kávové soli,1 kocka droždia,alebo sáčok sušeného droždia,600 ml vlažnej vody,1 kávová lyžička drvenej rasce,2 PL olivového oleja,ručne znetiem,cesto nemá byť riedké,miesim kým sa mi neoddeľuje od stien misky,nechám podkysnúť na teplom mieste ( počas reklám 😀 😀 😀 😀 ešte prehnetiem 2-3 x) dám na plech asi tak po 1,5 hod- 2 hod.kým sa mi nahreje rúra podkysne ešte na plechu,prežehnám,potriem pred vložením studenou vodou,trošku nadrežem vrch ako na bagetách vo vyhriatej rúre na 200 st. pečiem asi 45 min.podľa chrumkavosti kôrky,po vypnutí z rúry ho znova potriem studenou vodou a šupnem do zbytkovej teploty na 2-3 min. prežehnám a vyberiem na drevené denko nech sa nepotí na plechu...skladujem v papierovom sáčku,alebo v ľanovej utierke ....nie v chlebníku,hoci je nádherný ...zdá sa byť zložité,ale je rutina a tá chuť 😵

daniz
16. nov 2012

dnes bude asi pizza, ideme pravdepodobne s deťmi pozreť do hvezdárne. Tak uvidíme, pretože je akosi zatiahnuté. ☹

lucikatn
16. nov 2012

krémová brokolicová polievka s bake rolls a pečené kura na cesnaku s dusenou kapustou a knedľou

megika1
16. nov 2012

@womankc ďakujem,nedá sa pokaziť 🙂

lululka555
16. nov 2012

@womankc ahoj ja som davala a dnes ju idem aj robit,len co sa mi pecienky rozmrazia http://dobrejedlo.pluska.sk/dobre-jedlo/clanky/...

sweetlemon
16. nov 2012

@michaelamilan jeej, supeer, dakujem za receptik 🙂 jasne, ze ked vyskusam, dam vediet 🙂 a to sa teda cele vari? a ako dlho, len chvilocku? no, tesim sa uz 🙂
inak vcerajsia vianocka sa vizualne velmi podarila, aspon mne sa teda velmi paci 🙂 co sa tyka chuti, dost nevyrazna, jedine, co tam citim, ze to drozdie 😀 zrejme malo cukru, alebo mozno vanilkovy cukor by som tam pridala. nabuduce skusim iny receptik 🙂

sweetlemon
16. nov 2012

@natal12 tak drozdie nakoniec nakysle, ale az v ceste. bolo krasne nadychane 🙂

abriela
16. nov 2012

Kupila som syr - KRAL syru na zapekanie (hermelin), tak idem vyskusat zapekane zemiaky.
Postup je ako pri francuzkych zemiakoch - varene zemiaky, syr, spenat, vajce, asi pridam aj klobasku a vrstvy sa to. Som zvedava ake to bude.

womankc
16. nov 2012

tak tieto koláče u mňa totálne vyvolali nostalgické spomienky na moju nebohú milovanú babičku a aj tetu

http://varecha.pravda.sk/recepty/zmrzle-kolacik...

to boli koláče mojeho detstva, len oni ich necukrovali takto a robili, orechové, makové s mandľou na vrchu , tvarohové a s " jabkovejma povidlama" a tie som mala najradšej . Spávala som na pelande v kuchyni a babička mala taký ten starý selský dom a mala tam veľkú pec " kamna " a ja som sa budila na prvé buchanice, keď začala rozkurovať a miesiť a variť a takto na tej posteli som ju sledovala , čo robila a veru neraz som vyliezla až pred obedom a to ma už čakali takéto koláče a bílý kafe, alebo chléb s máslem sýrem , salámem a jeho chuť mám doteraz na jazyku. Vždy som sa na ten chleba tešila , v každom meste , krajine , dedine ten chlebík má inú chuť
Krásne decké časy a čo ma vždy strašne udivovalo, že vlastne som sa k nej dostala raz za rok , cez prázdniny a ona mala už pre mňa vždy nachystané nejaké vecičky na oblečenie a tak a vždy presne trafila veľkosť . Vždy sme mali takú tradíciu, že ma vzala do takého väčšieho mestečka / sviatočne sa vyobliekala a aj mňa / , tam sme dali kvety a sviečku na hrob dedovi / druhému manželovi a samozrejme ešte jeden výlet aj do dedinky, pokloniť sa na hrob aj môjmu dedkovi /odtiaľ sme prešli do kostolíka , potom do cukrárne, tam som si mohla vybrať koláčik, aký som chcela a veru vždy to bola takzvaná brambora - isto to poznáte piškóty dve a medzi tým čokokrém a obalené to bolo v tej hmote zo sušeného mlieka a obalené v kakau no a potom ma vzala do malého klenotníctva a vždy mi tam niečo kúpila , či strieborný prstienok, keď som mala trinásť , dostala som retiazočku striebornú s príveskom 13 a keď som mala 15 tak to mi povedala, že už som vlastne žena a darovala mi môj prvý zlatý prstienok, bola to obyčajná žena, ktorá sa neskutočne nadrela v živote, ale bola totálne super a vždy si dala záležať na takých veciach, na ktoré iný zabúdali bola super ako hovoril pán Werich " taková fortelní ženská "

lencyca
16. nov 2012

@womankc sikovne deti 😀 sirky mam schovane,ale zato stale stuka zapalovanim iskier na sporaku...uz ho napadlo prisunut si aj stolicku a pustat si vodu,som dufala ze ho to este nenapadne,ale je velmi napadity,vynajde sa 😀 varit pri nom je narocne,je vsade,vsetko mi vysypa,chce pomahat,zlaticko nase...starsieho napadlo napchat sirky dedovi do zamku na aute,to bolo kriku... 😀

lencyca
16. nov 2012

dnesne mrkvove mufiny,su vyborne,som zvedava co povie mm,on je taky frflos-komentator,tak by si to mala robit,hentak... 😠 😀

lencyca
16. nov 2012

@zklimekova dakujem za dobry receptik na mufiny 🙂

mizulienka
16. nov 2012

@megika1 ten chlebik vyzera super, mas prosim ta nejaky recept? 😉 dakujem

lencyca
16. nov 2012

@lululka555 to je co?v zivote som nic take nepocula 😕 pecienky som mala rada aj ja,ale ako som bola tehu s prvym synom,odvtedy mi smrdia 😒