Čo dnes varíte? Dajte inšpiráciu

ozi
12. jan 2010

Nikde som to tu nevidela, tak to hádam nezamknú 😝

Neviem ako vy, ale ja vždy mám najväčší problém vymyslieť, čo navariť, tak píšte dačo na inšpiráciu.

levandullka
22. nov 2012

@michaelamilan Veď ja tiež užpečiem dlhšie.. Ale iba skúšobne z polovičných dávok 😀. Naostro začnem asi až teraz 😀

levandullka
22. nov 2012

@lululka555 Suhlasim, tak to beriem od teba ako oficialne povolenie 🙂. Zaciiinaaaam 😀

ifkael
22. nov 2012

@nelinka0401 kedze niesom stale ok, tak kupovane... 😎

lencyca
22. nov 2012

@danielaj Dani u "ktorého" si bola? 😉

miskap2111
22. nov 2012

@ifkael @titkovamiriam - inak aj ja mam velmi rada kuracie zaludky a vlastne akekolvek vnutornosti. Naopak, moj Belgicky priatel, ked sa dozvedel, ze bezne varim taketo jedla, tak ma na kolenach prosil, aby som mu to ani nikdy neukazala, nieto este navarila, lebo by to zle skoncilo 😀 Ale on teda nezje ani taku pochutku ako "foie gras", co je husacia pecen - podla mna najvacsia lahodka na svete. 🙂

bubo1104
22. nov 2012

@salma22 pekne si to napísala len , aby to nečítala svokra . Ten receptík , čo som pridala ja na medovníčky , tak tieto sú mäkkučké od 1 dňa až do nevidím . Určite si zuby nevilámete
@michaelamilan som rada , že sa tu nájdu žienky šikuľky , držím palce , nech Ti to ide od ruky . A určite sa potom pochváľ , lebo tu ťa žienky ocenia . Môj muž , keď prichádza domov , tak že žiadne ahoj zlato , ale už zase vypekáš ty motovidlo , kto to bude jesť ? Takže asi tak

titkovamiriam
22. nov 2012

@miskap2111 aj ja mam rada pecen,ladvinky,zaludky..mnammm a pecen z kacice ci z husy,kralika-to je delikatesa 😉

miskap2111
22. nov 2012

@titkovamiriam ano ano! Uplny suhlas! a este samozrejme drzky a mam rada aj mozocek, ale ten uz na Slovensku bezne clovek nezozenie, ak teda nema domacu zabijacku, ale v Belgicku sa da bezne kupit - tak si to tajne kuchtim, ked je priatel v robote - len tak na cibulke - mnamka.. Ospravedlnujem sa vsetkym, komu byva z takychto dobrot nevolno.. 😀

natal12
22. nov 2012

baby ked robíte pečený čaj tak krajate hrozno aj jablka v supke ? či jablká osupete ? 🙂

natal12
22. nov 2012

a ten čajik sa može aj hned z plechu skonzumovat ? 🙂

michaelamilan
22. nov 2012

@bubo1104 ja keď pečiem, tak drahý vždy nosí do práce 🙂 dá kolegom v kancelárii a babám na office 🙂 Vždy ocenia nejaký koláčik či zákusok ku kávičke 😀 A ja som rada že chutí......potom posielam do práce receptíky a chlapi mi vždy odkazujú, že takto tú diétu nikdy nedodržia 😝 ......Som taký ich diéto-kazič, len čo keď ja tak strašne rada pečiem!!!!!!
A určite dám foto, sú tu milé žienky čo pochvália 😀
mno a budem sa modliť aby svokruška nechodila na MK 😎

lululka555
22. nov 2012

@levandullka ber to skor ako povzbudenie 😉 a cim zacinas? potom pofot 😉

levandullka
22. nov 2012

@lululka555 Neboj, fotacik je uz nabity, vianocne rekvizity na fotenie pripravene, suroviny nakupene, vsetky fotky budem davat sem, do mojho fotoblogu a aj na blog 🙂. Zacnem asi medovnickami, tie znesu dlhsie cakanie 🙂. Len ozdobovat ich budem asi dva dni 😀. Tolko kusov kolko mam v plane 😀

lululka555
22. nov 2012

@levandullka aky mas blog? ak to neni tajomstvo 😉
nooo taketo nasadenie sa mi teda paci 🙂 🙂

levandullka
22. nov 2012

@lululka555 Coby to bolo tajomstvo, zatial mi tak skoro nikto nechodi 🙂. Mam ho tak pre radost a dufam, ze casom sa zapaci aspon zopar ludom 🙂. http://levandullka.blogspot.sk/
Veru, nasadenie mam riadne 😀. Uz iba sa do toho pustit 🙂. Zajtra to asi odstartujem 🙂

abriela
22. nov 2012

@bubo1104 tvoj recept je zaujimavy, hlavne tym, ze cesto tak dlho stoji. si super, ze si sa s nami podelila. Kedze pises, ze medovnicky nadobudnu na objeme, to znamena, ze sa roztiahnu a nedrzia az tak tvar. Zaujima ma to preto, lebo je potom dolezite ake velke vykrajovacky pouzivas. U nas sa medovniku pecu len par rokov, ale prvy recept co sme mali, z medovnickou vznikli skoro lokse vo velkosti dlane. Boli chutne a pojedli sa (aj ked u nas neplnkove kolace az tak neletia), ale vyzerali neesteticky.

abriela
22. nov 2012

@danielaj ja mam nakup cca za 50E od cinana, ale priznavam sa, ze okrem mini vykrajovaciek aj to je z tesca, som ich este nepouzila. Snad teraz na nejake suche kolaciky.

lululka555
22. nov 2012

@levandullka zajtra si ho popozeram poriadne,dnes sa uz musim venovat mm 😉 ale fandim ti 😉

natal12
22. nov 2012

@daniela ten pečený čajik ako voní dúfam že aj chuť bude dobre 😅 a bábovečka je hotová len sa ešte nenačala 🙂 a ten cesnakový dresing je suprový dala som kyslú smotanu,soľ, vegetu, trošku bambina, trošku tatárskej a parádny je 😉 ja sa tu rozplývam nad ním 🙂 a k syru a zemiačkom vareným alebo ku hranolkám je dobrý 🙂

levandullka
22. nov 2012

@lululka555 Jeej, dakujem, si zlata 🙂. Chod sa mu povenovat, aj ja pojdem, lebo som tu na MK nejako extra casto sa mi zda 😀. To uz nie je dobreeee 😀

natal12
22. nov 2012

@abriela ty si robila už ten pečený čajík ? 🙂 🙂

nakup
22. nov 2012

@ivanajelinek dám rozdelím sa dám ti ako je v recepte ale ja robím z polovičnej porcii je ich dosť noky - 1 kg hrubá múka, 10g prášku do pečiva, 320ml mlieka, 2 vajcia, 30g soli, a voda podľa potreby cesto musí byť hustejšie vymiešaš a cez haluškáreň pustíš do osolenej vody tak 10 minút varíš prepláchneš vodou pokvapkáš olejom premiešaš aby sa nezlepili po prášku do pečiva napučia a su dobré 😉

abriela
22. nov 2012

@natal12 nie nerobila a nejako sa na neho ani zatial nechystam, lebo nemam rada ovocne cajiky, skor bylinkove a cierny.
A citam, ze si sa rozbehla a varis, pecies.

nelinka0401
22. nov 2012

@lululka555 ahoj moja,počuj ked si robila tie pečienky na terinu kedy si dala polovic tej šlahačky?

natal12
22. nov 2012

@abriela ja som ho akurát dorobila 🙂 no mna to baví a moc 😉

natal12
22. nov 2012

Expresná jablková bábovka od @danielaj . Fantastická je ! 😉

Pečený čajík už upečený 🙂

a nakoniec obložená misa 😉

mirage
22. nov 2012

@titkovamiriam
No ja pach vnutornosti zacitim na kilometer, toto u nas nehrozi 🙂

Ja dnes inspiracia odtialto - pecena- grilovana zelenina/ cvikla, mrkva, cesnak, pastrnak/ s dresingom, husta fazulovica Jokai a cuketovo zemiakove placky bez muky.

Varim si domace vyvary, zeleninovy uz bubla, zajtra to bude z kosti, pomrazim ich do teglikov a vobec nepouzivam chemicke bujony 🙂

mysiatkoo
22. nov 2012

@danielaj 😀 😀 😀 😀 😀 som sa pobavila ... dnes som vykupila cinanov aj ja 😀 😀 😀 😀 😀 tiez na zaklade informacii tu... 10E za nakup tak v hodnote cca 40 v e-shopoch...

mysiatkoo
22. nov 2012

@bubo1104 toto cesto mi lezi uz 2 tyzdne v spajzi... dam vediet ;)

kikatko
22. nov 2012

@mysiatkoo a čo si tam kupovala ak smiem vediet? lebo v nás je cena čínan- obchod zajedno