Čo variť na dovolenke pri mori?

maata12
19. apr 2012

Ahojte 😉 Kočky poraďte mi, už začínam pomaly robiť zoznam vecí na dovolenku a rozmýšľam tiež nad tým, čo tam budeme variť. Ideme síce až o 2mesiace, ale ja sa už neviem dočkať 😀 .. Keďže ideme do Brely, ktorá je vraj najdrahšia v Chorvátsku, tak by chcela čo najviac jedál pripraviť a hlavne ešte predtým vymyslieť doma. Tiež nemám skúsenosti zo zaváraním mäsa, prípadne aj hotových jedál, tak by som bola veľmi rada, keby ste mi poradili...
Vopred Vám ďakujem za Vaše skúsenosti, prípadne recepty 🙂

irriss
19. apr 2012

My bydlime u more, predpokladam, ze Ty budes take blizko..
kazdopadne respektuj "slunecni hodiny a bezpeci" maleho😉
To znamena, radeji varit doma a jist doma..neprehanet to tim, ze navaris doma a utikas k mori na cely den...a konzumujes jidlo na plazi.
I kdyz vecere na plazi je super - takove rizoto muzes i studene, testoviny na studeno take..zavrenou pizzu i z listoveho testa take, tunaka s rajcaty...variant je hodne.. 😉
My na plazi obedvame ovoce a vecerime studene vecere.., ale ja uz mam deti velke.
a nebo jdeme rano a obedvame doma...(lehce) - vetsinou testoviny a nebo ryzi..

adriana7
19. apr 2012

@maata12 , ovocie a zelenina sa ti nikdy neskazí, aj my to tak robíme, na pláž nosíme banány, ananás, jablká...veď určite vieš, čo máte radi, hlavne to na apartmáne dobre umyjem a dám do sáčkov (slúžia potom aj na šupy a ohryzky 😵 )...šalát napríklad robím do uzatvárateľných dóz a len umyté nakrájam. zvlášť mám potom nálev alebo dresing, čo sa nepokazí: olej, ocot, vegeta...alebo olej, balzamiko, horčica, med, proste také light, nie majonézové, alebo jogurtové, také robím až večer na apartmáne...ale väčšinou večeriame v reštauráciách, sme vegetariáni, takže "povrče na žaru" to istí 😀
...inak beriem zo sebou na raňajky doma vyrobené a zasterilizované nátierky...alebo ak ľúbite musli, ja robím veľkú dózu, potom len zalievame sójovým mliekom, to sa nepokazí vôbec 😉

maata12
autor
20. apr 2012

@irriss
@adriana7 Ďakujem Vám kočky 😉 Keďže máme drobca, určite cez obed budeme v apartmáne, takže pokiaľ sa vyspinká niečo rýchle a ľahké ukuchtím... Raňajky zvládneme s cereáliami, prípadne chlebíkom a večere by sme tiež riešili v reštikách. Doteraz sme boli vždy pri mori s polpenziou, takže mám trochu obavy ako to zvládneme... Hlavne nechcem brať pol auta potravín, čo sa bude dať kúpim tam. Majte sa pekne 😵

elise
21. apr 2012

@maata12 doma simôžzeš predpripraviž zavarane mäsko ale dobre su cestoviny s omáčkami🙂 ovocie je super a napriklad take palacinky by tiež boli super, určite tam bude miestny obchod s potravinami. dobré su ľahke polievočky.určite by somspravila aj puding. na večeru bysom šla asi ajna nejaku pizu 🙂ale hlavne je dôležite že budete spolu🙂krásnu dovolenku

alenka600
21. apr 2012

Ja som si tiez zavarala mäso do flias. Bud si to das na studeno s chlebom, alebo si len uvaris ryzu, cestoviny.

@elise @adriana7 Baby vy ste pisali, ze sterilitujete. Hodite sem navod? Dakujem!

elise
21. apr 2012

@alenka600 ja predvarim mäsko ochutene tak že je už len kuščok uplne uvarene aj so šťavovou (inak zásadne robim všetko na bravčovej masti a to tiež beriem v malom výživovom poháriku (inak použivam z ikei tie z džemov) masť zo sebou. ak to mám v pohároch dám to uplne po okraj a po okraji pohása prstom nanesiem stelirizátor ako na uhorky proti plesni zavičkujem a sterilizujem v trube na plechu s vodu obalené utierkou a varechou medzi dverami truby pri 180 stupnoch tak cca 20 minut potomvyberiem poháre a ešte zatlačim viečkovsačom alebo utiahnem (oidka viečka ) a otočim dole hlavou . vydrži to mäsko dlho takto robim nielen bravčove ale aj pečene po upečeni🙂

adriana7
21. apr 2012

@maata12 , až keď som navštívila obchod v taliansku a chorvátsku, zistila som, že za rovnaké peniaze kúpim hotové jedlo v reštike ( a to bez haldy riadov, môjho dvojhodinového krepčenia pri sporáku, atď), zrejme v prímorských letoviskách majú potraviny takúto "turistickú" prirážku 😀

modrofuzik11
21. apr 2012

ked sme si pocas dovolenky varili, tak to boli zvacsa cestoviny s nejakou predpripravenou omackou. myslim si vsak, ze netreba toho brat vela. ved je clovek na dovolenke, tak by si mal oddychnut (napr.aj od varenia🙂)

adriana7
21. apr 2012

@alenka600 , ja sterilizujem vegetariánske nátierky, robím ich do malých pohárikov a v klasickom hrnci, ja mám zepter, ktorá má aj kruhové strúhadlo a to, keď otočím, slúži na dne ako tá mriežka. do malého mi vojde 7 pohárikov, vody dám do 1/3 výšky pohárikov a varím na miernom stupni (len aby to raz za čas urobilo žblnk) 20 minút, a potom vyberiem a zabalím do deky hore dnom, ráno to už len vyložím do špajze....raz som urobila takú blbosť, že kôli chuti som dala do pomazánky tebi (inaktivované droždie), ale zrejme sa mojim pôsobením dajako aktivovalo 😀 ) a všetko sa mi pokazilo, až vrchnáčiky strieľali

matapo
9. apr 2013

Ahoj, aj my ideme v juny na dovo s malymi (3,5 a 1 rok) do HR. Doteraz sa nam osvedcilo vziat so sebou zavarene jedlo (maleho oblubene - gulicky v paradajkovej omacke, svieckova, kuracie so stavou... take co ma vela omacky a stavy) a ja to robim tak ze ked bezne varim uvarim viac a pred dovarenim z hrnca odoberiem a hned dam do flias este take horuce, zatiahnem, dam do hrnca s horucou vodou (ponorene az po okraj) a necham cca 15 min.este povarit. Potom uz len vytiahnem a je to 🙂 Nikdy sa nam este nic nepokazilo a zacinam s tym cca 2 tyzdne pred dovo. 3 tyzdne takto zavarene jedlo urcite vydrzi. A tiez beravam aj nejake mrazene jednlo, v prenosnej chladnicke v pohode vydrzi tu cestu do HR. To mozes pripravit aj o cosi skor. No a tam uz len spravim ryzu, zemiaky,...no a cerstvu zeleninu k tomu 🙂. A tiez neni problem uvarit hoc aku polievku, pokial deti cez obed spia. Vsak ta sa vari takmer sama 🙂 S mojimi detmi teda hlavne so starsim synom je to tazke, ma svoje oblubene jedla a tak hocico do neho nedostanem ☹ no a dcerka ta je zas este malinka takze tiez nemoze hocico, takze musim naplanovat stravu na kazdy den pre nich, ale je to taka preddovolenkova priprava kt. si uzivam 🙂

maca_p
9. apr 2013

baby, ved tam maju tolko vela vsakovakych dobrot, ze sa vam neoplati nic brat z domu okrem vysmazenych reznov na cestu 😀

lumarque
24. jan 2014

@adriana7 moyem sa spztat, ako zavarate tie vegetaianske natierky? Ako ich robite? dakuejm

1elluska1
1. okt 2014

čavte baby toto je super debata - perfektné rady dávate, nechám sa inšpirovať do budúceho roku! ja mám aj doma problém čo variť nie ešte tak na dovolenke 🙂. My chodíme do HR a na raňajky sa nevieme dojesť toho ich bieleho chleba s nutelou a džemom ... a ak varím tak len super rýchlovky, mäsko šupnem na panvicu zemiačky.. tiež fičíme na krupicovej kaši. Nemáte nejaké dobré typy čo variť ako rýchly obed aj mimo dovolenky?

mamadana2
1. okt 2014
Používateľ mamadana2 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mamadana2.

dobry vecer holky, elluska ja mam najradsej ked potrebuje nieco rychlo, len tak kuracinku na panvicu s nejakym dobrym korenim. teraz mam doma eru Podravky, manzel mi doniesom z prace vsetky 4 nove prichute asi to budem minat 5 rokov 🙂 ale su velmi dobre, naposledy som do kuracieho rizota dala malu lyzicku tej prichute kurca a uz som to nicim inym nedochucovala. bolo to sup sup a chutilo nam. dajte do toho trosku zeleninky vsetko pomiesat a hura obed na stole 🙂

monikamony
7. mar 2016

@elise
Dobry den co myslite pod tym prstom nanesiem sterilizator po okraji.Aky? Dakuhwm pekbe

elise
7. mar 2016

@monikamony kupujem stelizator na uhorky je v takych sackoch prasok.

evittam
7. mar 2016

Čo variť na dovolenke pri mori?!!!! No nič! Ísť na takú dovolenku kde si to užijem a nebudem určite variť a podobne - to inak radšej môžem zostať doma! 😉 😀 😀 😀

maja2005
7. mar 2016

Ahojte a tym co sa nechce zavarat alebo nemaju na to cas nam sa velmi osvetilo jedlo v krabicke Expres Menu je to ceska poctiva kuchina, staci si k tomu zobral uz len prilohu ryzu, cestoviny. Vrelo odporucam jedna sacok je pre 2 osoby ale nam to stacilo pre dve osoby a 3 male deti 🙂
Ja som tiez zavarala do flias ale toto sami viac paci....

vlastulina1
7. mar 2016
Používateľ vlastulina1 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od vlastulina1.

@maja2005 to sa da kupit v obchode??

maja2005
7. mar 2016

My to kupujeme v jachtarskom obchode Avar Yacht, maju aj internetovu stranku a viem, ze posielaju po SR a v BA to maju v kazkom jachtarskom obchode, lebo to vymysleli jedlo na plachetnicu 🙂

vlastulina1
7. mar 2016
Používateľ vlastulina1 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od vlastulina1.

@maja2005 dakujem velmi pekne, skusim to pozriet🙂

evkafekete
7. mar 2016
Používateľ evkafekete je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od evkafekete.

@maja2005 a cenovo to nie je drahe?

zsoja
7. mar 2016

najlepsie ist na dovolenku kde mate stravu zabezpecenu

maja2005
7. mar 2016

cca 5€

evittam
8. mar 2016

@zsoja Presne tak, ja by som na dovolenku kde musím variť nešla - buď si idem užiť a oddýchnuť alebo "kmitať" ako doma - no na to sa môžem z vysoka vy...ť.... 😉 😀

michaelkanr
8. mar 2016

My sme sa teraz vratili zo sydney, jedli sme aj v restauracii ale aj sme si nieco pripravili na hoteli-mali sme tam chladnicku a mikrovlnku, takze carovat sa nedalo🙂 ale jednoduche veci a zdrave sa dali-casto sme jedli zeleninovy salat (kupili sme zmes miesanych salatov) napr s tuniakom v konzerve alebo udenym lososom, robili sme si wrapy so zeleninou a napr grilovanym kuratom (dalo sa cele kupit v potravinach), nejaka husta polievka v konzerve (citali sme zlozenie, aby tam boli len dobre veci). Myslim ze ked obedujete niekde na plazi, tak vecera staci takato jednoducha a lahka.

kacarina
8. mar 2016

Babule, nemudrujte, kazdemu to vyhovuje inak ... my ked sme boli s malymi detmi (1-2 roky), tiez sa nedalo ist na obed do restiky, ked krpci akurat spavali cez obed ... prisli sme na apartman, deti sa najedli a isli spat a my sme mali 2 hodinky kludu, cize sme si spravili lahky obed, oddych na terase v tieni alebo pospat s detmi ... ak to rezim deti dovoloval, skôr sme potom pri podvecernej prechadzke zvladli v restike lahku veceru ... akurat ozaj nevlacim vsetky potraviny z domu, len nejaky zaklad (nase musli, kavu, domaci dzem a med, trochu ovocia a zeleniny z domu zo zahrady), lebo s nakupom v HR nie je problem ... a co sa varenia tyka, zvycajne v lete v tom teple aj tak nejeme "velke" a "tazke" jedla, cize to väcsinou boli cestoviny na rôzny spôsob, kuracie mäso s ryzou, obcas ryba, alebo cestovinovy salat, kuracie mäsko s cerstvou zeleninou (ako salat), lečo ... a na to vsetko sa daju potraviny kupit tam. PS: Ja som mala vzdy rada tu volnost, vlastny apartman, vlastna kuchyna, ked chcem varim, ked nechcem, nevarim ... na ranajky mozem ist (na terasu) aj v nocnej koseli a neupravena 😀 , veceru v lete obcas nemusim vobec ... takze tak ... "každému, čo jeho jest" 😉

sojorez
8. mar 2016

My chodime do apartmanov s vlastnou stravou vzdy 🙂 vlastnu myslim v zmysle,ze varime sami,vzhladom na deti alergikov...z domu beriem iba veci na cestu a prvy den- napr.vodu,cestoviny,detsku vyzivu,nejake pecivo,syr,ovocie a zeleninu... potom odsypavam do nadobiek z kinofilmu 🙂 korenie/ to este z trampskych cias 🙂 a sol,caj,kavu 🙂 zvysok kupujem v obchode,ceny su porovnatelne... odsledovane je,ze ranajky vacsinou ich uzasne slanace a buchty, cez den ovocie,na obed polievka,druhe im v tom teple vacsinou nechuti...do vecere ficia na ovoci a vecer bud grilujeme rybu,masko alebo ideme do restiky... nemam pocit,zeby som nejako extremne kmitala 🙂

moonshine1
8. mar 2016
Používateľ moonshine1 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od moonshine1.

No kazdy podla seba, niekomu to nevadi ze musi varit aj na dovolenke, ale tak mne by to vadilo.. na dovolenku si idem aj ja oddychnut tak nech sa o mna staraju aspon tyzden druhy

modrofuzik11
9. mar 2016

my na dovolenke vacsinou tiez nevarime, iba prilezitnostne nejake cestoviny, proste iba rychle jedla, musia byt vydatne ranajky a kvalitna vecera vacsinou v restauracii. Samozrejme ak by sme nemali peniaze na restauracie, tak by som inac rozmyslala, ale suhlasim s nazorom, ze dovolenka je od slova dovolit si, uzit si.