Čo zvyknete variť na oslavu narodenín?

ada_alica
26. dec 2022

Dievčatá čo zvyknete variť na oslavu narodenín? Prídu rodičia a brat s priateľkou. Vždy som piekla kačicu, lokše a červenú kapustu ale to mama robila dnes.... takže musím niečo iné vymyslieť

viestta
26. dec 2022

Svieckovu

pribinak
26. dec 2022

@ada_alica napr panenka

nikto2234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katica06
26. dec 2022

@ada_alica u nás hovädzí wellington

heni79
26. dec 2022

Čokoľvek, čo vám chutí. Špagety nie. 😉 A s mamou si sa prečo nedohodla vopred? 🤔 Asi by som dala kura/rezne a prílohu. Takto tesne po sviatkoch ani to nie. Čo tak ísť do netradičného jedla? Zeleninové, sushi, šaláty? Alebo to posunúť na level "čaj /káva o piatej" a zákusok? @ada_alica

brendaa
26. dec 2022

@ada_alica prírodné mäso na akýkoľvek spôsob, opekane zemiaky a ryza, zeleninový alebo salát s hlavkovej kapusty...

ada_alica
autor
26. dec 2022

@heni79 lebo mama keď si vezme niečo do hlavy cez to vlak nejde 🙄 väčšinou sa už len prispôsobím....

0silvia0
26. dec 2022

@ada_alica urob raznici, reznov a kacic a peceneho masa je uz kazdy aj tak prejedeny

moni2522
26. dec 2022

@ada_alica ja by som urobila mäso na hríboch, to my máme veľmi radi s ryžou a hranolkami alebo stroganov 🙂 podľa mňa jednoduché ale nič sa tým nepokazí

ada_alica
autor
26. dec 2022

Ďakujem dievčatá, veľmi ste pomohli 🥰

deny81
26. dec 2022

@ada_alica ja som raz urobila zivansku, vsetko do slobalu, cez maso, zemiaky, zeleninu, hriby, dokonca aj posypala syrom. Vsetci si pochvalovali.

lindous
26. dec 2022

My keď je to spojené s obedom, tak bežne pečieme kurence a ku tomu ryža, opekané zemiaky, chlieb, kyslé prílohy, čerstvý šalát a každý si vyberie čo chce 🙂 a inak často len obložené misy s rôznymi mäsovými/syrovými roládami, šunky, syry, zelenina, zelerový šalát napr.

andrejka1974
26. dec 2022

@ada_alica a musíš mať teplé jedlo ja keď robím rodinnú oslavu tak robím studené misy a jednohubky a keď idem variť tak jednoducho rezne so zemiakovou kasou

h2
26. dec 2022

Steaky, nejakú dobrú omáčku (hubová, nivová, zo zeleného korenia...) a opekané zemiaky.

pinkgirl
26. dec 2022

Obrátené rezne a k tomu šalát zemiakový klasika alebo židovský, kľudne ryža. Alebo pečená krkovička, knedľa, kapusta.

kitycat
26. dec 2022

Vsak kludne sprav zse kacicu. Mozes urobit inu knedlu karlovarsku, zemikovu, nemusi byt parena.

Vsak kacka mnam, to by som aj ttyzden jedla s loksami

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luccija
26. dec 2022

@ada_alica panenku s hribami, nivou ryžu....roštenku opecenu cibuľku, volské oko

kitycat
27. dec 2022

@elizabet173 vec chuti. A ak im chuti "nie je o com" 😁

lubisvecko
27. dec 2022

Naposledy som robila panenku na sipkovej omacke s opekanymi zemiakmi. Neviem podla mna si z tohto nejako extra netreba robit hlavu 🙂