Homemade rastlinné mlieka

ildici12
11. dec 2012

Ahojte maminky, najde sa tu niekto kto doma robi ryzove, ovsene, spaldove atd. mlieko? bola by som rada keby sme sa podelili o recepty, postupy, mozno sa v tom zlepsime 🙂 🙂 tak na zaciatok by som pridavala ja ako robim ryzove a ovsene mlieko:
pol hrnceka naturalnej ryze varim cca 3 hodiny ( alebo v tlakaci 3/4 hodiny ) v 4 hrncekoch vody aby sa to dobre rozvarilo. a nasledne to len tycovym mixerom rozmixujem s pridanou vodou. z tohto mnozstva ryze mi vyjde cca liter mlieka, mozno viac
a ovsene robim tak ze 50 g ovsa dam namocit do vody na noc, na druhy den uvarim do zmaknutia, podla potreby pridam vodu a rozmixujem 🙂 tiez mi to vyjde na cca 1 ll "mlieka" 🙂 🙂

belllinka
11. júl 2014

Ahojte, vcera som robila makové mlieko. Mixovala som ponorným mixérom. Myslíte, ze to dostatocné, ked to iba s tým mixujem? A ako dlho skladujete taketo mlieka v chladnicke? dík 🙂

lilina22
22. júl 2014

@belllinka ja maximalne 2 dni v sklenenej flasi

sima7777
20. aug 2014

ja vyrabam rastlinne mlieka od vymyslu sveta, celkom experimentujem a mam na to MioMat. V podstate len das do nadoby ingrediencie a stlacis gombik - urobi sa to same. Na webe www.miomat.sk je kopa receptov na mlieka ale aj ine veci co sa daju v miomate varit, stale pribuda nieco nove a aj na facebooku miomatu je skoro kazdy den nejaky tip recept. za mna fakt odporucam

cicamica1980
11. sep 2014
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

@demo
@ildici12
@nika1988
@tinka_21
baby, da sa rastlinne mlieko puzit napriklad na palacinky?
alebo napenit ako penu na kapucino?🙂))

demo
11. sep 2014

@cicamica1980 na palacinky sa da použiť hociake rastlinné mlieko. Rozdiel nie je cítiť vôbec. S tým napenenim neviem, neskusala som.

cicamica1980
11. sep 2014
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

@demo dakujem, kolko mandli potrebujem napr. na 3 deci mandloveho mlieka? dakujem

demo
11. sep 2014

Robím podľa tohto receptu: http://www.varimezdrave.cz/mandlove-mleko/. Ale na palacinky je mandloveho mlieka škoda. Stačí ti ovsene.
@cicamica1980

cicamica1980
12. sep 2014
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

@demo a mas plis recept aj na ovsene mlieko?
dakujem

demo
12. sep 2014

Ovsene kupujem v Dm. A koľko ml denne vypije?

sima7777
23. sep 2014

ovsene aj mandlove robim v miomate. madlove je super, pijem na litre 😉 ovsene ma taku zvlastnu konzistenciu, ale tiez je chutne, davam do neho aj skoricu na dochutenie. tu je recept na ovsene: http://www.miomat.sk/recepty/ine-rastlinne-mlie... a aj navod na mandlove z miomatu:

https://www.youtube.com/watch?v=d_lAER4QIv0
nika1988
29. okt 2014

@cicamica1980 samozrejme dá sa použit všade kde aj obyčajné klasické mlieko ja drobcovy robím všetko z rastlinného mlieka a aj druh mlieka si dávam podla toho čo robím Napríklad koláče zákusky plnky pudingy šlahačku kašu a proste na sladký sposob dávam - mandlové orechové makové kokosové ked robím polievky mliečne alebo niake omáčky dávam ovsenné pohánkové špaldové a mohlo by sa aj sojové ale ja ho nepoužívam malí je alergický na soju

nika1988
29. okt 2014

@cicamica1980 a aj napenit sa dá úplne v pohodičke

vavrenka
19. nov 2014

@ildici12 ahojcek, toto je super temicka, prave v tomto obdobi riesim, ci sa dat na domacu vyrobu alebo nie, halvne kvoli financiam. oplatia sa fiancne tie mliecka robit doma?

ildici12
autor
20. nov 2014

@vavrenka ahoj Lenka, urcite sa oplati, je to zlomok ceny toho za co kupis v obchode. je s tym malo prace, mas to kvalitne, nepasterizovane cize omnoho viac zivin 🙂 ja sice vascinou robim orechove a makove mlieko, to je naozaj rychlovka, ryzove som vzdala lebo to treba varit, nemam na to cas 😀

vavrenka
20. nov 2014

@ildici12 prave som dokoncila ryzove, spravila osm trochu hustejsei,a le je SUPER! chuti fakt mnami.
robis v miomate? jedine, co mi slo na nervy to cedenie 😝 😝 😝 😝 😝
orechove nemoze maly kvoli alergii,a le makove by som rada detom rada spravila pred spanim 😵
odkial cerpas recepty?

ildici12
autor
20. nov 2014

@vavrenka nie nemam uz kam dat pristroje navyse 😀 aj mi to pride take zbytocne vyhodene peniaze, toto vsetko vies urobit v hrnci a mixer urcite mas doma 😀 to cedenie je na nervy, ja som zo zaciatku tak pracne cedila ccez sitko, teraz uz len cez plienku, je to rychlejsi 🙂 recepty robim tak od oka, vydz v pomere 1diel orechov a 2 diely vody. a potom niekedy dochutim kakaom, vanilkou alebo bananom alebo vsetko dokopy 🙂 neviem inac ci to makove mlieko pomaha na spanok, na Sarke to rozhodne nevidim 😖

vavrenka
20. nov 2014

@ildici12 vanilkou dochucujes? to ako vanilkovym strukom? nemusi sa ten struk varit? ci? mna na tom stroji fascinuje to, ze hodim dovnutra a on uz urobi.
u nas aj ja aj hanka mame laktozovu intoleranciu, mm mlieko nepije vobec , jogurty si kupi asi tak 2x za rok a daminko ma alergiu na bKM, preto rozmyslam, ze by som zacala vyrabt vo velkom,a by som mala na pecenie, varenia a do kasi a tak, lebo su to strasne prachy kupovat hoci len v prasku nahrady mlieka a este to zlozenie 😖 ..

vavrenka
20. nov 2014

@nika1988 ty robis z tyh mleik aj slahacku??? ako?

ildici12
autor
20. nov 2014

@vavrenka to som neskusala, tam treba nejake zahustovadlo podla mna

vavrenka
20. nov 2014

@ildici12 a ako je so stou vanilkou?

nika1988
20. nov 2014

@vavrenka ano robím šlahačku to je prášok šlahačkový rastlinný ktorý sa dá kupit za pár centou len neviem si spomenut a do toho prášku si dáš aké chceš rastlinné mlieko a vyšlaháš šlahačku ked chceš možeš si to aj prisladit

ildici12
autor
21. nov 2014

@nika1988 a co je v tom prasku? myslim zlozenie? este som to nikde nevidela 🙂

demo
21. nov 2014

@ildici12 inak, raz tu niekto daval link na slahacku z kokosoveho mlieka. Pamatam si, ze sa.pouzivalo mlieko v plechovici - ta ked sa otvori, bez predchadzajuceho zatrepania, na vrchu je vyzrazana hustá hmota, na spodku konzervy redsia tekutina. Slahacka sa robila z tej hustej vrstvy. Neskusala som to, ale vyzeralo to dobre.

ildici12
autor
21. nov 2014

@demo ano to som uz pocula, ale podla mna tej vrstvy hustejje pomerne malo to by som musela kupovat aspon 2 plechovky 😝 a na druhej strane ja plechovky moc nekupujem kvoli BPA 😉

tinkakosice
28. jan 2015

@letasi mozem poprosit receptiky na mliecka? vopred dakujem

jerrik
4. feb 2015

ahojte, som velmi rada za tuto temu, my zatial ficime na kupovanom sojovom, ale kedze mame dvoch chalanov, tak sa chcem tomu vyhybat 🙂 vsetky moje tri decka a aj ja mame intoleraciu laktozy a bkm - tak radost 😉
spominali ste napenovanie mlieka - to sa mi podarilo len s pohankovym a museli byt na spodku hrceka kocku ladu (napenovala som strojom na kavu) skusala som sojove, ryzove, ale podarilo sa mi to len z pohankoveho. a od zajtra ficim uz aj ja na doma robenom mliecku - a basta 😀

syssu
18. dec 2015

Ahojte skúsené mliekarky ;) chcem skúsiť aj ja nejaké rastlinné mlieko zaradiť do našej kuchyne.. možno sa spýtam blbo, ale je nejaké s ktorým je lepšie začať napr. z hľadiska chuti? Alebo prípravy? Nech zvyšok rodiny hneď neodradím :D vďaka!

didia
19. dec 2015

Ahojte, a ako robite kokosove mlieko?

syssu
17. jan 2016

@nika1988 kdesi v diskusii si dávno písala o kokosovom mlieku.. podarilo sa ti potom? V čom si to mixovala? Ja som totiž skúšala, len neviem, či bol problém v recepte (zlý pomer kokosu a vody) alebo v mixeri (slabý výkon)..