Kupujete každý deň čerstvé pečivo?

21. mar 2024

Ahojte , kupujete čerstvé pečivo každý deň alebo zjete rožky , chleba aj na druhý deň ? Napadlo ma že sa spýtam na to ako to robia ostatní , bola u mňa na návštevu sestra s jej novým priateľom a on vraj nezje žiadny rožok z druhého dňa ale vyhadzujú to a bola som za divnu že som jej malému chcela dať chleba ktorý bol kupovaný včera a bol podľa nich úplne gumeny a nejedlý 😃 zaujmave že doteraz sa na to sestra tak nepozerala. 🤣

beronsche
22. mar 2024

No, nechcelo by sa mi kazdy den behat do obchodu.
Nakupim viac, hodim do mrazaku.

Ale takto vyhadzovat jedlo, Ako oni robia, to je chore...

kim12345
25. mar 2024

Nekupujeme každy deň,chleba mi nevadí 2-3 dňový a rohlíky si väčšinou zohrejeme na panvici a sú super chrumkavé.Skús

lienka175
25. mar 2024

U nás sa zje veľmi málo pečiva, chlieb kupujeme tak raz za mesiac, jeme ho kľudne aj na stvrty deň, proste kým sa nezje a potom zase dlhšie nekupujeme. Rožky tiež malo, ak mám miesto, dám do mrazničky, ak nie, zjeme aj trojdňové, prípadne nakrájame na kocky a ususim v rúre na krutony. Každopádne jedlo sa u nás nevyhadzuje a vedia to aj deti a bez problémov zjedia dvojdňový rožok a trojdňový chlieb. Ale taká mladá suseda mojich rodičov už vyhadzuje aj dva dni otvorené Bebe keksy či piškóty. Ja sa nemôžem pozerať na také plytvanie

dannieja
25. mar 2024

Nemáme radi staršie pečivo, preto to robím tak, že čerstvé kupujem dvakrát do týždňa keď idem kupovať aj iné potraviny, kúpim viac a čerstvé dám do mrazničky. Potom postupne vyťahujem z mrazničky podľa potreby a vždy máme ako čerstvé, žiadne ,,gumené."

lilienlilu
25. mar 2024

Fú vyhadzovať v dnešnej dobe len tak pečivo ktoré sa dá zužitkovať aj inak / od strúhanky po toast knedle sliepkam susedovi atď atď / co na to povedať .... asi sa majú luxusne ... A tiež by som sa pozrela na to z pohľadu pekára dosť ťažká práca... Smutné dnešné zmýšľanie

nikoletah
25. mar 2024

@hellionka ja napriklad mrazim len rožky z talianskej pekarne- tie su ozaj dobre. Take rožky z Lidla by som ani nekupila.

misinka866
25. mar 2024

kúpim a hneď to ide do mrazničky. vytiahnem, koľko ideme zjesť. keď náhodou niečo ostane nechám to usušiť a odkladám na strúhanku. nezjeme rožky z druhého dňa, radšej urobíme vo vajci. alebo krutonky

ajuska111
25. mar 2024

@martinkatinka uff, myslela som, ze som divna😅 ked ich tiez tak lubim

ajuska111
25. mar 2024

inak tiez mrazim, ja aj kvoli vseobecnemu plytvaniu potravin, ale aj kvoli tomu, ze ked chodim stale do obchodu, vzdy kupim nieco navyse a zbytocne minam. takze raz tyzdenne do obchodu na velky nakup a oecivo do mraznicky.

veronicka88
25. mar 2024

Balíme po 5ks a kupujem do mrazáku na 5 dní cca. Po ceste zo škôlky mám pekáreň kde kúpim občas rožky ale skôr sladké/slané pečivo. Keď sú v akcii v kauze nugatove croissanty aj to synovi zamrazim po 2ks nemám absolútne žiadny problém. Nevadí mi to.alr fakt sa mi nad pečivom nechce pozastavovali. Čo má viac ako dva dni dávame do hriankovač a alebo toadtovaca alebo robím zapekanky/chlieb vo vajci. Kupujem ak precenenie pečivo hlavne v bille na chlieb vo vajicku

nikayla
25. mar 2024

Ja zjem rožky len čerstvé, odkedy ma kŕmili starými rožkami pred operáciou žlčníka 🤢 Ale chlieb 2dnovy mi nevadi.

simca06022011
25. mar 2024

Pečivo pečieme, jeme kým je. Ak musím lebo... tak kupujem v pekárni kvaskove, vydrží dlhšie( plus rezervu mam v mrazaku:D). Rožky kupujem naozaj toľko co hneď zjeme. Tiež mi veľmi nechutia led sú tvrdé, ale nevyhadzujeme ani ak náhodou ostane :D využitie im nájdem.
Keďže nechodím denne nakupovať šľak.by ma trafil naháňať čerstvé pečivo:D

jania023
25. mar 2024

@deti95060810 aj u nas tak, len po pravde na druhy den mi chlieb uz nechuti ale zjem ho ked iny nieje🤣

babalenka
25. mar 2024

My zjeme pečivo aj na druhý deň.Obchod mám na skok od panelaku a keď mam voľno tak idem do obchodu každý deň.Ale až keď deti odídu do školy.Takze kupujem toľko , aby bolo na večeru na druhý denná raňajky a deťom na desiatu.Do mrazaka nedávam.a keď aj nám ostane z pečiva (dcéra keď si spraví griz na večeru) tak odkladám pre kamošku čo má sliepky a kone takže sa nevyhadzuje ,ale posunie pre zvieratá

sima161
25. mar 2024

Do mraznicky, kupim cely chlieb, viac rozkov a vytiahnem len tolko, kolko sa zje za ten den a ostatne dam do mraznicky.

khr2016
25. mar 2024

Chlieb kupujeme buď každý deň, alebo obdeň (máme pekáreň cez cestu). Rožky ano tie klasické su ba druhý deň gumové, ale my kupujeme rožky v kraji, kde je rožok ich vlastná výroba a ten je dobrý aj druhý deň. Ale inak ak je tvrdší, buď zapečieme v toustovaci, alebo co vajíčku.

nikpa
25. mar 2024

Od určitého času kupujem presny počet, ktorý denne zjeme, kupujeme len kusové pečivo, nie chlieb. Teda nič nevyhadzujem. A co keď niekto chce viac? Nestáva sa to ale keby predsa, mám doma vždy tie predpečene, co sa dajú ešte na 5min dopiect do trúby.

lakebabe
25. mar 2024

Pečivo moc nejem len rožky sem tam ale muž ma rad čerstvé a skoro každé ráno zbehne obchod mame minútu od domu a aj tak je už, hore . V mraziaku na to miesto nemám a toľko už prejde ráno

ihned13
25. mar 2024

Jednota ma najlepsie rozky , to kauf s tesco nikdy nekupujeme, este Billa ma dobre! Ved daj do mrazakua vyber len kolko zjete, zabalit do sacky ak vznikne namraza, oklepat a dat rozmrazit do noveho sacku, po rozmrazeni je uplne cerstvy ! A veru tak, ked sa zvysia a si gumene, obalit vo vajci a hotovo ! ziadne zbytocne plytvanie !!!

jaond19
25. mar 2024

Kupujem 1x do tyzdna a dam do mrazaku. Podla potreby vyberam, je to ako cerstve, aj rozky,aj chlieb, aj ine pecivo ako kolace, croisanty... Chleby kvaskove nie su gumenne na druhy den, klasické nekupujem, ani tie balené krajane, to je hnus. Ak nahodou nestihame chlieb zjest, opeciem ho na suchej panvici, vtedy ho lubia decka schrúmat jedna radost....

ihned13
25. mar 2024

To sestra nejaka fajnovkav je alebonten jej proatel ! Mamicka ho rozmaznala ze ani rozok na druhy den nezje. Asi chodia do obchodu kazdy den, Tak ako aj rozky aj chlieb sa da zmrazit, aj po mesiaci ked vytiahnes nic mu nebude! Keby zili od vyplaty do vyplat tak by takto neplytvali pecivom.My este aj starsie rozky susime a melieme na struhanku, cize ziadne vyhadzovanie!!!

ivec16
25. mar 2024

zje sa aj starsie pecivo, spevim vo vajicku, opeciem v trube, popripade ususim na struhanku… mala slm spolubyvajucich co tiez na druhy den pecivo nezjedli a denne vyhadzovali 3-4 rozky… (mna ucili ze sa jedlo neplytva a nevyhadzuje) snaha je vzdy vsetko zjest co nie je pokazene samozrejme alebo plesnive… vzdy mi je luto ked musim nieco vyhodit, je to ako vyhadzovat peniaze..

322sima123
25. mar 2024

Mrazime alebo aspon je v chladnicke a ked chceme tak ohrejeme v hriankovaci.. je fajn taky chlebik.. 🙂

romanadam1626
25. mar 2024

@lakebabe aj my kupujeme každý den čerstvé
Zjeme väčšinou 4 ks. 🙂
Chlebík jeme 2-3 dni
Keď niečo zostane robíme chlebík vo vajci, z rožkov strúhanku

lakebabe
25. mar 2024

@romanadam1626 ja pečivo máličko, ale muž je pecivovy, on by bez chleba nežil je ho aj tri dni, ale tiež keď rožky ostanú idú do fritézy so šunkou syrom sa rozpiect alebo chlieb vo vajci. Ale väčšinou zbehne ten kúsoček ráno do obchodu .

leadan
25. mar 2024

Každý deň nekupujeme. 2-3 krát do týždňa a dám do mrazničky a postupne vyťahujeme. Snažím sa ale, zakaždým pečivo a chlieb z mrazničky minút rýchlo, nemám rada celkovo, keď tam mám akékoľvek jedlo dlho. Ak ostane do ďalšieho dňa, keď napr. nechám ráno kúpené na večeru a nezje sa, ja zjem aj na druhý deň ale zvyšok rodiny nie. Dáme vysušiť sliepkam a zato nám znesú vajíčka 🙂 a máme aj psa, takže v koši neskončí nič.

juliac
25. mar 2024

Kupujeme na striedacku, raz rozky, raz kaiserky, raz chlebik. Najviac ide u nas toastovy chlieb. Sem - tam zbehneme do pekarne. Jednotu mame hned vedla domu, tak cez vikend zbehneme rano na cerstve rozky. Ked sa pecivo nahodou "nazbiera" sup s nim do vajicka alebo dame zapiect.

lusiasali
25. mar 2024

Raz maximálne 2x do tyzdna kupujem pecivo. Vyberiem to co zjeme v ten prip dalsi den a ostatne do mraznicky. Ked je v akcii kupim viac a vytahujem z mraznicky 🤷‍♀️
Vyhoda: uz davno sa nam nestalo ze by sme zostali bez peciva.

prosimopomoc
25. mar 2024

@blondiee83 vnima cerstvost peciva 😁 dcerka je rozmaznany fracek

ivana11155
25. mar 2024

Ja áno, presne viem koľko pečiva treba na raňajky a desiaty, máme radi každý deň čerstvé.