Recepty pri alergii na bielkovinu kravského mlieka

andreagajewska
20. jan 2017

ahojte, dcerka ma 8 rokov, zistili jej alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka. Nemozeme jest NIC, v com sa nachadza mlieko, takze ani väčšinu pečiva, mlieko, maslo, jogurty, syry. Máte nejaké skúsenosti, aké pečivo napríklad používať, a akú nátierku namiesto masla? Skúšala som Ramu, ale obsahuje CMAR, takže to tiež nemôže. Vopred ďakujem za všetky typy !

erikavesela
22. jan 2017

@andreagajewska
Najdes, len musis citat zlozenie...ked som ti pisala, co som kupila, tak som si to pre istotu skontrolovala...na vianocke je napisane, ze obsahuje stopy mlieka a v bagetach nie je napisane o mlieku nic...takze v prevadzke, kde sa vyrabaju sa nevyraba ziadny produkt, z ktoreho by sa nahodou mohli zbytky mlieka do nich dostat...ja sa touto problematikou zaoberam uz viac ako 10 rokov a prisla som na to, ze je jednoduchsie kupovat vyrobky uplne bez mlieka ako bezlaktozove...dokonca aj nutela bezmliekova existuje, ale ta manzelovi nechutila, tak kupujem len bezlaktozovu...ako pisem citaj etikety a coskoro sa to naucis...drzim palce

evinkah
22. jan 2017

@andreagajewska Alsan je dostupny v Bio obchodoch, ale ak nemate ziadny v okoli, da sa kupit aj cez internet... 😉

sofhia
24. mar 2017

@andreagajewska ahoj . my sme komplet na bezmliecnej strave cca 5 rokov. vsetky recepty najdes v mojom blogu - https://www.facebook.com/pg/Zdravy-ZIVOT-Health...

nenahradzaj maslo margarinmi ! su extremne nezdrave. najdes o ich skodlivosti nekonecne vela materialu. nahrad avokadovou natierkou, syrom z kesu orieskov a podobne.

andreagajewska
autor
24. mar 2017

@sofhia ďakujem za radu!

sofhia
24. mar 2017

@andreagajewska na zaciatku to vyzera desivo, ale je to jednoduche, ked si clovek najde system 🙂 na vsetko existuju zdrave , nahrady. vyzaduje si to vsak extra cas , napriklad nasmu dietatu pripravujeme vsetku stravu do skolky. restika ci ine verejne stravovanie viac menej nehrozi 😉 ale zas zdravie za to urcite stoji 😀

liv1
24. mar 2017

@andreagajewska skus to ghee, ale vies. Uvidis aj chutovo aj ci to maly stoleruje. Kamoskin maly nie. Skus napriklad cicerovu pomazanku, taktiez cuketovu, alebo urobenu domacu pastiku. Potom v bio obchodoch predavaju orieskove pomazanky, alebo skus slivkovo-cokoladovu "nutelu" 🙂

andreagajewska
autor
25. mar 2017

@liv1 ano dakujem uz skusam vsetko mozne, napriklad maslo je bez BKM flora light, ale tiez som citala, ze margariny celkovo nie su najzdravsou volbou, tak skusam tie pomazanky

andreagajewska
autor
25. mar 2017

@sofhia tvoj syn ma tiez alergiu na BKM? Lebo vela ludi mi radi, aby som kupovala naptiklad bezpaktozove mlieko, ale to je uplne ina alergia ako alergia na BKM. Spominala sinatierky - avokadovu natierku, syr z kesu orechov atd...to vsetko robis doma? alebo mas nejaky tip, kde to kupujes, aspon obcas? Ja tiez varim vsetko doma, ale mam pocit, ze je to jednoducho masakra, kazdy den rano obed vecera specialne varit a pripravovat vsetko doma, od pomazanky natierok, dezertov, obedov....uplne vsetko...

liv1
25. mar 2017

@andreagajewska je to neskutocny zaberak na cas to ano. Aj financie... Nie je to jednoduche zo zaciatku, no casom sa naucis. Tie margariny naozaj minimalne. Btw, to ghee sa da aj doma vyrobit. Pozri si nejake videa na youtube. V bio obchode je to sialene drahe

sofhia
25. mar 2017

@andreagajewska nie, nemam syna 😉 ja ti radim, aby si nekupovala ziadne mlieko. rob si doma mandlove, alebo ine mlieka z roznych orechov, alebo maku. vsetko robime sami doma , aj mlieka aj kesu - syry . mame vzdy v zasobe bio-mandlove mlieko z DM , ked nahodou nestihneme pripravit nase, ale v 95% casu pouzivame nase mlieko. ano, je to makacka, sama by som to nezvladla, na nasej strave pracujeme spolu s manzelom 😉 cela rodina sa stravujeme rovnako , bez mlieka - mliec. vyrobkov , bez lepku a s manzelom este aj bez masa.

vsetky recepty mam na mojom FB a nieco aj v profile tu na MK .

andreagajewska
autor
25. mar 2017

@sofhia vďaka, neviem si to ale popri práci predstaviť, ako by sa to dalo stihnúť, najmä teraz keď je vonku krásne a stále sme vonku

andreagajewska
autor
25. mar 2017

@liv1 citala som , ze aj v ghi masle je 1 percento bielkoviny kravskeho mlieka, tak kde je vlastne pravda

liv1
25. mar 2017

@andreagajewska pravda je tam, co tvoje dieta stoleruje. Niekto je s nim ok, niekto nie.

sofhia
25. mar 2017

@andreagajewska ako toto , tak aj vsetko ine je otazkou osobnych preferencii 😉

sofhia
25. mar 2017

@andreagajewska mozno aj menej. zalezi kto to robi a aku si da namahu.

esther03
25. mar 2017

@sofhia a chodis normalne do prace? Lebo ja si toto fakt nedokazem predstavit pri full time...

andreagajewska
autor
25. mar 2017

@sofhia to je všetko pekne, že otázka priorít, ale pokiaľ človek potrebuje aj pracovať a v noci aspoň na chvíľu spať, tak si to jednoducho nemôže dovoliť. alebo nemôže dovoliť robiť takto dlhodobo. 😉

sofhia
26. mar 2017

@andreagajewska chce to spolupracu partnerov. vies co, ja som si varila a chystala stravu, aj ked nie speci, aj ked som zila sama slobodna, a pracovala 9,00 - 17.00 + do prace som cestovala cca 45 min, cize bola som mimo domu od 8 do 18.00 kazdy den... takze pre mna to nie je az taky zazrak. je to fakt vec priorit. a ani ja ani manzel, sa nestravujeme po restikach, ci v jedalnach. Ano pracujem doma, cize mam to o to komplikovanejsie, aj jednoduchsie - nie take jednoduche, ako si kto mysli, lebo moja praca nespociva len v samotnom oduceni hodiny, ale aj hladani materialov, pripravy na kazdu hodinu, oslovovani novych klientov, marketingu, reklame, uctovnictve... a robim aj po nociach ci ceez vikendy.
A naozaj nie casto mam aj na seba cas. s dcerkou pomaha dedko, obcas rodina.. no nemame TV, a snazim sa byt minimum na nete. A co sa tyka domacnosti, musi pomahat po praci aj manzel, aj cez vikend. a zapajam aj dcerku aspon malickosti ako poliat kvety, sama si pripravit ranajky ( natrie si chlieb...atd...)

a skusala si to? treba vyskusat, nielen si predstavovat.

esther03
26. mar 2017

@sofhia prepac, ale praca z domu alebo ked si bola slobodna je naozaj o niecom inom ako ked mas pracu od 8-18 + dve deti, ktorym sa treba venovat. Viem o com hovorim, pracovala som z domu niekolko rokov a kym som pracovala, na sporaku sa mi varil obed. To nie je otazkou priorit, aj mne zalezi na zdravej strave, aj manzel vela pomaha (ale ked je na 24-ke je hold nepouzitelny). Ja mam bkm a hit (cize stravu si musim pripravovat stale cerstvu), syn ma intoleranciu laktózy, cize zas ina strava ako ja, treba sa mu speci venovat bo ma NKS. A neviem si predstavit, ze by som do tohoto este vyrabala mlieko. Proste cas nenatiahnem. A uprimne, cas straveny s dietatom je pre mna i jeho viac ako doma vyrobene mlieko. btw na pomoc nemame nikoho kedze rodina zije od nas 300km na rozdiel od teba, cize pomoc od dedka alebo rodiny ti spravi isty cas na vyrobu stravy. Tak tu prosim nehovor o prioritach.

andreagajewska
autor
26. mar 2017

😉

andreagajewska
autor
26. mar 2017

@esther03 uplne s tebou suhlasim, co si pisala sofhii,je to trochu nerealne a ked si to citam, ze je to len otazkou priorit...tak na to ani uz nechcem reagovat. Tiez mam dve deti aj podobnu situaciu ako ty, a je uplne normalne ze clovek hlada sposob, ako pomoct dietatu najlepsie ako vie, no ale ako si spominala, je tu aj praca, aj clovek chce s detmi pekne travit cas a ist von nie stat len pri sporaku a od rana do noci vyrabat vsetko.

andreagajewska
autor
26. mar 2017

@sofhia treba vyskusat, nie si predstavovat 🙂 , ja si napriklad myslim, ze tvoje priority su niekde inde, ako napriklad tie nase s @esther03 a inymi maminkami. Mozno je lepsie obcas kupit mandlove mliecko z obchodu, ako prist o krasne chvile s mojimi detmi, lebo budem v kuchyni robit vsetko samostatne. Preco odsudzujes chodenie do restiky, ked ma dieta alergiu, nemusis ho izolovat od spolocnosti, ved uz su restiky kde sa naje aj alergik. A ak nie, tak chodte na caj, budte spolu, teste sa z krasnej jari. Nestracaj cas. Myslim ze aj tvojej dcerke by sa to mohlo zapacit, a oceni to viac ako kazdodenne doma vyrobene potraviny. Ze sa jej mama bude venovat. A nie len stat v kuchyni, ved to nie je najdolezitejsia priorita, ci? A mozno by sa jej aj zapacila ta televizia, o ktorej pises, ze ju nemate. Ak nastavis spravne priority, mozte si obcas vsetci spolu pozriet nejaku krasnu rozpravku, o ktorej sa potom mozte rozpravat, na ktoru sa mozte tesit ked bude vonku napriklad prsat. Ale to je, ako si sama napisala otazkou priorit 😉

andreagajewska
autor
26. mar 2017

@liv1 dakujem, uz som si to hladala, myslim, ze by som to zvladla, dakujem za tip. Ale uz si pomaly zvykam, ktore potraviny kde nakupit, nazaciatku to bolo take tazke, teraz je to uz lepsie. A velmi mi pomohlo vela skusenosti od maminiek tuto na MK.

esther03
26. mar 2017

@andreagajewska uplny suhlas 🙂 Ja mam napriklad dnes poobede chvilku volno, krasne pocasie tak ideme von pobehat, na ihrisko...ano teoreticky by som teraz mala cas robit mlieko, vyrabala suroviny... a moje dieta by sa v tomto peknom pocasi zatial hralo v izbe. Ja volim cerstvy vzuch a spolocnu aktivitu a asi aj ty 🙂

andreagajewska
autor
26. mar 2017

@esther03 ano presne tak 👏

silvinka1992
28. mar 2017

my sme doma obidvaja bez mlieka a športovci...vôbec nechýba a dá sa krásne nahradiť orechovými mliekami alebo sojovym mliekom. Maslo Ghee je skvele pri vareni 🙂

petabalog
25. apr 2017

skúste nahradiť iným melie pokiaľ možno rastlinnými .. 🙂

siunadovci
25. apr 2018

Ahoj, kus po ale narazila som na tuto diskusiu, mozno vam pomoze moj blog... aj ja a aj moj syn mame alergiu na mliecnu bielkovinu a zacala som publikovat moje recepty: kuknite na www.
idetoajbez.sk

lady36
29. apr 2018

Dobry den, mojmu synovi tiez zistili alergiu na bkm, chcela by som sa Vas opytat ci sa pri tejto diete moze jest bravcova mast. Dakujem za odpoved

nina55
2. máj 2018

@tetapetra dáš mi recept na chlieb? Práve som sa Dozvedel, že moja mála 7r. má alergiu BKM tak zisťujem čo sa dá papať