Sáčkové polievky

9. jan 2023

Rád by som počul váš názor na sáčkové polievky. A nejde tu o vifonky. Ale o polievky značiek Vitana, Maggie, Carpathia. Neviem či ešte dáke sú. Ale trebárs keby vám deti chodia do školy tam na obedy, vám doma stačí hocičo a rýchla polievka na dva dni so sáčku. A cez víkend uvariť zase niečo poriadne. Myslím ako normálne jedlo nie zo sáčku.
Nemalo to byť nejako moc škodlivé od týchto značiek no ale povedzte samé. Ďakujem

koteska83
10. jan 2023

Kupujeme sem tam ale mne by teda taka polievka na obed nestacila.

feb13
10. jan 2023

Mozu tam byt problemy ako:
- maltodextrin
- glutamat sodny
- tuk na baze transmastnych kyselin
- privela soli.

(To iste plati aj pre bujonove kocky.)

olivnik
10. jan 2023

Podľa mňa je to nezdravé.. A už vôbec nie každý týždeň.

matricia
10. jan 2023

@miroslava21 + šošovicová, z červenej šošovice je rýchla, klasicku zelenu treba namocit, ale tiez sa rychlo vari

kulumulu123
10. jan 2023

@tianna ved ok kazdy podla svojej chuti ja sa s tebou nehadam iba mam na toto asi diamentralne odlisny nazor ale mam na neho rovnake pravo ako ty na ten svoj takze neriesim

bluka2
10. jan 2023

@tianna Sušený glukózový sirup, cukor - v polievke na čo? Cukor = treba minimizovat a nie ešte aj v slaných jedlach cukor x2

Arómy bez špecializácie môžu byť svinstvo, špeciálne keď nejde o prírodné arómy

Slepačí tuk 2,4 % - to bude sliepka z najlacnejšieho chovu a všetky svinstvá ako antibiotiká sa ukladajú práve v tuku."mňam" - radšej olivový olej

Minerálne látky (chlorid draselný, jodičnan draselný) - t.j. soľ, lahôdka pre srdce, podobne ako ten cukor, zaujímalo by ma to množstvo soli

To je na tom zlé

amelia1234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
euka210
10. jan 2023

My tieto sackove len na dovolenke francuzsku a obcas doma ked nestiham a ostali z leta 😁 inak nie som ich zastanca ani aby sa jedli kazdy tyzden. Z toho sa clovek nenaje.
Zeleninovu z mrazenej zeleniny plus zavarka a ovsene vlocky uvarim rychlo a je zdravsia.

fauko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamusa123456789
10. jan 2023

@h2 môžem vyskúšat... Červenú šošovicu mame veľmi radi a rozmýšľala som ze zajtra na obed ju asi spravíme, ale dala si mi chrobáka do hlavy a možno bude zeleninová so šošovicou 😀

katka700
10. jan 2023

Sáčkove polievky doma nevarím Zeleninová alebo šošovicová polievka je hotová za pol hodiny 😊 Sackova polievka až taká úspora času nie je.

terus00
10. jan 2023

@tianna máš pravdu, že som zloženie dávno nečítala, lebo som takú polievku nejedla snáď 15 rokov, nekupujeme ich. Tie ochucovadla určite nie sú ok a ďalšie zbytočne veci, ktoré bežne do polievky nedávam. Urcite lepšie zelenina z dovozu, čo je Max zo susedných krajín, z rovnakého podnebneho pásma, na tom zas ja nevidím nič zle. Uvarím si doma svoju a aspoň viem, čo v nej je.

nepic
10. jan 2023

Pre mňa ako vodiča kamiónu je to bežná strava už pár desaťročí. Aj sáčková polievka,aj instantná čiže vifonka a konzervy a podobne. Nie vždy je čas niečo normálne variť a ani nie vždy sa mi chce. A tiež nie vždy zastavíš pri reštaurácii,kde sa dá najesť a ďalšia vec dávať napr v Rakúsku alebo Nemecku pri diaľnici za obed cca 50€ tiež nie je lacné,to môžem rovno doma sedieť a budem finančne na tom rovnako. Ale čo sa týka tej zdravej stravy,ešte dva roky dozadu som k tomu aj fajčil cca 30 denne,so švagrom alebo svokrom sme bežne vypili 1L domácej pálenky,hocikedy som vypil 8 pív, bežne som sám zjedol celé pečené resp grilované bravčové koleno. A manželka ako správna zdravotníčka ma dokopala na preventívku. Tak reku dobre,pôjdeme ale spolu a okrem iného sa robili aj odbery. A hádaj kto mal horšie výsledky? Áno bola to manželka,ktorá nikdy nepila, nefajčila,snaží sa zdravo stravovať a pravidelne má pohyb na čerstvom vzduchu. Ja musím zaklopať,všetko v norme,jedinú vec čo zistili,že na ľavé oko slabšie vidím,dali mi trištvrte dioptrie. Tak asi toľko k tým "nezdravým" polievkam.

tianna
10. jan 2023

@bluka2 cukor - možno pre niekoho len v tej polievke lebo nemá rád sladké, arómy - to súhlasím, ale zas pochybujem že ju niekto je denne teda v malom množstve a pokiaľ sa to nedá malým deťom tiež nevidím na tom nič zlé, sliepka z lacného chovu - bežne aj tu maminy kupujú mäso v Lidli čo teda ja by som nevzala snáď ani zadarmo odtiaľ, radšej bez mäsa ako to čo tam predávajú, teda nemyslím že to z polievky je na tom kvalitou horšie, minerálne látky množstvo isto nie je také že uškodí pokiaľ ich je človek s mierou.. ale samozrejme každý má na to svoj názor 🙂 sú ľudia čo strašne zdravo jedia ale zato fajčia jednu od druhej, ako sú aj ľudia ktorí jedia všetko aj to nezdravé no s mierou a zas napríklad nedajú do úst cigaretu ani/či alkohol. Autor/ka je očividne dospelý/á, denne asi takú polievku jesť v pláne nemá, teda podľa mňa je to absolútne ok 🙂 samozrejme rozhodne sa sám/a.

dadka_bb
10. jan 2023

Ja nemam rada tie francuzske a neviem ake. Hnus umelina.
Ale za to Wifonka! Raz za rok. To milujeeem kari kuracia,hovadzia, kacacia.mnam a pekne aj ten olej rakovinku,aj tu slanozeleninkovu zmesku. Rezance poriadne neham napučať, ja si este dochutim viac korením jeeeezis to je laska ❤❤❤

domak2
10. jan 2023

Som zas mala co otvoriť, teraz mam chuť na sackovu polievku 😂

zenulkaaa
10. jan 2023

Ja vobec tieto polievky nerobim a nepouzivam. Max raz za rok, ked nestiham.. ale aj tak vzdy robim zaklad normalny a sackovu uz len vsypem nakoniec na dochutenie a prevarenie. Ale fakt-raz za rok.

jozef11111111
10. jan 2023

@viestta tak zelenina čiže mrkva perasin a ešte tu konzervu pluv párky ..alebo ako ? Super rýchli recept ma zaujíma 😊

zvieratko31
11. jan 2023

Ja to volám núdzovky. Sem tam si urobím sáčkovú, no kupujem v Lidli tie čo tam majú, sú bez glutamanu a sú výborné všetky 😉

anickaaa6aaa
11. jan 2023

raz sa uhorský rok spravím sáčkovú polievku. Chutí mi francúzska :D

avanka
11. jan 2023

Tiež sa prikláňam k tým, čo raz za čas uvaria slepačie alebo francuzsku, väčšinou na dovolenke s tým, že do nej pridám kopec zeleniny. Ale teda deti ju jedli tak cca od 9-10 rokov.
Ale zato wifonka..obaja sú skauti a áno, majú ju pár krát do roka na stanovackach, milujú ju..prižmúrim sem tam oko, aj keď viem, že to nie je úplne ok..uspokojuje má len to, že si tam nedávajú ten olej

viestta
11. jan 2023

@jozef11111111 nalejes do hrnca vodu, hodis nakrajanu zeleninu, ked je uvarena vyklopis fazulu, ochutis s pridas pokrajane parky, ked zovrie nechas minut varit.
Alebo zlozitejsia varianta: na rozskvarenej slaninke oprazis zeleninu a nakrajanu klobasu, zalejes vriacou vodou, ked je zelenina makka pridas fazulu, dochutis a este chvilu povaris

lenkaminka
11. jan 2023

V pohode raz do týždňa. Do gulasovej pridám zemiaky, do knedlickovej dam vajicko, francúzsku manžel miluje takze tam dokúpim tie malé muslicky aby bolo kúsok viac 😂 väčšinou ich varim keď sme niekde mimo domu na víkend alebo cely deň aby bolo rýchlo teple niečo hlavne teraz v zime. A absolútne nerieste co kto hovorí na škodlivosť pokial to nevrátite denno denne

aries90
11. jan 2023

Je jedno aká značka nie je tam žiadna výživová hodnota je to už iba umelina,ozaj radšej domáca polievka ako tie sackove gebuziny

lavinis
11. jan 2023

Nepoužívam to vôbec
Radšej bez polievky ako zo sáčku

mircalla
12. jan 2023

Nikdy. Same ecka, otras chut. Naposledy som to mala na VS