Zajačie a bažantie mäso. Poznáte dobré recepty?

dididi30
13. feb 2009

baby, ak mate nejake jednotuche receptiky na zajacika a bazantika, tak budem vdacna, tesim sa 🙂

mimakro
15. feb 2009

Keď mali naši 8 mesiacov, tak ja som králika iba varila. Bažanta som v živote nejedla. teraz králika zvyknem spraviť na paprike, alebo upiecť na cibuľke s bobkovým listom, cesnakom a novým korením.

kisska
15. feb 2009

didi - malemu som kralika dusila so zeleninkou vo vode... len ho treba robit ovela dlhsie ako kura 😉 . Pre nas som ho zabalila do slaniny, par stoniek tymianu, cibulu a kolecka, sol a korenie podla chuti, pripadne trosku cesnaku, zabalis do alobalu a pecies minimalne hodinu + dalsiu polhodinu odbalene dochrumkava 😝 😝 😝

dididi30
autor
16. feb 2009

baby super vyskusam, inak mne to masko trocha smrdi, v nedelu sme mali polievocku , cela rodinka no a citila som to tam, asi nezvyk 🙂
a bazanta asi nik nerobi co?? asi som mala napisat,ze holuba 😀

kisska
16. feb 2009

z holuba je tiez najlepsia polievka, jedine, co k nej potrebujes aby bola uuuplne dokonala je chripka s horuckou, alebo aspon poriadnu opicu 😉

grososova
20. feb 2009

Ahoj holky.Ja robím králika naloženého v páce den pred tým.Dám tam horčicu,kečup,cesnak,dojovú omáčku,čierne korenie,majorán,červenú papriku.Mnamička

dididi30
autor
20. feb 2009

kiska 😀 teda to je mi liek 😉 😀

grososova, znie to fajne, vyskusame 😉 my zajacika prespikujeme a robime nad grilom, v lete, ked je grilovacia sezona 🙂

kisska
20. feb 2009

podobnu robim hovadzie maso s kuratom, ked viem, ze mhd ide chlastat a pride rozbity jak ciganska hracka 🙄 😎

dididi30
autor
20. feb 2009

a to je aka ciganska hracka 😅 ??? 😀
inak my mame vo zvyku robit maskovu polievku v nedelu, cez tyzden nemusi byt ziadna alebo len nejaka zeleninkova, ale v nedelu to je tradicia, to sa tesime 😀

kisska
20. feb 2009

poslem ti najblizsie fotku... ale to byva tak 2x do roka, ale zase to stoji za to... sa lieci dva dni 😀
dala by som si, ale nemavam tolko casu... ale dobra tradicia... asi zavediem taku - kazdu nedelu obed u babky 😉

dididi30
autor
20. feb 2009

kiska, to je dobra tradicia a fajne sa pri nej setri 😀

lalupa
20. feb 2009

baby, a kde viete zohnat zajacinku?

kisska
20. feb 2009

lalupa - kralika mavaju aj v tescu chladeneho... ked nemas prisup k domacemu, tak ti to tak nepride... 😉

lalupa
20. feb 2009

kis, no niekedy ho tam vidim, ale mam pocit,ze je to len kost a koza, keby som zacala porcovat pre moje dve mlsosky, ostalo by mi tam aspon na dva krat?

kisska
20. feb 2009

neostalo 😎 Adam sprace vzdy nohy a my s tatinom obhryzame rebierka...

lalupa
20. feb 2009

tak nic ☹ dik