Zásoba trvanlivých potravín

16. sep 2023

Ahojte, asi to bude pre niekoho smiešne, ale pomohlo by mi, keby ste mi napísali čo máte doma v zásobe z trvanlivých potravín a čo treba určite mať. Po 1x žijem sama (s priateľom, doteraz len s rodičmi) a akosi si neviem spraviť taký základ potravín, potom bol napr. teraz sviatok, deň predtým sme nenakúpili a potom sme nemali čo jesť lebo nám do každého jedla chýbala nejaká základná surovina, takisto keď príde nečakane návšteva tak by mi pomohli tipy čo mať doma a možno v akom množstve, aby sa to zbytočne nepokazilo, aj keď my viac-menej zjeme vždy všetko nadoraz a potom v nečakaných situáciach musíme iba objednávať…

petamich
17. sep 2023

@maranco vypracem spalnu a uskladnim to tam 🙂 pripadne zrusime kupelnu, myslim si, ze to zvladneme, necakanu chorobu mame teraz a zabezpecila som sa do par hodin jednou donaskou z lekarne a druhou z potravin a prirodnu katastrofu holt budeme musiet zvladnut inak 🤷‍♀️ nemame zasoby ak sa teda nebavime o 1 kg polohrubej muky v skrinke a ani to aktualne neplanujeme zmenit, lebo na to skratka nemame miesto, uz teraz je nam byt pritesny, co snad v dohladnej dobe vyriesime, chapem ako to bolo myslene a keby mame pivnicu/spajzu...mozno by som inak rozmyslala, roky fungujeme bez zasob tak snad

luccija
17. sep 2023

Vždy máme 2,3 mlieka, a z každej suchej potraviny kilo ryža, múka, cestoviny, šošovicu okrem toho hrások, kukurica v konzerve, sendvič, tortilly, tuniak, v mrazáku vianočku, rožky, chlieb, lístkové cesto, americké zemiaky, mrazenú zeleninu veľa varím polievky

v chladničke vajcia, syr, šunku, slaninu, olivy, natierkove maslo, normálne maslo, jogurty, smotanu, kyslú kapustu, strúhanú mozarellu

Pre prípad núdze rybie prsty, parené buchty, ovocné knedlicky, obalený syr z Lidlu ten pečiem v rúre bez oleja

Každý mesiac kúpim z každého mäsa bravčové, kuracie, kura, hovädzie, rybu...dám si pomlieť hovädzie časti robím bolognske

A potom klasika zemiaky, cesnak, cibuľa..mrkvu, petržlen, občas karfiol v chladničke, brokolicu...

luccija
17. sep 2023

@petamich tiež nemám žiadne zásoby iba v garáži uhorky, zaváraniny, džem pár kúskov...áno niekedy sa hnevám, že zistím, že mi niečo chyba, ale mňa nebaví mať x druhov cestovín ja mám problém aj múku minút🙂

petamich
17. sep 2023

@luccija ja tiez niekedy improvizujem, hlavne, ked muz nieco minie a zabudne povedat 🙂 kym sme nemali dieta, boli dni, ze v chladnicke ani vajcia a mlieko, kedze sme boli obaja viac na sluzobke ako doma, potom prisiel covid, tak aspon tie zakladne veci ale stylom to co aktualne pouzivame, ziadne velke zasoby a teraz ako prisiel Misko a viac varim, tak mame toho doma viac ale zasoby ziadne, ked nieco chyba, tak nakup tu vie byt do 45 min. alebo skratka vybehnem, ak by sme mali pivnicu, tak by som tam mozno par kusov nakupila ale takto, fakt to nemame kam dat a kedze nevyvaram dve jedla denne, tak aj ta muka nam celkom vydrzi 🙂