Zdravé stravovanie celej rodiny. Kde a ako začať?

bambulka248
25. okt 2012

Ahojte baby. Kedze uz mame maleho drobceka, ktory zacne coskoro papkat, tak som sa rozhodla zmenit nase stravovanie a zivotny styl. No ani neviem kde zacat. Ja a mm sme zvyknuty na uplne nezdravu kuchynu uz z domu - vysmazane atd.... Neviem ci mam zacat pomaly a postupne, alebo zmenit jedalnicek radikalne. Ked budem drobca dokrmovat urcite sa inspirujem par albumami kt. som tu videla, ale co s nami? 🙂

levandullka
16. feb 2013

@novakova2000 To je iba taký veľmi amatérsky bokus o blog 😅. Mňam, to mohlo byť super, ako robievaš tú kačku? Je to pomerne fit? 😀

zdraviezprirody
16. feb 2013

@levandullka veľmi sa mi páči Tvoj blog a vôbec nie je amatérsky 😵 Aj fotky máš veľmi vkusné, Ty fotíš?
Z receptíkov niečo vyskúšam a dám Ti vedieť ako sa vydarili jedlá!

levandullka
17. feb 2013

@zdraviezprirody Ďakujem pekne za milé slová, veľmi ma potešili 🙂. Áno, fotím ja, no ešte to vôbec nie je také, ako by som chcela 😅. Budem veľmi rada, keď niektorý z mojich receptov vyskúšaš 🙂. Budem čakať na dojmy 😉

muffinka8
18. feb 2013

Prosím vás, malý má rád kukuričnú kašu uvarenú v sójovom mlieku.
Môžem na jej prípravu použiť aj toto mlieko? Ak nie, viete mi poradiť inú náhradu?

muffinka8
18. feb 2013
levandullka
18. feb 2013

@muffinka8 Ja bohuzial nemam absolutne ziadnu skusenost s nahradami kravskeho mlieka ☹. Rada by som poradila. Mozno skor @mimi21mimi

muffinka8
18. feb 2013

@levandullka ani tak nejde o náhradu, malý spapá aj kravské, ale vo forme kaší to nechce. A kukuričná krupica sa varí vo vode alebo sójovom mlieku, to sa dá aj doma pripraviť, ale na to nemám toľko času, tak že či náhodou aj toto nie je vhodné. A nevieš v akej téme by mi poradili?

levandullka
18. feb 2013

@muffinka8 Aha, jasne, chapem 🙂. Hmmm.. neviem, skus sa popytat u pallacinka alebo estterka.. Alebo na CZ MK ikarkulka. Jedna z nich ti isto poradi, maju albumy o vareni, takze skus napisat 🙂

zdraviezprirody
18. feb 2013

@muffinka8 a vo vode uvarené drobcovi nechutí ? Možno v skupine "Varíme zdravo a chutne nielen pre detičky" Ti poradia 😉

muffinka8
18. feb 2013

@zdraviezprirody no v mlieku uvarenú obyč. krupicu nechce, ani puding a pod. veci. Inak mlieko s čistými kukuričnými lupienkami neosladené, to má veľmi rád. Skúsim mu vo vode uvariť či bude chcieť.

inka070707
18. feb 2013

@muffinka8 skus reis drink s calciom alebo hafer drink s calciom z DMky, moj syn ich ma rad, davam do kase, do vlociek, do jedal, vsade, kde potrebujem nahradit mlieko/ smotanu 😉

lussy23
18. feb 2013

@levandullka pekný blog

levandullka
18. feb 2013

@lussy23 Ďakujem pekne 🙂

mimi21mimi
18. feb 2013

@muffinka8 podla mna je to mliecko v pohode. ja zvyknem kupovat v DM ale uz som aj na toto pozerala v Tescu.

mimi21mimi
18. feb 2013

@levandullka ahoj moja. ako sa dari? ja mam streptokoka, tak sa liecim. ani nevarim....tak nic neprispievam.

levandullka
18. feb 2013

@mimi21mimi Ahoj 🙂. Jeej ako ma tesi ze si mi napisala 🙂. Uz tak dlho som planovala ozvat sa t a stale nemam cas... Chuuda moje, tak sa z toho co najskor dostan, deturence urcite cakaju 😉. Ja prave naopak, mam pocit ze v mojom okoli sme zdravi uz iba ja a Adam 😅. A varim a varim a varim 😀

mimi21mimi
18. feb 2013

@levandullka ja som bola dlho ok. no od sestry som toto chytila tak ani s malou nemam do stredy byt..... no uz ma trosku prestava boliet hrdlo a veru dala by som si nieco z tvojho albumu.. 🙂

levandullka
18. feb 2013

@mimi21mimi Ani sa nenazdas a budes fit 😉. Jaaaj moja, no povedz co by si si dala a ja navarim a prinesiem 😀. Popripade poslem 😉

mimi21mimi
18. feb 2013
levandullka
18. feb 2013

Náš dnešný obed a moja desiata pripravená na zajtrajší dlhý deň 🙂

zdraviezprirody
18. feb 2013

@muffinka8 kukurična krupica (uvarená vo vode) práve dojedená...dostala som na ňu takúúú chuť 😀 Mňam!!! 😝

martinasenajova
20. feb 2013

mawka no ty si dobre mimo! chce začať robiť niečo pre seba a ty tu tliachaš!

levandullka
21. feb 2013

Kari tofu so stonkatým zelerom a dubákmi, pečené zemiaky 🙂

novakova2000
22. feb 2013

@levandullka a kde je receptík? daj

levandullka
22. feb 2013

@novakova2000 Nic zlozite moja, na olivovom oleji som si trosku oprazila nakrajane tofu, posypala ciernym korenim a susenymi mletymi hribmi.. Odlozila bokom, dala znovu trosicku oleja hodila som tam vopred namocene susene dubaky, nakrajany stonkaty zeler, podliala trosku vodou, sprtla som tam sojovu omacku trosicku, asi tri polievkove lyzice smotany sladej, kari a dala som tam spat to tofu. Hotovka 😉

novakova2000
22. feb 2013

@levandullka vyzerá to super, uz si pozerala ten blog medzi nami ?🙂 čakám ťa tam mám ti poslať povzánku?

levandullka
22. feb 2013

@novakova2000 Mne sa zdá že tam som.. To je tá skupina? Varíme chutne a zdravo nie len pre deti alebo tak niečo?

novakova2000
22. feb 2013

@levandullka ano ano, super receptíky sú tam nie?

levandullka
22. feb 2013

@novakova2000 Veru hej, páči sa mi tam 😉

novakova2000
22. feb 2013

@levandullka teším sa 🙂