Koľko stojí klimatizácia do domu a prevádzkové náklady?
Ahojte, ja už nevládzem každý rok nad tým rozmýšľam a už som fizycky aj psychicky z toho na dne. Mne je strašne zle cez leto, čím som staršia tým horšie znasam vysoké teploty. Len pre predstavu máme v dome 32 stupňov a vonku vyše 40, áno tento aj budúci týždeň je to extrém, no aj mimo toho cez leto bývaju veľké teplá posledné roky.
Manžel s tým nesúhlasí aby sme namontovali klimatizáciu, no ja už fakt nevládzem. Ani ráno ani cez deň ani večer nedá sa ty dýchať vzduch stojí a je to hrozné. Už som mu povedala že to zaplatím sama. Nesúhlasí s tým, argumentuje že to je drahé a či budem každý mesiac stovky doplácať za elektrinu.
Vy čo máte v dome klímu koľko ste platili za montovanie, dodaj a všetko dokopy? A koľko vám to nadvihuje platby za elektrinu?
Akú máte značky klímy? Pozerám a je ich veľa na trhu neviem ktorá značka je dobrá aby to dlho vydržalo. A nemám o tom predstavu to keď sa namontuje bude dodávať studený vzduch do celého domu všakže, nie len do jednej izby?
A co vyskusat najskor pasivne prvky chladenia? Vonkajsie zaluzie, zateplenie, rekuperacia,... Pripadne to premysliet z viac stran. Ak mate dom, preco nejst do solarov a vyrobenu energiu vyuzit na klimatizaciu? Plus solary sa zidu aj na nabijanie el. auta.
manžel nesúhlasí lebo jemu to nevadí.. no čo na to povedať?
ak nechce klimu, tak vonkajšie žalúzie a závesy na každé okno od vrchu po spodok…
Ked presvedcis muza na komplexny system (solary, tepelne cerpadlo,...), s tym ze sice najskor naklady, ale vrati sa to cez kazdorocnu klimatizaciu v dome zdarma, tak skor uspejes, ako ked sa rozbehnes do obchodu, kupis prvu klimu, ktora bude zrat elektriku za stovky eur. Obehnite 2-3 solidne firmy, nech vam vysvetlia koncept chladenia v lete aj kurenia v zime cez solary a tepelne cerpadlo,...
Zatial to riesit stropnym alebo normalnym ventilatorom.
Tak minimalne aspon vonkajsie rolety a stropne ventilatory. Dnes maju nizku spotrebu a efekt je citelny. Ale ani po namontovani klimy nevidim zasadny rozdiel vo fakture za elektrinu. Pouzivame ju rozumne, nenastavujeme prilis nizke teploty. My mame od teplozima zn.samsung. Ale hodnotim byt, nie dom.
Máme vonkajšie žalúzie aj závesy, vetrám len skoro ráno a večer, cez deň sú okná zavreté, no aj tak je to u nás ako v peci.
Máme vonkajšie žalúzie aj závesy, vetrám len skoro ráno a večer, cez deň sú okná zavreté, no aj tak je to u nás ako v peci.
@anonym_autor tak k tomu stropny ventilator co to aspon rozhybe a pocitovo sa budes lepsie citit. Stojaty vzduch je katastrofa v tomto teple.
Jedna jednotka ti nevychladi celý dom. Musíš pozerať na to, koľko m2 vychladi a ako mas rozložené izby. Áno samozrejme, aj jedna je lepšia ako nič. Jedna vychádza cca na 2000€. My máme tri, vyšlo to okolo 5000. Zn máme MITSUBISHI. Za elektrinu platíme stále rovnako, ako predtým. Chladíme rozumne. Nerobíme veľké teplotne skoky. Ale je to 1000 a 1 toto leto oproti tým predtým.
Dom máme 120 m2 a jedna izba má 20 m2
Predné izby tam od rána do večera páli slnko tam je najteplejšie, potom v strede máme kuchyňu a obývačku tak tiež teplo a vzadu čo sú izby tam tiež teplo. No najhoršie v tých predných izbách tam máme aj spálňu.
@anonym_autor ak je vonku 4-5-dní 39 stupňov, vydržať sa dá. Aj keď neprší. Ak je vonku 15 dní 35 , tak budete mať doma za chvíľu tiež tých 35. A ak to vystrieda za 3-5 dní 39 stupňov, tak potom fakt neviem na čo čakáte .
Pýtala som sa aj na chat gpt a podľa neho mám veľký problém, keďže v práci som celý deň na slnku, potom doma tiež horko a môj organizmus nemá kedy sa schladiť, je prehrievany. Preto som taká vyčerpaná z tepla, mám bolesti hlavy a závraty, ťažké dýchanie. Že do budúcna môžem mať srdcovo cievne problémy.
Pre toto rozmýšľam nad klímou.
Tak si daj klimu len do jednej izby, aby si sa mohla zregenerovat. Vyjde ta to okolo 1500 a ver, ze na ucte to velmi nepocitis. Radsej si zachran zdravie a urob si jednu miestnost, kde budes oddychovat, skor ako dostanes infarkt alebo skolabujes. A muza by som do nej nepustila 😁
https://teplozima.sk/klimatizacie/solarna-klima...
AI
vies doporucit firmu ktora instaluje solar klimatizaciu s dobrym pomerom cena vykon?
Na Slovensku poskytuje inštaláciu solárnych klimatizácií (hybridných DC/AC systémov aj riešení napojených priamo na fotovoltiku) niekoľko špecializovaných firiem. Tieto spoločnosti majú najlepšie referencie na pomer ceny, výkonu a kvality montáže: [1, 2]
Klimatizácie s montážou v cene (TeploZima): Ponúkajú jednotky značiek ako Daikin, Mitsubishi czy Sinclair. V cene inštalácie poskytujú kompletný materiál a prepojenie do 3 metrov. [1, 2]
Solárne klimatizácie na kľúč (JM Tech): Dodávajú hybridné solárne klimatizácie (AC/DC), ktoré využívajú energiu priamo zo solárnych panelov aj z bežnej elektrickej siete. [1, 2]
FVE s klimatizáciou (Ecoprodukt): Poskytujú návrh a inštaláciu komplexného systému, pri ktorom fotovoltika napája klimatizáciu, a zároveň pomáhajú s vybavením dotácií. [1]
Cena za dodávku a montáž solárnej klimatizácie sa pohybuje od 1 000 € do 1 800 € pre bežnú strednú miestnosť (výkon okolo 3,5 kW) vrátane inštalácie solárnych panelov a príslušenstva
@anonym_autor ahoj, kamarátka dala za klímu v jednej izbe 1500€ aj s montážou. My sme si dali nacenit celý dom, 5 veľkých izieb. Budeme mať tri vonkajšie jednotky a 5 vnútorných, bude to akosi poprepájané.
Cena bude 6000€, značka midea. Nacenili nam aj Samsung, cena 8000€. Obidve by mali mať Smart ovládanie cez mobil.
Vybrali sme lacnejší variant.
Ak si chces dať klímu, musíš osloviť firmu, sama to nenamontujes. Oni ti navrhnú viacero riešení podľa toho, koľko máš financií a aké máš požiadavky.
Na tvojom mieste by som si to dala namontovať aspoň do jednej izby.
Tie teplá sú fakt čím ďalej tým horšie 🥵🥵
https://teplozima.sk/klimatizacie/solarna-klima...
AI
vies doporucit firmu ktora instaluje solar klimatizaciu s dobrym pomerom cena vykon?
Na Slovensku poskytuje inštaláciu solárnych klimatizácií (hybridných DC/AC systémov aj riešení napojených priamo na fotovoltiku) niekoľko špecializovaných firiem. Tieto spoločnosti majú najlepšie referencie na pomer ceny, výkonu a kvality montáže: [1, 2]
Klimatizácie s montážou v cene (TeploZima): Ponúkajú jednotky značiek ako Daikin, Mitsubishi czy Sinclair. V cene inštalácie poskytujú kompletný materiál a prepojenie do 3 metrov. [1, 2]
Solárne klimatizácie na kľúč (JM Tech): Dodávajú hybridné solárne klimatizácie (AC/DC), ktoré využívajú energiu priamo zo solárnych panelov aj z bežnej elektrickej siete. [1, 2]
FVE s klimatizáciou (Ecoprodukt): Poskytujú návrh a inštaláciu komplexného systému, pri ktorom fotovoltika napája klimatizáciu, a zároveň pomáhajú s vybavením dotácií. [1]
Cena za dodávku a montáž solárnej klimatizácie sa pohybuje od 1 000 € do 1 800 € pre bežnú strednú miestnosť (výkon okolo 3,5 kW) vrátane inštalácie solárnych panelov a príslušenstva
@anonym_3ab8c1 az na to,ze fotovoltika nenapaja priamo klimu. Cize v reale to znamena fotovoltika napojena na rozvody domu (snad v stave,ze nie je nutna kompletna rekonstrukcia elektrickych obvodov) a pripojenie sa na siet alebo k baterii. Rataj niekolko tisic a k tomu aj klimatizacia...cize to co das do solaru, vies platit aj na fakturach elektriny,nie je to nic devastujuce. Navyse navratnost je otazna,kedze zivotnost je obmedzena a zaroven siet nie je stavana na velke mnozstvo pripojenych fotovoltik, virtualna bateria je tiez otazkou,kedze cena bola neudrzatelna,tak aj mesacny poplatok pojde coskoro rapidne hore.
Mozno by to chcelo menej rad od chatgpt a trosku zapojit rozum...
@anonym_autor My sme davali rozvody klimatizacie do celeho domu cez kamarata, chcel 800 a doniesol aj material. Podla toho co vravel,tak 2 multisplity a vnutorne jednotky vojdu do 3000.
Ked presvedcis muza na komplexny system (solary, tepelne cerpadlo,...), s tym ze sice najskor naklady, ale vrati sa to cez kazdorocnu klimatizaciu v dome zdarma, tak skor uspejes, ako ked sa rozbehnes do obchodu, kupis prvu klimu, ktora bude zrat elektriku za stovky eur. Obehnite 2-3 solidne firmy, nech vam vysvetlia koncept chladenia v lete aj kurenia v zime cez solary a tepelne cerpadlo,...
Zatial to riesit stropnym alebo normalnym ventilatorom.
Záleží koľko si ochotná investovať.
Môžeš si dať jednu klimatizacnu jednotku napríklad do obývačky a spať tam kým je takto teplo.
Alebo viac a aj do izieb.
A teda mňa jedna na chatu stála 1400 eur s montážou cez teplozima.sk. A stačí.
V byte mám rovnakú značku.
Cenu za elektrinu platíme rovnakú a preplatok máme vždy.
@anonym_3ab8c1 jasné jedna klimatizácia je pre neho drahá a hneď bude súhlasiť z oveľa drahším riešením. To ťažko.
@anonym_autor u nás ide denne 12hodin, prevádzkové náklady netuším. Ale určite choďte do toho👍
3,5kw jednotka cca 1500 eur priemerný model (dá sa aj lacnejšie, ale aj drahšie). Prevádzkové náklady okolo 20 eur mesačne, podľa intenzity používania. Máme porovnateľný dom.
Keď vám tam pečie slnko bez možnosti zatienenia tak to asi nevychladí na luxusných 23 stupňov, ale príjemných 25 sa už udržať pri 3,5kw výkone podľa mňa dá.
kontaktuj klimak comfort mame samsung windfree ziadny prievan rychlo vychladi poradia namintuju zaservisuju
Urcite si daj aspon jednu jednotku. Teraz nedávno sme si tiez dali ,doteraz sme nepotrebovali, prízemný byt, izby su na východ, ale tieto tepla veru uz potrebujeme. Mame maly byt a tri izby vedľa seba, z jednej fuka do troch, tak zatial nam staci. Kuchyňa a kúpeľňa je na tom najhorsie, tam uz pečie az kym nezapadne, tiez by som prijala aj do kuchyne, ale navarím doobedu a poobede sa uz zdrziavam kde je klima, ked nie som v praci.
Manzel je 6 dni po infarkte, neviem si predstavit mat ho doma teraz bez klimy, fakt je to mega pomoc.
Pýtala som sa aj na chat gpt a podľa neho mám veľký problém, keďže v práci som celý deň na slnku, potom doma tiež horko a môj organizmus nemá kedy sa schladiť, je prehrievany. Preto som taká vyčerpaná z tepla, mám bolesti hlavy a závraty, ťažké dýchanie. Že do budúcna môžem mať srdcovo cievne problémy.
Pre toto rozmýšľam nad klímou.
@anonym_autor 800 eur má vyšla klimatizácia s prácou midea kvalitná .treba ju vedieť používať..pri Eco režime v týchto teplach Max 5 kw ,to je jedno euro..obývačka prepojená s kuchyňou a vzadu spálňa..cez deň všetko zavreté .24 stupňov ,dom nezateoleny..v detskej druka klíma vivax prepojená s druhou izbou,24 stupňov..treba vedieť tu klímu používať,sledovať ako sa správa a akú má spotrebu.jasne že keď dáš chladis na 22 auto režim,takzerie oveľa viac. Teraz sú extrémy počasia..keď není vonku ,40 ale menej,tak ťa klíma samozrejme spotrebuje menej.kazdy deň bez klímy čo sme nemali ľutujeme..neváhaj,nenechaj sa hlavne odrbat nejakými drahými firmami..ak chces napis odkiaľ si,ak zo xapd SVK,poradim ti pána,sa sa s ním dohodnúť .teraz cez sezónu tie klímy sú určite drahšie ,ako pred sezónou.ale pocit,že doma nezomieras z tepla je na nezaplatenie.a nepucuvaj tu multisplit sla podobne nezmysli.vzdy daj zvlášť jednotku,každú klímu vieš ovládať samostatne..ak odíde vonkajšia jednotka,nepôjde to ani jedna klíma..cenovo to je minimálny rozdiel..a na tvoj dom to stačia Max 2 klímy,3,5 kw .keď nechceš riešiť naraz veľa peňazí,dajte jednu na začiatok .tak kde sa najviac .
ak mate izby vedla seba, pozri si multisplit = jedna vonkajsia jednotka a dve v izbach, my tak mame, aby sme nemali na balkone dve velke jednotky. Bolo to drahsie, ale je to len prvotna investicia. Mame v obyvacke s otvorenou kuchynou a v detskej izbe. Mame klimu aj s funkciou dry, zapiname niekedy aj v zime ked sa nam velmi rosia okna. Je to na nezaplatenie. Klimu zapinam cez mobil ked idem domov a prideme do vychladeneho. Na elektrine sme to nepocitili, servisak to prirovnal ku chladnicke, ktora ide cely rok, klima len sem tam a kratko.
Tvoj komfort je rovnako dolezity ako manzelov. Hladala by som kompromis, ak by ste dali do obyvacky, mozes tam spat v kritickych mesiacoch/tyzdnoch, manzel nech spi v saune.
Kde chodíte na tie ceny 1500 eur za klímu..sa necháte dobre odrbat .800 eur s pracou som dávala mesiac dozadu midea breezers 3,5 kw.
Klímu máme tretiu sezónu, dom chladim na min 25-26stupnov. Ja som maximálne spokojná, môj muž tiež najskôr nechcel, ale vydupala som si 😂, keďže som stále doma a často tu mám novorodencov a malinké deti, čiže chodiť von s nimi veľmi nejde. Máme značku AUX, pred troma rokmi sme platili 1500 za 2 jednotky vnútorné, aj vonkajšie. Nedoplatok nemavame, uz zopár rokov platíme rovnakú sumu

Nic neni horsie ako ked sa neviete zhodnut,my mame dom zatepleny vsade,v dome je 25stupnov,to je ok teplota.V nasej spalni sa este aj zakryjem perinou,tam malo aj slnko svieti do izby.
Musite sa len o tom porozpravat,ake vyhody to ma a pod.,alebo si kup tu mobilnu,kolega si ju kupil,lebo po nocnej sa mu zle spavalo.
U nas muz povedal,mali by sme kupit tepelne cerpadlo na kurenie.Hned som tu pisala,zeny si chvalili.Poobvolavala si par firiem a uz buduci tyzden ho budu montovat.Ale my sme to chceli obaja,tak musis aj ty muza presvedcit preco je to dobry napad.