18 ročná študujúca dcéra a príspevok na bývanie

havedka
24. feb 2015

Dobry den maminy chcem sa spytat mam 18rocnu studujucu dceru ,vyzivne uz od 18 dostava ona,le stale byva u mna ja ju zivim platim vsetko,viem ze je to asi ble le mam pravo od dcery pytat peniaze na domacnost ?

havedka
autor
24. feb 2015

@natalym ved ano vravela som jej vybavova to s ocom este rok tak musi platit ked jej to vravim sa nemam starat a tak,je drza nevazi si nic asi som mala byt tvrdsia viem

natalym
24. feb 2015

@havedka Ten jej oco bude tiež niečo podobné, asi však? No vidíš konečne som našla niečo pozitívne na mojom mužovi, v živote by takýto blbý paušál decku nevybavil.To sa teda môžem spoľahnúť. Nemôžeš veľmi robiť nič lebo má 18 rokov, ale ja by som aj 18 ročnej treskla po papuli. 😠

bianca
24. feb 2015

@havedka 60 eur neplati mesacne ani podnikatel.Mas to tazke dievca.Mlada s tebou pekne cvici a taticek ju zrejme v tom este podporuje.Ja som ako 18 rocna uz pracovala 1000 km od mamicky a to bola pre mna skola.Vyzivne je odvodene zrejme od slova vyziva a nie ze si ona bude robit co chce a ty budes rohliky suche jest aby mala lady komfort.Prajem ti vela sil,same dobre rozhodnutia a pokojny zivot

havedka
autor
24. feb 2015

ano jej oco je kopia teda skor dcera po nom,klamu ma obaja a smeju sa asi tak vela veci viem aka je a aj preto mozno sa nechcem vuzivat,ked jej chcem poradit si neda nemamsa jej starat do zivota,mam este posrihnuteho syna mam dost starosti sama so sebou,mna dost trapi aka je drza,ja som vzdy len zla cokolvek spravim

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
havedka
autor
24. feb 2015

@fidka79 mas pravdu viem bola som na vychovu sama a nezvldla som to presne si to vystihla,ja sasnazim a oni sa spravaju ako k handre

natalym
24. feb 2015

@havedka To je veľmi smutné hlavne pre matku, že nevychovala svoje deti dobre. Neviem Ti poradiť, ja tiež robím mnoho chýb, tak Ti aspoň držím palce a musíš byť rozhodnejšia a tvrdšia.

jennstella
24. feb 2015

@havedka na mňa tiež platil tatko vyzivne 66eur. Po 18-tke bolo jedine co som urobila to,že som dala cestne prehlasenie nech to posielaju na mamin účet. Keď potrebujem peniaze tak si vypytam od mamy...
Skus sa nms ňou porozprávať ;) drzim palce,snáď to pochopi. Hlavne keď ta bude potrebovať ...

scarlett1410
24. feb 2015

Moj otec na man aj po 18ke daval peniaze mame a ona mi z toho platila veci (doucovanie, internat, kozmetiku) . Ked ma dcera peniaze od otca tak by mala urcite prispievat, lebo potom to tahas vsetko len ty sama..

maznacik007
24. feb 2015

@havedka lahka pomoc posli ju k tatkovi ... a nech sa on stara a vyzivne si necha.... a ty jej posielal na ucet 27 EUR ako min. vyzivne a budes na tom lepsie... tym ze si taka makka skodis len jej ...

angel257
24. feb 2015

@havedka ja mám 19 rokov, donedávna som bývala u otca, mali sme problémy s peniazmi , takže som sa aj snažila vramci možnosti prispieť ak som mala čím, autobus a knihy a ostatné veci som si hradila sama , občas aj otec ked som nemala z čoho.....svoje výdavky mobil, kozmetika , oblečenie a tak som si kupovala sama .....radím porozprávať sa s dcérou, lebo to potom začne zneužívať.....a ak je drza ako vravite, tak by som ju hnala z domu pekne nech ide k tatkovi......alebo by som jej dala na výber nech sa spamätá alebo nech ide preč ked sa jej ešte nepáči....ste jej matka , a vyzerá to tak , že voči Vám nemá rešpekt a vy ste na ňu príliš mäkká

sue
24. feb 2015

@havedka ty si tak nešťastná mama 😔 prosím prijmi takto aspoň objatie 😒 keď bude veľmi zle, môžeš ešte skúsiť požiadať o návrh na výživné ty na dcéru - môžeš docieliť to, že budú lepšie určené výdavky...lebo tebe z opatrovateľského to naozaj nemôže inak vyjsť - ak sa s dcérou dohodnúť nedá 😒

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
angel257
24. feb 2015

@havedka a ešte druhá vec , píšete , že chodí do školy ako chce .....a ešte vám na to povedala , že sa do nej nemáte starať , na toto by som jej povedala toľko, že pokým nechce chodiť do školy tak jej to všetko nebudete platiť , to dievča nedopadne dobre takýmto štýlom...pokiaľ bude odmietať chodiť do školy tak jej povedzte nech odíde od vás, viem , že je to predsa len Vaša dcéra ale podľa mňa už vie , že si to môže dovoliť a budete jej nadalej platit všetko......pripomenulo mi to moju rovesníčku, ktorá prestala chodiť do školy, teraz má kvôli tomu problémy a jej matka takisto , pretože nemal za nu kto platit odvody, do práce nechcela ísť a jej matka jej to nadalej tolerovala a nevedela sa jej postavit.......

havedka
autor
24. feb 2015

nechcem sa tu lutovat len skusit poradit ,ano som nestastna,dve deti sa mi totalnee nyvydaryli,a verte snazim sas nimi vychdzat,pomaham ako sa da,ano priznavam som makka a tak to je ,otec si ju nevezme a k nemu ani nepojde to uz vravela lebo vie ake by taam mala podmienky.na internat tiez nechce lebo tam su tiez podmienky ktore sa jej nepcia,vraj si najde s kamaratkou podnajom ale a ako to vsetko bude platit ,predstavuje si to lahko,vraj ja jej budem platit aspon 100,otec jej m 130 davat ,daco zarobi na brigadach a tak

havedka
autor
24. feb 2015

@angel257 ved som jej to aj vraveal este mi vynadala ze ma koli mne teraz v skole problemy a zee ked ju teraz vyhodia za to mozem ja lebo som sa moc starala ako chodi do skoly,dala som jej do konca marca podmienku ze koncom marca sa pojdem informovat do skoly ako je na tom a potom sa zariadim

angel257
24. feb 2015

@havedka hmm je nejaká múdra , ja som odišla od otca, s priateľom nám to vychádza len tak tak , ...predstavuje si to jednoducho , ale nechápem za čo by ste jej mali platiť vy? a pozerám , že ste z bratislavy, tam sú podnájmy aj drahé, som zvedavá ako by to zvládla

angel257
24. feb 2015

@havedka určite ich nemá kvôli Vám , ona tam nechodí nie Vy , je to len jej vinou ! keby som ja toto urobila otcovi tak mi letí taká vzduchom chladená , že by som si 2krát rozmyslela , že čo ďalej a ako sa budem spravat

havedka
autor
24. feb 2015

mozno by bolo aj dobre nech si dcerka vyskusa byvat sama mozno az potom pochopi aky je zivot doma ho dako nechce chapat

libka1
24. feb 2015

@havedka ja by som pristala na tych 100 eur vyzivne a poslala by som ju z domu. Nech si to teda skusi. Podla mna tu zaberie len liecba sokom lebo vie ze si k tebe doteraz mohla dovolovat.. Ked je hlupa bude sa musiet naucit na vlastnych chybach 😝

manzanillaa
24. feb 2015

Ahoj...ja som tiež chodila do školy, keď sa rodičia rozviedli...dostávala som celkom slušné výživné, mama odo mňa nepýtala nič, ale ja som si platila všetko sama, školu, cestovné, interná, ošatenie, ani by mi nenapadlo, pýtať si od mamy, kedže ju aj po rozvode prepustili zo zamestnania a brat chodil akurát na civilku..ale toto blbé obdobie sme zvládli🙂 Neskôr som aj brigádovala, čiže mala som s výživným super príjem🙂 Mamine som peniaze nedávala, ale urobila som niekedy nákup a tak...A keď bolo treba vyplatiť byt otcovi, tak som jej dala svoje úspory...

miku1
24. feb 2015

@havedka Pokiaľ dcéra študuje, tak by som od nej asi peniaze na domácnosť nepýtala. Ale akonáhle začne pracovať, mala by prispievať. Ale ak máš pocit, že napr. to výživné ktoré dostáva míňa na somariny, tak nech ti prispieva na domácnosť, pokiaľ ho míňa rozumne a na veci, ktoré skutočne potrebuje napr. do školy, tak by som jej tie peniaze nechala. U nás to doma takto fungovalo. Akonáhle som prestala študovať, platila som si všetky svoje výdaje a zároveň prispievala na domácnosť.

25daniela
24. feb 2015

Ja by som asi tiez dieta poslala prec, velmi skoro by sa spametala... Niekto si naklady na zivot predstavuje ako hurvinek valku 🙂

maznacik007
24. feb 2015

@havedka no osobne by som ju poslala prec nech si ide vlastnou cestou ... a normalne cez sud urcit vyzivne a kazde dva mesiace potvrdenie o navsteve skoly .. inak vyzivne nebude a dovi po...

a dufam ze vas syn ten co drogoval a tyral vas nezije s vami .. lebo ak ano tak sa neda tomu cudovat ako sa dcera sprava k vam ... ked si vsetko nechate pacit...

nasta55
24. feb 2015

@havedka ak si sama a tazko vychadzas s peniazmi tak by som pytala, keby som ich mala navyse tak ani nie 🙂

nasta55
24. feb 2015

@havedka vsak nech skoci do reality, nelutuj ju, nech ju zivot nauci.

angel257
24. feb 2015

@havedka prajem jej aby si to skúsila, ja rátam každú korunu , a to sa ešte snažím ušetriť kde sa dá a to si ešte aj kupujem výbavičku pre malé, a poviem Vám za posledné obdobie mi nikto neprispel, všetko zvládame....najlepšie je poslať preč nech si skúsi aké je to super žiť sama, len keď vravíte, že míňa na blbosti tak jej toho moc neostane na ten nájom

havedka
autor
24. feb 2015

@maznacik007 syn nebyva s nami