2 roky predĺžený rodičovský príspevok a teraz zamietnutie

helenita
12. nov 2019

Ahojte vie mi prosím niekto poradiť ako napísať odvolanie na zamietnutý predĺžený rodičovský príspevok zo zdravotných dôvodov, dva roky som ho poberala na tento posledný mi zamietli ďakujem veľmi pekne

zuzana2910
12. nov 2019

Ahoj, zmenila sa diagnóza keď zamietli?

helenita
autor
12. nov 2019

@zuzana2910 ahoj práveže nie všetko tak isto

zuzana2910
13. nov 2019

@helenita ahoj, práve riešim to isté...zamietli tak som tam volala, že keď sa diagnóza nezmenila prečo iné rozhodnutie...samozrejme nikto nič nevie, odvolať sa nedá az keď príde rozhodnutie o ukončení rodičovskeho príspevku, čo bude niekedy v decembri januári..tak zajtra pôjdem za odborným lekárom popytam si novú správu a znova mám íst za posudkovym..len som si všimla že minulý rok mi posudzoval iný lekár ako tento rok..no skúsim to znova tak..ako mi povedala ženská na úrade dnes.

helenita
autor
13. nov 2019

@zuzana2910 no ja som bola dnes znova za kardiologickou aj u pediatria tak píšem odvolanie a skúsim ešte raz mi sme časti chorý co neprospieva malému na srdiečko a preto nemôže byť v kolektíve a ešte ideme na alergologiu a gastro

helenita
autor
25. nov 2019

Dobrý deň vie mi niekto povedať koľko sa čaká na odpoveď keď som podala odvolanie? Ze ci to trvá tak dlho ako na rozhodnutie? Ďakujem

zuzana2910
25. nov 2019

@helenita ahoj, a už Vám domov prišiel aj papier že je možné sa odvolať? Zaniesli ste nové správy aj nejaké tlačivo na odvolanie? Alebo tam niečo treba aj dopísať? Ďakujem krásne..

helenita
autor
25. nov 2019

@zuzana2910 ahoj áno ako mi prišlo rozhodnutie že mi odnimaju rodičovský príspevok tam som mala napísané že môžem sa odvolať. Odvolanie som si napísala podľa vzoru na nete a dolozila nové správy od lekárov zniesla som to na úrad na podateľňu

zuzana2910
25. nov 2019

@helenita ďakujem krásne...lebo aj mne ta úradníčka povedala že kým nebudem mať to rozhodnutie zbytočne pôjdem za posudkovou lekárkou ktorá to zrazu neschválila - teda dcéra tam má dve diagnózy a ona vybrala tu, ktora nespada do tej ich tabuľky...ale tu prioritnú s ktorou s dcérou pravidelne navštevujeme odbornú ambulanciu - tu si nevšimla a ani sa k nej nevyjadrila..a prosím Ťa odvolanie nájdem na nete nejake tlačivo?

helenita
autor
25. nov 2019

@zuzana2910 nie tlačivo ale iba vzor ako ho napísať

helenita
autor
25. nov 2019

@helenita
@zuzana2910 mi sme mali schválené dva roky a tento posledný nám zamietli akože nechapem

zuzana2910
25. nov 2019

@helenita no ak som dobre pocula, vraj nechcú schvaľovať kvôli tomu, že od januára zvysili rodičovsky príspevok a čo najviac sa snažia odobrať tieto predĺžené príspevky..tak neviem. No držím palce nech sa to podarí...ja sa odvolam tiež. Tak isto mi odborný lekár napíše novú správu..a pediater podpíše..a posudkový lekár sa už hádam upokojí.

loginexistuje
25. nov 2019

a chodi do skolky? doloz nove spravy plus potvrdenie od pediatra ze nemoze do skoly a ty daj prehlasenie ze tam nechodi

helenita
autor
25. nov 2019

@loginexistuje nie nechodí občas chodil na doobeda ale museli sme prestať lebo škôlka mu zdravotný stav len zhorsovala

helenita
autor
25. nov 2019

@zuzana2910 ďakujem tak dúfam ze aj vám to schvália

miskaxx
19. dec 2019

@helenita mne toto iste urobili dva roky som mala predĺženú a teraz posledný rok zamietli s tou istou diagnózou a maly nie je dostatočne chory ako iné deti. Lwn naša lekárka nechce dávať antibiotika prídem tam stále ho len niečo obchádza. Všetko si mam kupovat. Tak na co mam pri každej horúčke chodiť doktorke .
Ako nechápem porovnávala som správa od imunológia to isté stále na liekoch plus ma alergiu a na to neprihliadaju.
Kde nájdem prosím ta vzor ako to napísať?

helenita
autor
26. dec 2019

@miskaxx ja som to písala podľa vzoru na internete

zuzana2910
26. dec 2019

@helenita dobrý večer. Už sa vyjadrili na odvolanie? Ja som stále nedostala rozhodnutie o odňatí príspevku..

helenita
autor
26. dec 2019

@zuzana2910 práveže neposlali nič už mi lezú na nervy už to bolo mesiac a nič strašné dlho im to trva

zuzana2910
17. jan 2020

@helenita dobrý večer, ak smiem sa opýtať, ako ste dopadli s odvolaním? Ja pôjdem dať v stredu..ďakujem a prajem krásny nový rok

helenita
autor
18. jan 2020

@zuzana2910 dobrý deň no stále čakám vlastne v novembri som posielala ešte po Vianociach mi prišlo z úradu že moje odvolanie posunuli ďalej a mam čakať ale už som zúfalá strašne dlho im to trva

zuzana2910
18. jan 2020

@helenita ďakujem. Ja idem v pondelok podať to odvolanie a budem čakať..aj keď som pocula, že nechcú a nechcú predlžovať..budem rada ak napíšete ako ste dopadli..prajem krásny víkend. Zuzana. A držím Vám palce, nech je to k Vašej spokojnosti.

helenita
autor
18. jan 2020

@zuzana2910 ďakujem veľmi pekne aj vám prajem aby vám to uznali pekný víkend u nás trochu zlý už od štvrtku horúčkujeme samozrejme ze sa ohlásim a napíšem vám ako som dopadla

helenita
autor
23. jan 2020

@helenita
@zuzana2910 dobrý deň tak už mi došli papiere samozrejme zamietli mi to ze vraj nemá nepriaznivý zdravotný stav strašne som nahnevaná aj teraz sme zase doma už druhý týždeň čo sme chorý a mame atb teraz už neviem ani ako mam postupovať robotu nemám tak neviem co spravit

miskaxx
23. jan 2020

@helenita ahoj a od koho si mala zdravotné správy? Keďže si z nitry tak to môžem čakať aj ja len mne ešte papiere nedošli a to som sa odvolávala pred vianocami.

helenita
autor
23. jan 2020

@miskaxx no ja som podávala odvolanie v novembri a prišlo až teraz správy som mala od kardiologicky a pediatra ten mi tan napísal ze kvôli častým chorobám nieje vhodné ho umiestniť do škôlky a veľká škoda je to ze som s nim išla až teraz imunologovi a na gastro lebo nechce jest len to som tam nestihla doložiť

zuzana2910
23. jan 2020

@helenita dobrý deň, no veru škoda že schvaľujú ako sa im páči..mne nakoniec poradili nedávať odvolanie ale ihneď novu žiadosť..tak v pondelok doplním papiere od lekárov a prečítam im zase stav dieťaťa od narodenia a poslem..zase. skúste tak. Od začiatku podať to isté plus dolozte potvrdenia nové..ak smiem kardiológiu prečo navštevujete? Tam vám sedí číslo diagnózy do dlhodobo nepriaznivého zdravotného stavu?

helenita
autor
23. jan 2020

@zuzana2910 malý bol operovany na srdiečko keď mal dva mesiace medzi komorový defekt mal

miskaxx
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miskaxx
23. jan 2020

@helenita ja mám z imunologii každý rok prešlo a posledný mi to zastavili.mne pani povedala zbytočné tam.nahadzem kopec papierov ma byt záväzná diagnóza. A nie nosiť kopec papierov od niekoľkých lekárov.tak som iné ani nadávala.
Ale rátam s tým že neschvália.

helenita
autor
23. jan 2020

@miskaxx ja už tiež kašlem na nich ale ako sa mam zamestnať keď malý je každý mesiac na ATB