Ako je to s rodičovským, keď dieťa chodí do škôlky?

silvia527
30. apr 2014

Ja by som sa chcela dozvedieť o skúsenostiach mamičiek na túto tému. Chcela by som dať svoju dcérku do škôlky, vybavuje sa to momentálne, pretože ešte v septembri by mala len 32 mesiacov, najpr povedali že ju vezmú, potom mi volali že nie, kvôli nejakému zákonu, to je jedna vec, druhá je ak by ju zobrali, počula som že sa rodič. príspevok môže predlžiť až o 2 roky, a pritom matka môže pracovať. Chcela by som radu, alebo aspoň nejaké informácie, bolo by to fakt dobré keby sa to takto dalo, každé euro by pomohlo, veď viete čo všetko treba deťom do škôlky, a ešte aj domácnosť. Díky za odpovede

lulu369
30. apr 2014

Ahoj, RD sa dá síce predĺžiť, no pokiaľ je dieťatko zdravé, tak rodičovský príspevok ti nik platiť nebude ☹ Na ten by si mala nárok v tedy keby si si RD predĺžila na základe zdravotné stavu dieťata, ale pokial viem tak to je na dosť dlhé ľakte, chcú tak všelijaké papiere (aspoň čo mi hovorila kmotra).
Neviem ako je to s rodičovským príspevkom keď ti zoberú dieťatko skôr (ako dovŕši 3 roky) do škôlky, no čo sa týka toho zákona, mne tiež pre tento zákon malú nezobrali skôr do školky, no riaditeľka mi to vysvetlila s tým, že musia uprednostniť predškolákov a že to dosť kontrolujú...

lady511
30. apr 2014

ahoj,,celkom nechápem tvojmu príspevku ak chceš,,vysvetli mi to podrobnejšie v IP...aj nam vraveli niektoré školky že ked nebude mat 3 roky presne v septembri tak ju určite nezoberu,,našla som si však školku kde beru od 2r..ale tiež mi vraveli v štátnych že zo zakona nemožu vziat mladšie ako 3r a bla bla,,nechceli sa vaic o tom somnou bavit ale o predlženom rodičovskom som počula len v prípade zdr,,komplikácii dietata..či da sa to aj inak predlžit?..koli školke sa musím stahovat a potom zase naspem pristahovat do terajšieho bydliska,,no skátka nemožem ostat bez príjmu.. 😒

monicm
30. apr 2014

trošku som sa aj ja stratila v tvojom príspevku,ale skúsim odpovedať.dieťa ti môžu vziať aj skôr,ako dovŕši tri roky,to je len na škôlke,avšak v prvom rade musí uprednostniť predškolákov a deti s odloženou šk. dochádzkou.ak budú mať aj potom miesto,je už len na škôlke,koho vezme a koho nie (teda ak sa nič náhodou nezmenilo).rodičovský príspevok dostávaš do veku troch rokov dieťaťa,je jedno,či je v škôlke,alebo doma.po troch rokoch rokoch si môžeš vybaviť neplatenú rodičovskú(do veku 6 rokov dieťaťa),kde za teba "bude štát" platiť odvody,ale nebudeš nič dostávať,alebo platenú,ale len zo zdravotných dôvodov,čo musíš preukázať potvrdeniami od lekárov.......................

annia
27. máj 2014

Dievcata, viete mi poradit...maleho mi vzali do skolky, v septembri ked nastupi bude mat 2,4 roka. Ja ostavam este doma na RD, do práce by som mala nastupit vo februari 2015.Neviete ci mam stale narok na rodicovsky, aj ked mi bude malý chodit do skolky?

susanne6
27. máj 2014

podľa najnovšieho zákona môže dieťa byť v mš a ty do troch rokov brať rodičovský. ja som si to zisťovala na úpradoch a zhodou okolností som aj učiteľka v mš.

katka2130
28. máj 2014

mne dnes na upsvar povedali, ze rodicovsky prispevok budem dostavat aj ked bude dieta (do 3 rokov) navstevovat skolku a aj ked budem pracovat.

misacina
28. máj 2014

Ano rodicovsky zostava do 3 rokov dietata bezohladu na to ci chodi-nechodi do skolky a matka do prace.