Ako to je s materskou, keby som otehotnela počas rodičovskej?

tinkacik31
9. apr 2013

ako to je s materskou , ak mam teraz rodicovsky prispevok a keby som bola tehotna pocas rodicovskeho rpispevku mam narok na materku alebo ako to je.

gubcikova
9. apr 2013

záleží či si v pracovnom pomere.ja som,takže nárok na dalšiu MD mi vyšiel

obcansr
9. apr 2013

no jedine ak si stále zamestnaná alebo platíš dobrovolné poistenie tak vtedy by si mala nárok ale ak nemáš ani jedno tak nič

zuzana136
9. apr 2013

Ja som teraz nastúpila na materskú a nárok som nemala keďže som nezamestnaná takže pokračujem ďalej v rodičovskej

gretocka
9. apr 2013

ak si stale zamestnanec (tak ako tu pisu baby), tak sa ti pocita normalne dalsia materska z platu. Den pred nastupom na matersku sa ti ukonci rodicovska.

beatka.b
10. apr 2013

zisti si to radsej priamo na soc.poistovni..ja mam info len od kamosky, ze si musis platit dobrovolne nemocenske al.byt zamestnana min. 270dni(a odvody plati zamestnavatel)pred porodom..inak dostanes len jeden rodicovsky, hoci deti budu dve.akurat pridavky na dieta 2x

nikol25
10. apr 2013

no ja mam tiez tento isty problem akurat som prisla od doktora a chcel mi vypisat matersku. Povedala som mu ze som na rodicovskej tak ju nepotrebujem nakolko som dostala vypoved nemam na nu narok a on mi tvrdi ze mam tak uz neviem. Nerozumiem tomu

daol
10. apr 2013

Ak si bola zamestnana tak maš len sa nezabudni odhlasiť potom z rodičovského mna zabudli a posielali mi aj matersku aj rodičovský potom som musela vracať vraj to bola moja chyba aj ked som tam bola minimalne 3x