Ako to je s materskou, keď som slobodná mamička?

roksana
9. jan 2011

Ahojte, chcela by som sa opýtať, či neviete ako je to teraz po novom roku s materskou.
Môj prípad je taký, že nie som zamestananá, ani som doteraz nebola. Som študentka VŠ. S priateľom nie sme ešte zobratí, takže som ,,slobodná" mamička. Neviete ako je to v mojom prípade s papierovačkami?

ivcak333
21. feb 2011

@gapa A ak by som mala platit viac, ze by sa to navysovalo tak to by mi neposlali niejaky papier?
Cize ja som sa prihlasila v septembri a tam som nepisala plat zo zamestnania, len som vravela, ze chcem platit
to min. a dali mi 14 eur.
A to je kolko ten VZ z minulor. minima? Nechapem tomu.
Nie niesom na RD, som len na PN a DNP si normalne platim.
Dakujem Ti. 😉

gapa
21. feb 2011

@ivcak333
soc poistovna nič také neoznamuje, musíš sama sledovať zmeny minima, lebo poistená si vždy najmenej z AKTUáLNEHO minima aj napriek tomu, že si na prihlášku písala iné minimum.

minimá a minimálne poistenie dobor. poistenej osoby pozri tu:
http://www.socpoist.sk/tabulky-platenia-poistne...

paula58
21. feb 2011

ahojte poradte mi prosim ako je to s materskej do materskej ked idem kolko my vyrataju matersku a s coho z minimalnej mzdy?alebo z vymeriavacieho zakladu?ale akeho ked som mala rodicovsky prispevok dakujem

ajkask
27. feb 2011

@paula58 neviem ako je to teraz ,ale ja som mala vsetkych troch tak ze som isla z materskej do materskej. Tam sa nevyratava nic.Proste som len zahlasila novonarodene dieta a pokracovala som v poberani RP na to mladsie dieta.

paula58
28. feb 2011

@ajkask dakujem ti krasne 🙂

stojdulka
8. mar 2011

Ahojte
mám otázočku ktorá síce nieje o MD no súvisí s nou a rada by som dostala odpoved hlavne od @jozefmihal aby som to mala z prvej ruky, teda ako je možné že odmna zdravotná poisťovna žiada zaplatiť nedoplatok zdravotného za mesiac december 2010 ked som od 1.9.2010 do 26.4.2011 ma riadnej materskej dovolenke čo som im i oznámila, a ked som dnes bola na pobočke tak mi tá "milá" pani povedala že i tak musím zaplatiť....že i počas MD musím platiť odvody, a síce menej no platiť 😅 ............som z toho sklamaná, pretože roky platím podstivo odvody a dostanem takúto neoprávnenu upomienku s textom typu bububu exekútor ☹

bubblinkka
19. aug 2011

ahojte, chcem sa opytat, ma este zmysel platit si DNP (citala som niekde,ze od 1.1.11 sa planovali nejake zmeny) aby som si navysila matersku? a ak ano, ako dlho pred nastupom na matersku si ho treba platit? a co v pripade rizikoveho tehotenstva?

bubblinkka
19. aug 2011

a este sa chcem opytat, ako zistim kolko si mam platit tu DNP,aby som mala maximalnu matersku?a prihlasit sa na platenie DNP treba v socialnej poistovni?

jajuuus
2. sep 2011

@bubblinkka skús sa opýtať v téme "Dobrovoľné nemocenské poistenie" 😉

denaalubos
4. sep 2011

Poradi mi niekto aku budem mat ja matersku, ked som od roku 2006 zamestnana ale mam minialnu mzdu, vobec tomu nerozumiem,alebo aky je vobec rozdiel medzi rodicovskym prispevkom a materskou? Poradi mi prosim niekto

jajuuus
7. sep 2011

@denaalubos skús sa opýtať v téme "Dobrovoľné nemocenské poistenie" 😉

anabelleee
21. sep 2011

Chcem sa spytat, 30.6. som dala vypoved, od 1.7. som evidovana na urade prace (pred tym som splnala 270 dni za posledne 2 roky), nastup na matersku mam 6. marca. Ak by som mala nastup na matersku posledny februarovy tyzden, tak stiham ochrannu lehotu 8 mesiacov. Myslite, ze lakarka bude ochotna mi termin posunut o tyzden? A este jedna vec, ten posledny mesiac (jul) som mala neplatene volno, da sa to doplatit tak, aby sa mi tam ratal aj tento posledny mesiac? Lebo inak by ta lehota siahala len do konca januara.