Ako znížiť výživné?

zape269
11. dec 2011

ahoj, potrebovala by som pomoc ohladne alimentov, chcela by som ich znizit u otca a neviem ako pokracovat.
Vedel by mi niekto helfnut? 🙂

tinka274
11. dec 2011

vadsinou chcu alimenty zvyšit preco chces znižit ? 😕

sisaha
11. dec 2011

@zape269 tak isto, ako ked ziadas o zvysenie...treba podat navrh na sud o znizenie a odovodnit to.

zape269
autor
11. dec 2011

@tinka274 no je to zlozitejsie., zijeme s priatelom v NE - mame spolu uz 2 deticky,
ale on ma s prveho manzelstva 18 rocnu dceru., ktorej posielame peniazky na zivot a skolu,
ale sudom su stanovene alimenty 200 eur este zpred 10 rokov., tie posielame na ucet a zial ona
si ich nechava pre seba a dcere neda nic, maju celkovo cudny vztah - tak preto

mausy21
11. dec 2011

ahojte chcem sa spytat...neviete či mame možnost dosiahnut zniženie alimento na manželovho syna z prveho manželstva,v kedže sa nam s manželom narodilo už druhe dieta a budem poberat rodičovsky len 190e?dakujem

zape269
autor
11. dec 2011

@sisaha a ten navrh o znizenie mozme podat aj sami alebo potrebujeme na to pravnika? dakujem ti 🙂

zape269
autor
11. dec 2011

ja
@mausy21 ja mam presne ten isty problem.
tak baby radte prosim prosim

martina2001
11. dec 2011

@zape269
@mausy21 podať návrh si môžete kľudne aj bez právnika, nie je to nič zložité napísať. Ja sa tiež stretávam len zo zvyšovaním 😀

sisaha
11. dec 2011

@zape269 neviem ake su tam zakony, ale ak sa 18 rocna dcera povazuje uz za plnoletu, tak mozno poziadat o zasielanie vyzivneho do jej ruk. Sud by to mohol schvalit. A na otazku, ci potrebujes pravnika. Nie. Nie kazdy ma na pravnika. Staci napisat po pravnej stranke spravny navrh a na sude ta uz nikto zastupovat nemusi.

sisaha
11. dec 2011

@mausy21 neviem v akej sume plati na starsie dieta, ale z okolia viem, ze s takymto niecim neuspeli otcovia, kedze to bol skor iba sposob ako sa pomstit byvalej..To starsie dieta predsa nemoze byt ukracovane na vyzive kvoli tomu, ze otec si spravi dalsich 10 deti...

mausy21
11. dec 2011

@zape269 no nam pisla vyjadrenie k sudu ked si požiadala ex o zvyšenie a nepomohlo ani to....nepozerali na neáše spoločne dieta ani na to že ma zdravotne problmei
tak pochybujem že by to prešlo

martina2001
11. dec 2011

@mausy21 ale tak preskúmať príjem musia, a už je tam viac vyživovacích povinností a podľa toho súd rozhodne

mausy21
11. dec 2011

@sisaha ale to si teraz napisala tak akoby otec už po rozvede nemal pravo na iny život a novu rodinu...ved tu nikto nehovori aby na to doplacalo to staršie dieta, len ide skor o to,že doplacaju na to tie menšie...pretože my vyžživne zaplatit musime...a nikoho nezaujima že pre naše deti nam už peniaze nezvyšia...

anjelicek26
11. dec 2011

@sisaha - no ale aj tych 10 dalsich deti musi jest ;) A nebude sa hadam robit rozdiel, prve, druhe, desiate dieta. Vsetky su jeho.

Lebo by bolo nefer posielat prvemu xy € a ostatne budu doma zivorit len preto, ze sa narodili neskor. Treba sa postarat o vsetky, aj ked sa tym znizi davka pre to starsie dieta. Fer pre vsetky.

margaloo
11. dec 2011

podla mna by vam najlepsie poradil socialny kurator na UPSVaR v mieste vasho bydliska.........zucastnuju sa sudnych pojednavani ohladom tychto veci, tak urcite by vas aj nasmeroval a mozno by vam pomohol spisat aj ziadost.

mausy21
11. dec 2011

@martina2001 no tiež si myslim ,len neverim bo po tom poslednom zvyšeni som mala pocit akoby moje dieta bolo nič kedže sa rozpravalo len o jednom..a moje dieta nepotrebuje nič...ach

martina2001
11. dec 2011

@mausy21 ste manželia? normálne to tam treba uviesť, všetky výdavky. Alebo za skúšku nič nedáte, ak sa jedná o neplnoleté dieťa Vás to ani nič nestojí.

anjelicek26
11. dec 2011

@mausy21 - urcite sa dohliada aj na ostatne deti doma, je tam stanovena norma na kolko platu otca mozu siahnut, rozhoduje, ci ma otec este inu vyzivovaciu povinnost - to su dalsie deti a aj manzelka, ak je na materskej. Urcite sa nedajte.

mausy21
11. dec 2011

@anjelicek26 no presne to si mylsim aj ja, dieta ako dieta...ale prečo jedno musi mat skratka všetko a druhe nemože len pren už nezvyši

sisaha
11. dec 2011

@mausy21
@anjelicek26
suhlasim, ale deti si treba robit tolko, kolko som schopny uzivit. Ja som len napisala, ze som sa este nestretla s tym, ze by bolo vyzivne znizovane.. A dalsia vec..Mausy nepises, kolko tvoj chlap posiela. To je tiez dôlezita info.. ak posiela 100 eur, tak pochybujem, ze mu niekto este takuto smiesnu sumu znizi..

anjelicek26
11. dec 2011

@mausy21 - ked drahemu posledne vypocitavali alimenty na starsie deti, dohliadli na to, ze mame Sasku, ja som chodila do prace, tak na to nie... Aj tak mu ho vyrubili paradne - 1350€/dve baby 13&15 rocne, moj drahy sa nedokaze hadat, je to vlastne maximum, co platit podla tabulky moze 😖 Ale nam to vychadza aj tak s peniazkami, tak som ticho 😉

mausy21
11. dec 2011

@martina2001 ano sme manželia

anjelicek26
11. dec 2011

@sisaha - to je sice pravda, ale deti sa maju mat spravodlivo rovnako dobre alebo zle 😉 Podla toho, ako sa ich otec vie obracat...nie, ze tretina prijmu ide na prve dieta, dalsie tri doma a manzelka na materskej (ako priklad) nemaju po zaplateni najomneho a uctov pomaly co do ust... to zasa v poriadku nie je.

martina2001
11. dec 2011

@mausy21 posúdia Váš príjem spoločný, odpočítajú živ. minimum a s tej sumy musia určiť výživné

martina2001
11. dec 2011

@sisaha čudovala by si sa, ale je to možné znížiť, tuším minimum je okolo 50eur

didiana333
11. dec 2011

ja ked som sa rozviedla (pred 8rokmi) tak exo platil na 2!!!!!deti 100eur...časom som požiadala o zvýšenie,lebo deti rástli a išli na strednu školu...zvýšili mu na 150eur...a po troch mesiacoch si ON požiadal o zn´íženie,lebo sa mu narodilo v dalšom manželstve jeho štvrté dieťa...( so nou 2 a so sučasnou 2) a znížili mu na 116!!!!!!!eur..... moji synovia maju 18 a 15 rokov,chodia na strednu školu....

sisaha
11. dec 2011

@anjelicek26 vies, ono vela veci v poriadku nie je.. Ja sa teraz pozriem na opacny pripad. Matka opustena este pocas tehotenstva s vymeranym vyzivnym 130 eur a rodicovskym prispevkom 190,10 eur. Je to spravodlive?

@mausy21 dolezite je aj to, ci ta matka jeho prveho dietata ho vychovava sama, alebo ma tiez manzela. ak je na vsetko sama, tak je skor na hanbu ziadat este o znizovanie vyzivneho.. Starat sa o dieta nie je len jeho strava, tam su aj kruzky, naklady na byvanie, osatenie, tabory, dovolenky, kulturu...proste vsetko to, co realizujete vy vsetci spolu. Takisto, ak to nedokazete utiahnut, mozes sa o rok vratit do prace....Ja som nazoru, ze dieta nemoze trpiet za to, ze otec ma inu rodinu a ta bude zazivat to, co on mozno nie... A prave preto, ze nepoznam zakulisie, nechcem tu vyrabat konstrukcie..

sisaha
11. dec 2011

@didiana333 to je hanba nasho sudnictva..
@martina2001

anjelicek26
11. dec 2011

@sisaha - ja poviem opacny pripad - ex opustila mojho draheho, vzala mu obe deti, sla za svojim milencom, s ktorym doteraz zije. Obaja zarabaju slusne, teda on viac ako slusne, aj tak jej nebolo blbe z nas vytrieskat najvyssie vyzivne ako mohlo, lebo na to ma "narok". No my 4x do roka na dovolenky nechodime, moje deti nechodia do sukromnej skoly a ani v takych znackovych handrach ako ony moje deti nebehaju 😖 Ale jej ide o "princip".

Ako mame sa dobre, nic nevravim, len ze su take aj take pripady.

sisaha
11. dec 2011

@anjelicek26 su...ved pribehy a aj charaktery ludi su rozne...preto hovorim, ze kus od kusa pripadu je iny..

didiana333
11. dec 2011

@sisaha 😀 😀 😀 v prvom rade je to exova hanba..... 😝

Inak,už to neriešim,len ma *erie,že ja som utekala do roboty,ked mal drobec 5mes a tá jeho nádhera si doma kvasí na RD..... 😠