Bude mi materská počítaná iba z nového zamestnania?

gupka1990
8. apr 2021

Dobrý deň, som tehotná a potrebovala by som poradiť ohľadne MD. Chcem si ju zvýšiť a to tak, že mám momentálne súbežne 2 zamestnania. Ak obidve ukončím a zamestnám sa v ďalšej firme minimálne na 90 dní, samozrejme bez PN a OČR, NP som poistená roky vkuse, čiže 270 dní mám splnených, bude mi prosím počítaná MD len z nového zamestnania? Prípadne dá sa ostať popri tom v jednej firme na dohodu aby mi to neovplyvnilo MD z nového zamestnania? Ďakujem

lenkav18
9. apr 2021

Ano z noveho zamestnania ale musis byt zamest.min.90dni. Tiez som sa zamestnala ako tehotna na 4mes.a matetska mi sla z noveho prijmu 🙂

gupka1990
autor
10. apr 2021

@lenkav18 a keby som v terajšom zamestnaní dala výpoveď, zamestnala sa v novom a za pár dní sa dala na dohodu prípadne brigádu do starého zamestnania, neuškodí mi to?

licc
11. apr 2021

Ak si nemocensky poistena 270 dni materska sa pocita z celeho predchadzajuceho kalendarneho roka.
Takze ak pojdes na matersku tento rok, pocita sa ti materska zo zarobku za minuly rok.

lenkav18
12. apr 2021

@gupka1990 fuuu tak to neviem.ja som pracovala do konca aprila u jednoho zamest.,a od 1.maja do konca augusta som bola u noveho zamestnavatela a materska sa mi pocitala od maja do augusta

gupka1990
autor
13. apr 2021

@lenkav18 viem že tu dosť často komentuje jedna baba, ktorá sa v Tom super vyzná a má nick niečo na "e". Idem ju skúsiť nájsť a označiť, či by mi vedela poradiť, ale zatiaľ ďakujem ;)

gupka1990
autor
13. apr 2021

@evittam
@zalka
Baby, vedeli by ste mi prosím poradiť? Ďakujem. Len potrebujem vedieť, že ak dám výpoveď v tomto zamestnaní a po pár dňoch sa tam zamestnám len na dohodu, či mi to ovplyvní výšku MD z nového zamestnania. Ďakujem

gupka1990
autor
19. apr 2021

@gupka1990 poradí mi prosím niekto?