Čerpať dlhšie rodičovský príspevok alebo ísť na podporu ?

minka
29. apr 2020

Prosím viete mi poradiť: momentálne vyšlo, že počas krízovej situácie na Slovensku v dôsledku pandémie nového koronavírusu budú môcť rodičia čerpať dlhšie rodičovský príspevok aj po dovršení 3 rokov dieťata, vyplýva to z nariadení. Musí ísť však súčasne o rodičov, ktorí nemajú nárok na príjem zo zamestnania.

Môj prípad je, že zamestnávateľ chce uzatvorit dohodu o rozviazaní PP po ukončení rodičáku a chcem sa dohodnut na 1 dni dovolenky a k tomu dnu aj tuto dohodu podpísat+ preplatenie zostávajucej dovolenky/ na ziskanie max podpory.
To znamená ale , že .... ked ja nastupim do zamestnania na jeden den dovolenky pre ziskanie max podpory, nebudem mocť žiadat znovu o predlženie rodičovského príspevku?
K predlženiu urad podla mna si bude žiadat zmluvu ukončenie pp ktorý nadväzuje hned po rodičáku, ale mne ukončuje po 1 dni dovolenky.
Dobre som to pochopila?
Dakujem!

minka
autor
18. jún 2020

Ja som len odoslala žiadost o podporu v nezamestnanosti 25.5, ale nie stým že na máj, jasné že na jún,čo by mi mali vyplatit v júly. Len žiadne info som od nich nedostala zatial. Počkám ešte... ale aj tak dik