Končí mi rodičovská dovolenka. Kam sa ísť nahlásiť?

timea1985
18. mar 2018

Ahojte,
Buduci tyzden mi konci rodicovska dovolenka,viete mi poradit,kam sa hlasit na urad prace s co este treba po ukonceni 3rocneho rodicovstva vybavit...Kosice
Dakujem

lydkapicova
18. mar 2018

Ahoj. Keď chceš tak sa môžeš prihlásiť na neplatenú predlženú rodičovskú dovolenku do 6 rokov dieťaťa.Stačí Ti zájsť na sociálnu poisťovňu s rodným listom a do zdravotnej poisťovni.Výhoda-nemusíš sa každý mesiac hlásiť🙂

janci05
18. mar 2018

No, ak nenastupuješ naspäť do práce, tak si treba ísť k zamestnávateľovi po dohodu o ukončení prac. pomeru a s tým na úrad práce. Tam sa dáš zaevidovať a keď ti príde rozhodnutie o zaradení do evidencie uchádzačov o zamestnanie, tak s tým pôjdeš na Soc. poisťovňu a podáš si žiadosť o dávku v nezamestnanosti. A ešte s tým rozhodnutím z ÚP sa pôjdeš nahlásiť na svoju zdravotnú poisťovňu, aby za teba štát platil povinné zdravotné poistenie.

timea1985
autor
18. mar 2018

@lydkapicova ale tak potom mi nebude platit nic stat,ci?

mogaa
18. mar 2018

Ak budeš na predlženej rodičovskej dovolenke z vlastne vôle tak nedostávaš nič, ale je aj predľžená rodičovská dovolenka zo zdravotných dôvodov dieťaťa - tam príspevok je. Ale tam na to musí byť reálna diagnóza na ktorú sa dieťa lieči, prípadne býva dieťa stále choré a lekár neodporúča pobyt v kolektív(škôlka).

lydkapicova
29. mar 2018

@timea1985 Prepáč že až teraz odpisujem ale zabudla som na to 🙂.Tak štát za Teba platí zdravotné poistenie ako keď si Úrade práce😉

kiki3807
31. mar 2018

Ahojte viete mi niekto poradiť ohľadom dorovnavky materskej? Kam to mám ísť vybaviť ? Keď pôjdem vybaviť až po narodení malej dorovnavky mi aj spätne ? Ďakujem za odpovede