Končí mi rodičovský

22. jan 2023

Ahojte žienky. Chcem sa poradiť, ze maly bude mať 27.1. 3r a končí mi rodicak. Viem, že ešte dostanem o februári posledný krát. Chcem sa sa spýtať, ze kým si nájdem prácu, môžem ist do zdravotnej sa nahlásiť ako matka starajú a sa o dieťa do 6r keďže som slobodná mamička a každé euro mam k do ru kym sú nájdem prácu a mam 8st aj na úrad práce niečo nahlásiť, ze uz maly mal 3r? A myslíte, že to vybavím len v mieste trvalého byiska ci úrad práce či zdravotka, ked kde žijem mam len 0recgodny pobyt? Ďakujem

matullienka
22. jan 2023

No nechcem byť zlá, ale keďže si slobodná mamička z čoho chces žiť? Samozrejme, že sa môžeš nahlásiť ako matka starajuca sa o dieťa do 6 rokov. Čo sa týka upsvar skús si zavolať a oni ťa najlepšie budú navigovať. A áno po 3 rokoch nahlasis kde sa dieťa nachádza. Inak ak ti chodí do škôlky tak bude môcť len na 4 hodiny

aprilowka
22. jan 2023

Bohužiaľ okrem prídavkov nedostaneš už nič..

loginexistuje
22. jan 2023

nnarok len na pridavok na dieta budes mat prihlasit sa do zdravotky a socialky nemusis podla tp uz
na upsvar len tlacivo aj mailom o tom kde sa nachadza dieta

simonecka008
22. jan 2023

Okrem pridavkov uz nedostanes nic. Ty si myslela ze budes dalej rodicak poberat? Tak to len v pripade ak ma dieta zdravotne problemy a liecite sa .. a to by vam museli este schvalit..

evaachesa
22. jan 2023

No mohla si to zisťovať skôr ako 5 dní pred skončením RP. Držím palce aby si si rýchlo našla dobre platenú prácu.

mondolina
22. jan 2023

a dieťa už nastupuje do škôlky?

viestta
22. jan 2023

Po novom uz nemusis chodit do miesta trvaleho bydliska, vsetko vybavis na upsvar v mieste obvykleho pobytu

autor
22. jan 2023

@simonecka008 nie nemyslela s si ze len rodicak budem ďalej poberať. Viem, že keď má len dieťa zdravotné problémy. Baby zase sudite išlo mi len o to aby mi kym si nájdem prácu aspoň zdravotnú hrádil štát doteraz mi pomáhajú rodičia s malym viem súdiť ma nemusíte hneď. Nie som prvá ani posledná, ktorej pomaju dočasne rodičia

autor
22. jan 2023

@mondolina nie od septembra ho dám plne miesta nič sa neuvolnilo

miselar
22. jan 2023

A nemáš nárok na podporu?

loginexistuje
23. jan 2023

ak by si chcela dalsie davky treba najprv mat sudom urcene vyzivne drz sa skoda ze nemas pracu si mohla mat pandemicku ocr este

pbra40
23. jan 2023

Tak dolezita info, aby sme ti vedeli poradit je, kde si pracovala pred materskou? Ak si pracovala. A ci pracovny pomer este trva alebo nie

janulik270
23. jan 2023

Od 28.1 buď sa zaevidujes na úrad práce a úrad ti bude hľadať prácu ak omietnes vyradia.Z úradu práce nedostaneš žiadne eura
Druha možnost pôjdeš do zdravotnej poisťovni nahlásis predĺženú RD do 6rokov ale to je neplatena čiže žiadne euro nedostaneš.
Buď budeš s dieťaťom doma na neplatenej a nájdeš mu škôlku na 4hod.Ak si na predĺženej RD tak dieťa môže byť v škôlke na 4hod ale do škôlky ho nedáš a budeš doma bez príjmu.Ja mám tiež dieťa narodené 27.1 a druhé 31.1 a išli do školy skôr ako mali 3roky.

janulik270
23. jan 2023

Ešte som zabudla ak budeš na predĺženej štát bude platiť za teba zdravotnú.
Ty len musíš na úrad nahlásiť že dieťa dovŕšilo 3roky a že do škôlky ešte nebude chodiť
Nahlásiť na úrad treba kôli rodinným prídavkom

babulkomale
23. jan 2023

@janulik270 netaraj s tou skolkou, podavas nespravne info.

janulik270
4. feb 2023

@babulkomale prosím?
Čo taram aké zlé info?
Bola som aj na predĺženej RD neplatenej aj na platenej zo ZD tak viem ako to je.Nic zlé som nenapísala.Ak je dieťa na predlzenej RD neplatenej dieťa má byť v škôlke na 4hod viac nie to ma upozornili v zdravotnej.V škôlke som to aj nahlásila pretože ak by som dala dieťa na celý deň a do škôlky by prišla kontrola čo už bola a matka dala na celý deň dieta prišla kontrola a bol veľký problém.Viem o čom píšem s info mám aj zo zdravotnej poisťovni tak neviem kto čo v čom klame.Pisem moju skúsenosť z našej škôlky