Kontroly zo sociálnej poisťovne počas rizikového

kesa
17. júl 2017

Ahojte chcem sa opytat na vase skusenosti pocas rizikoveho.stretli ste sa s kontrolou zo socialky?

evittam
18. júl 2017

@veve10 Tak ked si dostala vychadzky bez špecifikácie hodin, tak si dostala neobmedzene. 😉

gabona1
18. júl 2017

Ahoj, mne neprišla počas rizikovej PN kontrola ani raz. Myslím, že sa zameriavajú na iné prípady. Ja som bola riziková len pri treťom dieťati a maródila som predtým veľmi málo, asi som nebola podozrivý typ.

ajush5
18. júl 2017

@candii práceneschopná nemusis byt len preto ze si chora 🙂 moj muž mal šitú ruku (nebol chorý ale práceneschopný) a mal celodenné vychádzky. To ze chodit mohol neznamena ze mohol byt aj v praci kedze tam pracuje rukami.

evittam
18. júl 2017

@ajush5 No veď práve-bol práceneschopný.😁 Nakoľko pracuje rukami a nemohol s jednou pracovat.😉

evittam
18. júl 2017

@ajush5 To v tej zatvorke som prehliadla.😊😉

ibrunova
18. júl 2017

Vychádzky sa neposúvajú, sú presne dané, v letnom čase tak a v zimnom čase tak, žiadne posúvanie.

candii
18. júl 2017

@ajush5 moja kamoska mala zlomeny 1 prst a tiez riesila celodenne vychadzky nechceli jej dat.. a ani nemala. Ale myslim ze zlomenina je ine ako rizikove tehu, kde by zena mala lezat a nohy hore .. na to myslim ze tie vychadzky stacia.

lili303
18. júl 2017

Moja kamaratka je tehu a ked otehotnela vyhodili ju z prace a je na rizikovom. Kontrola jej prisla cca pred mesiacom a je v 6 mesiaci.. neviem ci nahoda alebo takto chodia na kontroly ale moja svokra byva o jednu branu dalej, ma zlomenu nohu a prisla jej v ten isty alebo na dalsi den kontrola. Presny datum som nezistovala. Zeby robili takto kontroly na celej ulici naraz?

evittam
18. júl 2017

@lili303 Presne tak. Uz ked niekde su tak skontroluju.😉 Pocas tehotenstva je vyhodit nemohli,teda pokial pisomne oznamila,ze je tehotna tak jej nemohli dat vypoved.

evittam
18. júl 2017

*ju

janulienka83
18. júl 2017

od 1.5.2017 je zmena v kontrolách, PN kontroluje a úrad práce, a to ludí, ktorí sú v evidencii UoZ, a ktorí poberajú pomoc v hmotnej núdzi.

julia1993
18. júl 2017

Ja som na pn od 10tt. Dnes nastupujem na materskú. Zo začiatku som sa snažila to dodržiavat ale potom ma to prešlo a vôbec som vychadzky nedodržiavala. Ani raz za celé tehu mi neprišla kontrola. Čo sámozrejme neznamená že nechodia. Moja doki mi povedala že si mám dávať pozor, že teraz práve tehotným chodia dost.

kesa
autor
18. júl 2017

@janulienka83 to fakt? No ako zmysel to dava, cize okrem socialky robi kontrolu aj urad takymto ludom?

ajush5
18. júl 2017

@candii mne dnes lekár povedal ze mam rizikové tehu (nastastie som na rodicaku tak nemusím ist pn) a vobec nemusím mat nohy hore. Mam sa len šetriť pretoze budeme mat dvojičky. Spomínaš extrémy no su aj prípady niekde medzi. Rovno mi povedal ze mi nehrozi chodot do prace pretoze 8 hodinové sedenie neprospeje drobcom a pritom mi nezakázal existovať a fungovať. Ano systém je taky ze ked je zena pn koli tehu musi byt doma rovnako ako chorý človek no prosim neskatulkuj vsetkych pn hned do kategórie pripútaných na lôžko (ani tehulky lebo to nie je vobec tak)

ajush5
18. júl 2017

@evittam Ved ano ale ty si pisala ze pod práceneschopným si predstavíš chorého co ma sedieť doma a liečiť sa. Ale pri tej sitej ruke fakt chorý nebol :D

olifcek
18. júl 2017

staci, ze zamestnavatel da podnet a socka ide presetrit dodrziavanie PN a je jedno dovod PN. ak je niekto na rizikovom, mal by to dodrziavat a mat len povolene vychadzky. rizikove tehu by mne napriklad moj dr.nedal len preto, ze by som on poziadala... poznam spoocnosti, ktore posielaju so SP podnety na kontroly /velke i ale firmy/
ale uz sa nam stalo i to, ze socka sla sama na preverenie dodrziavania liecebneho poriadku a podala nam hlasenie... boli i mamicke na rizikovom i klasicke PN, ci PN uraz nepracovny... vsekto v poslednom roku

loginexistuje
18. júl 2017

@kesa ma to zmysel takyto ludia maj povinnost odpracovat verejnoprospesne prace re obec a PN sa tejto povinnosti vyhybaju

olifcek
18. júl 2017

@evittam mohli ju ,,vyhodit". ukoncit pracovny pomer v dobe urcite, alebo v skusobnej dobe 🙂 samozrejme, tieto ukoncenia su bez udania dovodu, alebo i dohodou, ak by s nou suhlasila - to sa da tiez bez udania dovodu, alebo s udanim dovodu, az by si to zamestnanec zelal, no nesmel by byt dovod tehotenstvo 🙂

evittam
18. júl 2017

@ajush5 To som ja nenapisala.😉

evittam
18. júl 2017

@olifcek Nepisala podrobnosti. To co pises je samozrejme fakt. 😉

kikushaa
18. júl 2017

mne prisli ked som bola v nemocnici uz predcasne porodena ;) aj mi paierik nechali kedze ma logicky doma nenasli 😂🙈

marikap18
18. júl 2017

Ahoj, ja som bola na PNke pocas tehotenstva 5 mesiacov a nikto neprisiel.

zuzula20
18. júl 2017

ja som bola na pn 3 mes na zaciatku tehu a prisla mi kontrola 15 min po skonceni vychadzky. Ale boli sme vo vchode 3 pacienti takze asi chodia tak aby mohli skontrolovat viacerych naraz

kesa
autor
19. júl 2017

@loginexistuje ved jasne s tym súhlasím.