Mám nárok na príspevky pri narodení dieťaťa?

teressa4
19. nov 2014

Ahojte baby.
Chcela by som vas poprosit o pomoc.Momentalne zijem v Nemecku,ale chcela by som sa vratit na Slovensko.Som tehotna a termin porodu mam v maji.Na svk by som sa chcela vratit koncom januara.Pred 2 tyzdnami som mala svadbu a tak by som sa chcela opytat,ci mam na nieco narok,ked sa vratim na SVK aspon po narodeni dietata.Viete mi niektora poradit?

maznacik007
19. nov 2014

zaloz si diskusiu, tu sa da pridat len jedna odpoved ... nepises nic o otcovi dietata to je dost podstatne .. teda ci on pracuje na Slovensku alebo v Nemecku ... to bude mat podstatny vplyv na to ci budes mat na nieco na SVK narok.
zavisiet ale bude od tvojho strediska zaujmu, ci mas v nemecku pracovny pomer ci ti tam vznikne narok na materske, dieta musi mat tu trvaly pobyt, pediatra chodit na prehliadky na SVK myslim ... zaloz si diskusiu .. ale zasa nechapem preco nechces poberat prispevky z nemecka kde su omnoho vyssie pridavky ...

ale ak myslis tak ze prides na SVK porodit a ostanes tu len chvilu tak potom narok nemas... tam sa menil zakon....

saska.t
19. nov 2014

Ak sa dieta narodi na SK,bude mat trvaly pobyt, pravidelne navstevy u SK Dr. , obcianstvo a vsetko ostatne mas narok na vsetky prispevky a priplatky,kedze toto vsetko je podmienene fyzickym pobyvanim na SK 😉 este musis dolozit dokumenty o Tom ze si v krajine EU absolvovala pravidelne poradne a dieta sa dozilo 28 dni